Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw pod i7 3960X - gry, obróbka video, streaming itp.

Zestaw pod i7 3960X - gry, obróbka video, streaming itp.
Mam procesor intel i7 3960X i trzeba mi dobrać do tego resztę zestawu, tak aby go w jakimś zakresie wykorzystać, nie wydając na sprzęt 10 tysięcy.

Komputer będzie służył do gier (oraz do ich streamowania). Czasami pobawię się grafiką czy obróbką video.

Do tego procesora nie chciałbym wydawać raczej więcej niż 4 tysiące, ale jestem w stanie nagiąć trochę budżet jeśli sytuacja będzie tego wymagała.

Nie interesuje mnie w żaden sposób zabawa z OC.

Z góry dzięki za konkretne sugestie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Zestaw pod i7 3960X - gry, obróbka video, streaming itp.
Sprzedaj procesor, dołóż 2 tysiące i będziesz miał konkretną maszynę. Budowanie zestawu na tym procku jest trochę bez sensu, bo na samą płytę pójdzie sporo kasy, dodaj grafikę, pamięć i pozostałe podzespoły i zamkniesz się w 3-4 tysiącach. Wydasz więcej, a w grach nie zauważysz różnicy.

Przykład: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapis...mp;s=73636 - zestaw pod Twój procesor. Kosztuje Cię to 3700 zł

A teraz załóżmy że sprzedasz procesor za 3000.
Z tamtego zestawu wywalamy płytę - kosztuje teraz 3000. Kupujesz i5/xeona + zwykłą płytkę - koszt zamknie się w maks. 4500 zł. Masz 3000 ze sprzedaży procka, dokładasz tylko 1500 ze swojej kieszeni. A wydajność w gruncie rzeczy będzie ta sama.

Oczywiście zestaw jest tylko przykładowy, żeby pokazać jak to wychodzi cenowo. Odpowiedz na te pytania: http://forum.pcformat.pl/Standaryzacja-w...omputera-t, to złoży się coś bardziej pod Twoje wymagania.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Problem jest taki, że ten procesor jest cholernie ciężko sprzedać i musiałbym zaniżyć jego cenę do 2 tysięcy, jeśli nie mniej. Stąd, po tygodniowych próbach sprzedania tego na allegro, stwierdziłem, że jak mam go oddać za pół-darmo, to już wolę wsadzić go do siebie.
W takim razie, jeśli możesz trochę dołożyć:
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapis...mp;s=76826
Możesz trochę zaoszczędzić nie biorąc SSD i nagrywarki, jeśli nie potrzebujesz.

Chłodzenie dałem, bo do tego procesora o ile się nie mylę nie ma dołączonego boxa, a macho sobie z nim bez problemu poradzi, i będzie cichy. Dwie karty w SLI dadzą Ci bardzo wysoką wydajność. Ponadto jest to bardziej opłacalne wyjście niż jedna mocniejsza. SSD - Twój wybór, znacząco przyspiesza działanie systemu. Zasilacz odpowiednio mocny do tego zestawu, i obudowa która wszystko pomieści i zapewni dobrą wentylację.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Dzięki wielkie topol. Zamówiłem dokładnie tak jak poradziłeś. Zmieniłem tylko gtx760 w SLI na jednego gtx770 ponieważ doczytałem, że przy graniu do 1080p nie będzie różnicy. A jak będzie mało to dorzucę drugie gtx770 Język
Programy: Polecane / Nowe / Inne