Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

?Włamanie? na konto gmail.

?Włamanie? na konto gmail.
Witam! Logowałem się ostatnio na pocztę z komputera brata. Komputer ten jest totalnie zasyfiony i od roku nie widział antywirusa. Dziś po kilkudniowej nieobecności zalogowałem się na to konto i dostałem informację, że w czasie gdy mnie nie było ktoś logował się na moje konto z Turcji. W związku z tym mam dwa pytania.

1. Czy powinienem zmienić hasła na wszystkich stronach powiązanych z tym kontem mailowym czy wystarczy zmienić hasło do poczty?

2. Czy ewentualny program szpiegowskim może znajdować się na moim laptopie z Linuxem czy raczej jest to wina zaniedbanego windowsa na komputerze brata?

Może trochę panikuję, ale jest to moje 'oficjalne' konto przeznaczone do kontaktów powiedzmy biznesowych i często wysyłam z niego informacje, które nie powinny trafić w niepożądane ręce. Pozostałe przeznaczone na spam zostały nieruszone.
Dodam, że mam adres IP, z którego dokonano włamania, ale jak wiemy jako prywatna osoba niezbyt wiele mogę z tym adresem zrobić. Co najwyżej sprawdzić do jakiego operatora należy....
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
RE: ?Włamanie? na konto gmail.
Może logowanie było przez proxy ?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Jako człowiek nakierowany bardziej na elektronikę i ewentualnie programowanie niezbyt rozumiem ideę tego logowania przez proxy. Wiem co to proxy, ale nie do końca rozumiem. Chodzi o to, że adres IP który mi się wyświetlił nie jest tym, z którego naprawdę dokonano włamania i mogło być ono nawet z Polski, tylko IP jest tureckie? Przepraszam za mój totalny brak wiedzy w tej dziedzinie, ale nie każdy zna się na wszystkim.
Proxy to server pośredniczący tzn. ktoś mógł się połączyć przez server z trurcji do twojego maila.
Czyli dobrze rozumiem. Nie mam jednak zamiaru nikogo ścigać póki nic sie nie dzieje. Chcę sie tylko zabezpieczyć. Przecież ten ktoś może mieć teraz hasła do moich kont i bla bla bla.
Czy ktoś oprócz ciebie zna to hasło? Jeśli nie to zmieniaj bo widać na komp brata pewnie jakiś keylogger się dostał.
Sprawdź jakie ip i skąd ma brat. Jeśli ma proxy przez turcje to się nie dziw. Osobiście nie logowalbym się z takiego komputera. A w twoim wypadku radzę zmienić hasłaOczko
Zmień dla bezpieczeństwa hasła.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Tu jest takie magiczne okienko:

[Obrazek: beztytuuiljm.png]
[Obrazek: IQ62PqV.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne