Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer się zawiesza przy odpalaniu cięższych aplikacji

Komputer się zawiesza przy odpalaniu cięższych aplikacji
Witam wszystkich. Od razu mówię, że przejrzałem tematy, które mogły mieć jakiś nawet najmniejszy związek z moim problemem, ale albo znam za słabo wymaganą terminologię albo po prostu nic tam nie znalazłemOczko.
Chodzi o to, że jakiś czas temu zaczął mi zmulać komputer. Pomyślałem sobie: "Ok, ma prawo, w końcu tyle syfu na niego nainstalowałem ostatnio, zmieniałem antywiry jak rękawiczki..." Postanowiłem więc zrobić formata. Po formacie i zaintalowaniu wszystkiego co potrzebne (DirectX 9.0c Sierpień 2009, stery do grafiki Omega Drivers XP 2K, Service Pack 2 itp.) i zainstalowaniu pierwszej gry - Counter Strike: Source, zauważyłem, że komputer się zwiesza w chwili jej odpalania. Wygląda to w ten sposób, że najpierw zawiesza się pasek startu, a następnie zatrzymuje się kursor i słychać charakt. 'pipnięcie' z głośnika BIOSowego czy jak go się tam nazywaOczko.
Na początku pomyślałem, ze to wina CS:S tylko i wyłącznie, ale włączam ATI Tool, aby spróbować podkręcić pamięć karty o parę MHz (miałem tak przed formatem, wszystko testowane 3dmarkiem, zero artefaktów itp.). Nie chciało mi się już włączać 2dmarka, to odpalam wbudowaną animację do poszukiwania artefaktów i co? To samo co przy CS:S. Występuje to również przy próbie odpalenia jakiejś bardziej wymagającej gry (nie wiem, gdzie leży granica, może nawet chodzi o akcelerator 3d, albo coś z tym związane. W każdym razie odpala tylko StarCraft póki coOczko ).
Wtedy stwierdziłem, że to coć na pewno z grafiką. Przeinstalowałem DirectX, stery Omegi (wcześniej nawet zainstalowałem oryginalne ATI, ale też klapa). Nie wiem już co zrobić, komp świeżo po formacie, skanowałem go przed i po Avastem, potem AVG Free, a teraz Spyware Terminatorem. Żaden nic nie wykazał (jakiś tam trojan znalazł ST, ale po usunięciu nic nie wróciło do normy). Czyszczę też regularnie system CCleanerem.
Poniżej wklejam loga z HJT:

http://wklej.org/id/273313/

Co o tym myślicie, macie jakieś pomysły?

PS. Problem ten zaczął występować po zainstalowaniu któregoś z poniższych programów:
1. Skype
2. Dodatek do Omega Drivers: Multires (zmiana rozdziałki 'on the fly' itp.)

Może to ma również jakiś związek, ale do niedawna proces firefoxa momentami mi zużywał 100 procent procka. Myślałem, że to jakaś aktualizacja, ale nie. Nawet po zamknięciu mozilli jej proces pozostawał i dalej ssał 100 procent. Odinstalowałem dodatek Skype'a do FF i problem chyba zniknął.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Komputer się zawiesza przy odpalaniu cięższych aplikacji
No tak a podzielić się z nami wiedzą na temat tego jaki masz sprzęt już się nie chce? Na oko to sobie można trafiać w płot.

Sprawdź temperatury podzespołów. W stresie i na luzie. Jak nie dasz rady w stresie bo się podwiesi to podaj chociaż te na luzie tylko niech komp parę minut pochodzi żeby się choć trochę zdążył rozgrzać.
Kiedy ostatnio robiłeś defragmentację i sprawdzanie dysku? Kiedy czyściłeś wnętrze kompa z wszelkiego syfu?
Podaj raport Smart dla dysku twardego. Możesz też przetestować pamięci Memtestem.
Każdy rodzi się idiotą a potem nie wszyscy cokolwiek z tym robią.

Młodzież to kwiat narodu, szkoda tylko, że to kwiaty cięte.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Mam podobny problem

Wszystko mi ładnie śmigało, ale zachciało mi się pograć w nowe gry. Pomyślałem ze nie ma co kupować konsoli to kupiłem kartę graficzną. Dzień wcześniej (przed zamontowaniem) grałem left 4 dead 2 na wysokich detalach i wszystko śmigało. w gothica arcanie grałem ale lagowało to z 2 tygodnie temu odstawiłem. Montuję kartę nową i... arcania chodzi płynnie, nagle laguje i się zacina. Ok, od tego czasu zrobiłem formata, zainstalowałem nowe sery i dalej pupa. Co gorsze nie chodzi mi AE ani PS. Postanowiłem zrobić parę testów. Zabrałem kartę graficzna do kumpla- Arcania śmiga, inne gry tez. Pomyślałem ze nowa karta pewnie więcej zasilania potrzebuje to zabraliśmy jego Tagana do mnie a u mnie dalej to samo. Wiec karta i zasilacz jest ok. Jak pisałem dzień wcześniej wszystko było ok z kompem. No może poza 1 rzeczą ale o tym zaraz. Pomyślałem że jeśli od czasu zamontowania tej karty wszystko się wali to wsadzę starą i będzie po staremu. Błąd... jest tak samo jak z tą nową. Wracając do tego co było dobrze.Wszystko było ok, wszystko chodziło ale procesor w stanie spoczynku miał koło 80 stopni. Przeczyściłem radiator, teraz ma koło 20. Więc może się przepalił gdy odpaliłem Arcanie na nowej Karcie, tylko to mi przychodzi do głowy. Ale robiłem test "Hot CPU Tester Pro" i wyszło że wszystko z nim ok. Nie wiem co może być nie tak. Jak mówie, wszystko zaczęło się od wsadzenia nowej karty... format nie pomógł, wsadzenie starej nic nie zmieniło, POMOCY
Co dziwne komputer zacina się po odpaleniu AE, a np. Wow chodzi płynnie. Aha po włączeniu Arcanii chodzi chwile płynnie, potem sie laguje, potem traci tekstury a na koniec widać zarysy postaci tylko i się zacina albo zacina sie cały PC.

Stara karta: Ati radeon 3870
nowa: Nvidia Asus gtx275
Procek: Intel Quad q6600
Ram: 4x1GB gail
Płyta: Asus p5k

Jakieś pomysły? Czym mogę sprawdzić stan "zdrowia" procka, ramu, płyty głównej, co polecanie?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Ja bym na wstępie proponował zresetować bios.
Ja tak robię po zamontowaniu każdego nowego podzespołu.
Każdy rodzi się idiotą a potem nie wszyscy cokolwiek z tym robią.

Młodzież to kwiat narodu, szkoda tylko, że to kwiaty cięte.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Oczywiście zrobiłem, zarówno przez zworkę bo coś zwaliłem jak i przywróciłem domyślne.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne