Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

serwer do udostępniania plików z dysku - jak takowy postawić?

RE: serwer do udostępniania plików z dysku - jak takowy postawić?
moje ip to - 188.127.30.169
default geteway 188.127.16.1

tak śpiewa router i strona sprawdzająca ip
w takim razie co teraz zrobić z tą wiedzą?
mam publiczny adres ip i będę mógł założyć ten serwer ftp? jeśli tak to jakie porty mam odblokować w routerze dla trybu pasywnego? i jak ustawić stałe ip tylko dla kompa na którym będzie serwer?
Ten windows jest tak funkcjonalny i tak ograniczony, że aż mi mowę odejmuje czasem..
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Z tego co podałeś wychodzi że masz IP wewnętrzny.
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

Hmmm wychodzi na to, że chyba nie masz racji.W zasadzie już serwer jest. Program Filezilla serwer. Mam w routerze odblokowane wszystkie porty potrzebne do trybu pasywnego - 21,20 i pula portów powyżej 1024. Zarezerwowalem już też stałe IP dla mojego kompa. Firewall ma już wyjątek dla tego serwera i wszystko śmiga - w sieci i poza siecią bo już testowałem. Jednakże mam problem. Na komputerze w pracy mam Filezilla client, ale w nim mam tylko opcję otwierania folderów z mojego serwera i przenoszenie do komputera klienta metodą przeciągnij - upuść, ale jak klikne na folder na serwerze to opcja POBIERZ się nie podswietla mimo iż przenoszenie działa. Z serwerem normalnie się klient łączy po zewnętrznym stałym IP. Hmmm zdaje mi się, że to się powinno podswietlac ale ani to ani dodaj do kolejki się nie podświetla. Jakiś pomysł?
Ten windows jest tak funkcjonalny i tak ograniczony, że aż mi mowę odejmuje czasem..
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Zgadza się, 188.127.30.169 to zewnętrzne IP.
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

dobra teraz pytanie z innej beczki - jak podłączyć ftp u kilenta (członka rodziny) jako dysk widoczny jako dysk lokalny, a nie lokalizacja sieciowa?
Programy: Polecane / Nowe / Inne