Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Przebudowa sieci łączącej 12 komputerów.

Przebudowa sieci łączącej 12 komputerów.
Witam serdecznie.

W związku z okresem wakacyjnym dostałem pewną małą pracę przy przebudowie sieci firmowej łączącej 12 komputerów typu PC. Głównym powodem przebudowy jest chęć ominięcia serwera oraz swobodny dostęp do internetu z każdego komputera. Czy switch będzie tutaj odpowiednim wyborem? Czy może hub? Jaki model któregoś z powyższych urządzeń będzie odpowiedni?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Przebudowa sieci łączącej 12 komputerów.
Nie masz pojęcia o podstawowych sprawach a ktoś zleca Ci przebudowę sieci?!

Co ma mieć na celu to ominięcie serwera? Przecież coś musi robić NAT. Może to robić router, ale urządzenia zaawansowane nie są tanie, a może jeśli istnieje serwer to są na nim uruchomione jakieś zaawansowane funkcje w tym zakresie (choćby terminowanie VPN-ów).
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Z tym "zleceniem" to troszkę przesadziłem, chodziło mi bardziej o chęć zrobienia oszczędności w małej, lokalnej firmie.
Nie jestem jakimś specem w tej dziedzinie ale swoje pojęcie mam. NAT'em zajmie się router a co do serwera, służył on jedynie do maskarady sieci, gromadzenia danych i przekazywania ich dalej do kolejnych klientów.
No to serwer robi NAT-a - jak dokupią router to koszt się zwiększy :D
Koszt się zwiększy ale nie znacznie, a decyzja jest już podjęta Wesoły Przyczyną tego wszystkiego są koszty oraz problemy jakie się przetoczyły przez tą firmę z przyczyny serwera. Znasz może jakiś dobry router oraz 12 portowy switch??
Pozdrawiam,
Kup dwa 8 portowe switche, będziesz miał rezerwę, w razie uszkodzenia poprzekładasz kabelkiOczko
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
(28.06.2011, 00:54)ToXiC206 napisał(a): Koszt się zwiększy ale nie znacznie, a decyzja jest już podjęta Wesoły Przyczyną tego wszystkiego są koszty oraz problemy jakie się przetoczyły przez tą firmę z przyczyny serwera. Znasz może jakiś dobry router oraz 12 portowy switch??
Pozdrawiam,

Z rozwiązań nieco powyżej SOHO to na 12 kompów (jeśli nie ma jakiś specjalnych wymagań) sprawdzi się TP-Link TL-R470T+. Co do switcha to "normą" jest 16 portów. Wybur szeroki - od niezarządzalnych fasethernet, przez gigaethernet, zarządzalne na podstawowym poziomie smart-y do w pełni zarządzalnych, zaawansowanych modeli (w tym wypadku raczej nie potrzebne).

Wszystko zależy od potrzeb.
Czy są aż tak pojemne routery na 16 portów, czy to już switche?
Programy: Polecane / Nowe / Inne