Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

"Audycja zawiera(-ła) lokowanie produktu" - co to dokładnie oznacza?

Question  "Audycja zawiera(-ła) lokowanie produktu" - co to dokładnie oznacza?
Witam!

Od pewnego czasu na wielu filmach, serialach i teleturniejach widzę na początku taki napis:
Cytat:Audycja zawiera lokowanie produktu
a na końcu:
Cytat:Audycja zawierała lokowanie produktu

Co to dokładnie oznacza to "lokowanie produktu"?Zdziwko
I o jaki produkt tutaj chodzi?

Czytałem trochę o tym tutaj, ale przyznam się szczerze, że niewiele z tego zrozumiałem.

Zrozumiałem (a w zasadzie od początku wiedziałem) co oznacza zielona ikonka z buźką, czerwona z kluczykiem lub kolorowe z cyferkami.
Ale co oznacza ten napis - tego już nie wiem.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: "Audycja zawiera(-ła) lokowanie produktu" - co to dokładnie oznacza?
Cytat:Lokowanie produktu (ang. product placement) polega na umieszczeniu towarów czy usług w audycji w celach marketingowych, np. jako kubek z logo konkretnej kawy, pitej przez głównego bohatera czy zachwalany w rozmowie samochód. Unijna dyrektywa zobowiązuje nadawców do oznakowania i ewidencji takich audycji.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Od kilku tygodni obowiązują nowe przepisy w telewizji. nie ma już (tak jak dawniej było) zielonego, żółtego i czerwonego znaczka, tylko są znaczki pokazujące DOKŁADNIE, od ilu lat jest dana audycja, i OBOWIĄZKOWO nadawca musi informować, że audycja zawiera lokowanie produktu, czyli reklamę ukrytą w filmie, czy innej audycji. Na przykład jak oglądasz film, a w nim widać telewizor z napisem "SONY", to to jest reklama ukryta w filmie, czyli właśnie lokowanie produktu. Podobnie jak na przykład na koniec jakiegoś wywiadu w napisach pojawi się informacja, że (przykładowo): "Prowadzącego ubrała firma Gucci" - to też jest lokowanie produktu.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Dzięki za wyjaśnienie.
Już rozumiemOczko.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne