Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z laptopem

#11
RE: Problem z laptopem
Usługę reklamowałem. Na początku chcieli wyudzić pieniądze za "diagnostykę tego co jest popsute". Kiedy zacząłem się upominać o swoje wzięli laptopa i poddali każdy z podzespołów "testom obciążeniowym", a te testy przez 6 godzin testowania teoretycznie nie wykazały żadnych problemów. Nie mam wystarczającej wiedzy, żeby się z nimi kłócić. Chciałbym sobie to naprawić sam. Nauczyć się i na przyszłość mieć spokój. Zaczynam ściągać programy diagnostyczne i szczerze dziękuję za dotychczasową pomoc, liczę, że nikt z Was nie wycofa się w połowie diagnozy i że uda się ustalić przyczynę problemu. Jeszcze raz dziękuję za czas poświęcany mojemu problemowi

Jak sprawdzić jaka temperatura sprzętu była w poszczególnych podzespołach w momencie wyłączenia systemu w programach GPU-Z i CoreTemp. Programy pobrałem, uruchomiłem, gdzieś powinienem ustawić zapisywanie danych?

EDIT
W momencie odcięcia zasilania core temp wyświetla temperature rzędu 42-44 stopni celcjusza,

Problem z odcienciem zasilania występuje nie tylko przy jednej grze, ale również:
-W internetowych grach takich jak agar.io lub różnego rodzaju kasyna internetowe
-Podczas uruchomienia na raz kilku/kilkunastu kart w przeglądarce

Czy problemem może być dawno nie reinstalowany windows? (około 2 lat)
Czy raczej problem leży gdzieś w sprawach "technicznych" laptopa?

Pragnę powtórzyć, że przed serwisowym "czyszczeniem mechanicznym" ten problem nie występował.

Program teach power up GPU za to wyświetla temperaturę karty graficznej rzędu 87 stopni bez włączonych gier. Przy odpalonej tylko i wyłącznie przeglądarce. Czy to normalne? Czy problem leży w chłodzeniu karty graficznej? Jakie są przeciętne temperatury karty graficznej? Czy ktoś podczas serwisowego "czyszczenia mechanicznego" popełnił błąd?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#12
RE: Problem z laptopem
Cytat:Czy problemem może być dawno nie reinstalowany windows? (około 2 lat) 


Nie takie objawy raczej nie pasują do problemów systemowych . Stawiam na przegrzanie . Tym bardziej że :

Cytat:Program teach power up GPU za to wyświetla temperaturę karty graficznej rzędu 87 stopni bez włączonych gier. Przy odpalonej tylko i wyłącznie przeglądarce. Czy to normalne? 

Nie to nie jest normalne . Nadal nie byłeś łaskaw podać co to za laptop ale grafika jaka ona by nie była nie powinna mieć takich temperatur w spoczynku . Na pewno nie . 


Cytat:Czy problem leży w chłodzeniu karty graficznej? Jakie są przeciętne temperatury karty graficznej? Czy ktoś podczas serwisowego "czyszczenia mechanicznego" popełnił błąd?


Na te pytania  nikt ci nie odpowie ( chyba że ktoś ma szklaną kule ) nikt nie widział twojego laptopa nie wiemy nawet jaki masz w nim układ graficzny  .  Nie podałeś również jak zachowuje się wentylator grafiki . Przy takich temperaturach to powinien wyć już jak odkurzacz . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. WesołyKart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Problem z laptopem)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z laptopem 92damian 10 1449 31.05.2020, 16:38
Ostatni post: 92damian
  Problem z Laptopem Daniel lamer 3 1022 25.01.2018, 14:35
Ostatni post: Purple Haze
  Problem z laptopem - dysk ? Alderos 1 968 20.12.2017, 17:28
Ostatni post: Purple Haze

Skocz do: