Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zasady, regułki, instrukcje i wskazówki

#1
Zasady, regułki, instrukcje i wskazówki

 1. Podpis Z powodu częstego naruszania regulaminu forum, sygnatury użytkowników posiadających mniej niż 100 postów zostały całkowicie wyłączone. Po przekroczeniu odpowiedniej ilości wpisów (100) obowiązują następujące zasady : Sygnarutka może zawierać do dwóch grafik o łącznym rozmiarze do 50 kB, mieć długość 600 znaków, szerokość maksymalnie 700 pikseli i wysokość maksymalnie 6 linii lub 90 pikseli (łącznie, czyli tekst + grafika). W podpisie może znajdować się również maksymalnie jeden link do stron zewnętrznych. Proszę nie nadużywać formatowania tekstu w podpisie.
 2. Emblemat (awatar) może mieć rozmiar do 10 kB i wymiary 100x100 pikseli.
 3. Dane Twojego sprzętu dodawaj w swoim profilu - nie do podpisu.
 4. Grafiki w postach, jeśli nie są duże (tzn. szerokość nie większa niż 600 pikseli), możesz wstawić wprost do posta stosując znaczniki img. Szersze obrazki dodawaj jako załączniki lub po prostu linkuj.
 5. Linkowanie do sklepów internetowych w dziale sprzęt jest całkowicie zabronione z wyjątkiem tematu "sklepy polecane przez forumowiczów". Linkowanie do porównywarek cenowych oraz aukcji internetowych jest dopuszczalne. 
 6. Nie wstawiaj bezpośrednio do wypowiedzi ogromnych partii tekstu (np. logów, kodu źródłowego, plików TXT itp.) - dodawaj je jako załączniki lub poprzez serwisy typu http://wklej.org.
 7. Nie cytujemy postów bezpośrednio poprzedzających naszą wypowiedź z wyjątkiem cytowania tylko części wypowiedzi. Zabronione jest również multicytowanie (wielokrotne cytowanie już cytowanych postów).
 8. Nie martw się o całkowity limit objętości Twoich załączników - gdy zaczniesz się do niego zbliżać możesz poprosić o zwiększenie go. W tym celu należy wysłać adminowi prywatną wiadomość z prośbą i krótkim uzasadnieniem.
 9. Autologowanie - Jeśli nie chcesz za każdym razem logować się, to włącz w przeglądarce WWW obsługę ciasteczek (ang. cookies) i w panelu użytkownika w opcjach zaznacz "Automatycznie zaloguj mnie podczas przyszłych wizyt".
 10. Wypowiedzi z działów w sekcji Ogólne i Aktualności PC Format nie są uwzględniane w liczniku użytkownika.
 11. Jeżeli zauważyłeś podwójne takie same wypowiedzi, posty tego samego autora jeden pod drugim, off-topic w technicznym wątku lub po prostu niemiłe zachowanie, to skorzystaj z przycisku Zgłoś. Nie krytykuj wysyłając wypowiedź w wątku i nie zwracaj uwagi bez potrzeby.
 12. Usunięcie konta jest możliwe tylko przez administratora. W tym celu należy z danego konta poprzez forum wysłać list e-mail do admina.
 13. Czy można zmienić mi nazwę użytkownika? Nie, nie można. Nie męcz w tej sprawie forumowiczów ani admina.


W wypowiedziach często pojawiają się skróty (z angielskiego):
IMHO,
IMO,
BTW,
ASAP,
inne...

Tłumaczenie: http://pl.wiktionary.org/wiki/Wikis%C5%8...2%C3%B3wna
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Skocz do: