Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Technikum Informatyczne?

Technikum Informatyczne?
Witam.Chodzę do Technikum Informatycznego i tak myślę czy aby nie zmienić kierunku.Nasz wychowawca powiedział nam,że aby być przyzwoitym informatykiem trzeba być baardzo dobrym z metematyki.No i tu zaczyna się moje myślenie o zmianie zawodu.W gimnazjum ledwo miałem 3 i nie jestem pewien czy dalej sobie z tym poradzę.Niby jest matematyka na podstawowym poziomie,ale jest znacznie trudniej niż w gimnazjum,na dodatek na studiach przez pierwsze dwa lata jest głównie matematyka.
No bo tak:
Serwisant-szczerze mówiąc najprostsza rzecz jaka jest w tym zawodzie,jest masa serwisantów,więc raczej nie opłaca się iśc w tym kierunku,zarobki chyba najmniejsze
Webmaster-strony internetowe,apikacje internetowe,myśle że nie jest to takie trudne,idzie się nauczyć,jest to dość dobrze płatna praca,
Grafik komputerowy-nie lubie zbytnio grafiki,lecz moim zdaniem jest to łatwy kierunek,płaca moze ciut większa niż serwisanta
Programista-To chyba najtrudniejsza specjalnosć ale i także chyba najlepiej płatna,nic dziwnego,chętnych na to miejsce jest mało bo jest tam ponoć strasznie dużo matematyki i to mnie niepokoi bo chciałbym powoli iść w tym kierunku,
Administrator sieci-także nie jest to chyba aż tak trudne,a zarobki średnie
To zawody w których najbardziej chciałbym się doskonalić.
Pytanie do tych co są w technikum informatycznym albo byli:
Czy matematyka jest w tym zawodzie trudna?
Czy z moją wiedzą:3 z matmy,3 z fizy,3 z angola,(o reszcie nie trzeba gadać bo się tak nie liczą) poradzę sobie?
Ne jestem z matmy dość dobry ale też nie tępy.
Czy może wybrać to co oprócz informatyki mnie najbardziej interesuje:
-Technikum Mechaniczne,
-Technikum Budowlane.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Technikum Informatyczne?
Zacznij brać korepetycję z matematyki, jak trafisz na kogoś dobrego, to powinieneś zrozumieć matematykę, tym bardziej że ucząc się z korepetytorem on Ci wytłumaczy wszystko. A jak nie, to ja proponuje technikum mechaniczne.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Cytat:Webmaster-strony internetowe,apikacje internetowe,myśle że nie jest to takie trudne,idzie się nauczyć,jest to dość dobrze płatna praca
W tych czasach 14-latkowie zarabiają robiąc strony. Najbardziej okupowany zawód, głównie przez to, że PHP nie jest takie trudne (na poziomie tworzenia stron). I dlaczego jeszcze? Nie wymaga wiedzy matematycznej Wesoły

Cytat:Grafik komputerowy-nie lubie zbytnio grafiki,lecz moim zdaniem jest to łatwy kierunek,płaca moze ciut większa niż serwisanta
Skoro tak mówisz to się pewnie nie nadajesz. Trzeba mieć zmysł graficzny, bardzo dobrze obsługiwać programy graficzne. To jednak nie tylko 'ogarniać photoshopa'.

Cytat:Administrator sieci-także nie jest to chyba aż tak trudne,a zarobki średnie
Chyba najbardziej odpowiedzialny zawód. Fakt, że admin siedzi często na miejscu tylko nie czyni tego zawodu łatwym.

Cytat:Programista-To chyba najtrudniejsza specjalnosć ale i także chyba najlepiej płatna,nic dziwnego,chętnych na to miejsce jest mało bo jest tam ponoć strasznie dużo matematyki i to mnie niepokoi bo chciałbym powoli iść w tym kierunku,
Matma i logiczne myślenie, albo klepanie kodu. Programista, albo klepacz kodu.

Cytat:Czy z moją wiedzą:3 z matmy,3 z fizy,3 z angola,(o reszcie nie trzeba gadać bo się tak nie liczą) poradzę sobie?
To nie Twoja wiedza, tylko oceny, które jeśli będziesz się przykładał to przestaną odgrywać rolę. Jak znajdziesz kogoś dobrego i postarasz się to zrozumieć to to pojmiesz, jak nie to cóż.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Uważam, że jeśli to lubisz to nie rezygnuj, ale musisz pewne rzeczy zrozumieć.

Wiadomo, że samo za Ciebie i bez Ciebie nic się nie zrobi.
Jak będziesz wątpił i mówił sobie, że nie dasz rady, to nie dasz. Trzeba się wziąć w garść.

Sam jestem w pierwszej klasie technikum tyle, że technik elektronik, z rozszerzoną matematyką.
Też zadaje sobie pytanie, czy dam radę?
Jednakże, wiem że ciężką pracą i systematycznością jest w stanie się do czegoś dojść, skończyć technikum i zdać maturę.
Matematykę to (stety/niestety) będę bardziej rozbudowaną miał ja jako elektronik z tego co wiem.
Wiem to z doświadczenia innych starszych ode mnie osób.

Uważam, że pełna satysfakcja jest wtedy, gdy się zmierzamy z trudem i nie idziemy na łatwiznę.
Cóż z tego, że zmienisz kierunek i będziesz uczył się tego co Cię nie interesuje?
Tylko trud daje satysfakcję tak uważam. Nie można wszystkiego zdobywać łatwo.

Matematyka nauką myślenia.
I uważam, że warto się do niej przyłożyć i polubić, to zaprocentuje.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
Matematyka nie jest aż TAK ważna dopóki nie będziesz programować. Całą resztę dasz radę bez znajomości matematyki na najwyższym poziomie.

BTW. Jak się przyłożysz, to matma nie jest trudna. Potrzeba tylko kogoś kto potrafi wytłumaczyć raz a dobrze.

A i płaca grafika może być o wiele, wiele większa niż serwisanta. Na serwisanta swoją drogą bardziej nadaje się teleinformatyk(bynajmniej wg. przerabianego materiału w mojej szkole). Bez zmysłu graficznego też można być grafikiem, ale wtedy to będzie bezmyślne bazgrolenie, bez krzty własnego pomysłu.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Po waszych wypowiedziach myślę,że może nie będzie aż tak trudno.
[quote='Kiwi' pid='2471793' dateline='1316627076']
[quote]
W tych czasach 14-latkowie zarabiają robiąc strony.[/quote]

Nic dziwnego;p

[quote]Skoro tak mówisz to się pewnie nie nadajesz. Trzeba mieć zmysł graficzny, bardzo dobrze obsługiwać programy graficzne. To jednak nie tylko 'ogarniać photoshopa'.[/quote]
Masz rację,zmysłu graficznego to ja za bardzo nie mam.
[quote]Matma i logiczne myślenie, albo klepanie kodu. Programista, albo klepacz kodu.[/quote]
I ta matma mnie trochę niepokoi.

Łukasz1995-masz racje,trzeba się uczyć na bieżąco.W moim wypadku-Matma,Fiza i języki obce,z resztą powinienem sobie spokojnie poradzić.

A jak to będzie na studiach?A raczej na Politechnice,bo raczej na to się wybiorę.

Po1. trzeba się uczyć technikum to nie gimnazjum choć dla mnie jest trochę łatwiej i tyle jeśli zrozumiesz będzie łatwiej a specjalizacje chyba wybierasz jak będziesz miał egzamin zawodowy u mnie w szkole tak jest
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Najpierw skończ technikum.

Studia techniczne - jednym słowem ciężko, ale jak weźmiesz się za robotę w technikum to nie będzie najgorzej.
Kontakt ze mną - PW.
Dzięki za wypowiedzi

W pierwszej klasie nauczyciele zazwyczaj tak mówią, ostro to brzmi, ale to nie jest straszenie.
Na przykłada mówili nam o jednej klasie elektroników, gdzie zaczynało 36, a skończyło 20. To był akurat fakt.
Powiedzieli też, że wcale historia nie musi się powtórzyć, wszystko w naszych rękach i czy będzie nam na tym zależeć, czy nie. Jeśli nie wiadomo - można odpuścić na wstępie, bo i tak do niczego się nie dojdzie.
Kontakt ze mną - PW.
Programy: Polecane / Nowe / Inne