Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

"Lenovo MIIX320-10ICR" i lampka ładowania akumulatora. Jak poznać full-naładowanie?

Question  "Lenovo MIIX320-10ICR" i lampka ładowania akumulatora. Jak poznać full-naładowanie?
Witam!

Od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem mini-laptopa "Lenovo MIIX320-10ICR" (dla uproszczenia nazywam go "tablet") i mam dziwny przypadek dotyczący ładowania akumulatora. 
Otóż, w poprzednim "Lenovo MIIX300-10IBY" podczas ładowania świeciła czerwona lampka, a po pełnym naładowaniu zmieniała kolor na żółty. Tymczasem w obecnym "Lenovo MIIX320-10ICR" jest tak, że jak podłączę do ładowarki, to przez kilka sekund świeci biała lampka sygnalizująca ładowanie, a po kilku sekundach gaśnie.
Nie wiem, czy to normalne w tym modelu? Zdziwko Ładowanie oczywiście jest kontynuowane, jak lampka zgaśnie, aczkolwiek nie ma wówczas nic, co by mogło sygnalizować zakończenie ładowania.
Jedynym sposobem jest w zasadzie włączenie laptopa (tabletu) i sprawdzenie poziomu naładowania na ikonce baterii na pasku zadań.  Ale może jest jakiś inny sposób, by dowiedzieć się, czy bateria jest naładowana?

Pisałem podobne zapytanie do Pomocy Technicznej "Lenovo", ale w mailu zwrotnym skierowali mnie jedynie na infolinię.
A takich spraw nie lubię załatwiać telefonicznie.  Wolę mailowo lub przez jakiś komunikator.

P.S. Najdziwniejsze, że w "Podręczniku użytkownika" najzwyczajniej w świecie NIE MA takiego rozdziału jak "Ładowanie akumulatora" i nie wiadomo, na jaki kolor powinna się świecić lampka podczas ładowania, a na jaki po zakończeniu procesu ładowania.
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: "Lenovo MIIX320-10ICR" i lampka ładowania akumulatora. Jak poznać full-naładowanie?
Hej, na Twoim miejscu zerknąłbym czy nie ma w BIOSie opcji do sterowania tą diodą. Jeśli nie, to zerknął czy jakaś appka Lenovo ze strony supportu tego modelu nie pozwala na zmianę tej opcji.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: "Lenovo MIIX320-10ICR" i lampka ładowania akumulatora. Jak poznać full-naładowanie?
Kupuj więcej lelnovo Wesoły
Pamiętaj jaki kupujesz zasilacz firma szajs krzak (SilentiumPC) nie wchodzi w gre! Skutki kupowania szajskich zasilaczy produkcji SAMA
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Fachowa porada, nie ma co XDDDD

Jeśli Ci to przeszkadza, że nic nie widać, to pobaw się ustawieniami diody, musi to być gdzieś w ustawieniach powiadamiania. Dopóki jednak ładuje, to się ciesz, bo w sytuacji, w której wyświetli Ci się czerwona lampka i zmieni szybko na żółtą, a potem zgaśnie, powinieneś się zacząć obawiać. Te tablety miewają problemy z ładowaniem, za jakieś 3 miesiące możesz odczuć to na własnej skórze.
RE: "Lenovo MIIX320-10ICR" i lampka ładowania akumulatora. Jak poznać full-n...
Gwarancja jest na 24 miesiące, więc jeśli po 3 miesiącach coś będzie nie tak, odeślę na gwarancję i po problemie.
Po co szukać dziury w całym? Jęzor
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Po to, że chińskie firmy - a taką jest obecnie Lenovo - ma gdzieś Twoje zgłoszenia gwarancyjne. Możesz się odbić od ściany.
Większość produktów dostępnych na rynku jest "Made In China". Żadna nowość[Obrazek: mruga.gif].
Ale jest tutaj napisane, że:

Cytat:Lenovo Group Limited  – chińskie przedsiębiorstwo informatyczne będące liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz dla dużych przedsiębiorstw...

A skoro jest napisane, że "jest liderem" to znaczy, że obecnie jest najlepszą marką w dziedzinie komputerów.
Przynajmniej ja tak to rozumiem Oczko .
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
To źle to rozumiesz. Życzę Ci żebyś się nie przekonał na własnym przykładzie w jaki sposób chińskie firmy podchodzą do świadczeń gwarancyjnych.
SajorMuchodolski: I to właśnie pokazuje jak bardzo mnie (nie) znaszJęzyk.
Otóż, w takich sprawach jestem mistrzem.  Tzn., że może Ty byś nic nie załatwił, ale ja załatwię, gdyż każdy wie, że ze mną się nie zadziera.  Najpierw bym zaczął od reklamacji w sklepie.  Jeśli to nie przyniosło by rezultatów, to bym "uderzył" (czyt. napisał) do producenta.  A jeśli i to by nie pomogło, napisał bym do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta Jęzor . Już nieraz tam znalazłem poradę i pomoc.

Gdyby jednak żadna z tych metod nie pomogła, to BUM, sprzęcik na elektrozłom i kupuję nowy, gdyż w moim domu nie ma miejsca na zepsute rzeczy.  Wszystko musi działać, jak w szwajcarskim zegarku.
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Ty chłopie jesteś niesprawny intelektualnie ewidentnie. Nie mam zamiaru się tu roztrząsać na temat twoich wypocin, bo to nawet nie o to chodzi. Bądź sobie mistrzem, mam to gdzieś, temat załatwiania czegokolwiek też przemilczę, bo przed telewizorem to możesz załatwić co najwyżej się. Nie będę ci tłumaczył prostej rzeczy, bo jesteś na to widocznie zbyt ograniczony, żeby załapać od 3 postów co do ciebie mówię. Żaden rzecznik praw konsumenta ci nie pomoże w chwili, w której producent znajdujący się na innym kontynencie powie ci, że ma gdzieś twoje zgłoszenie gwarancyjne, rozumiesz już, czy porozumiewasz się jak ludzie pierwotni obrazkami, i powinienem ci to rozrysować? Z tobą się nie zadziera, żyj sobie dalej w swoim świecie, już widzę jak w Shenzhen telepią portkami, bo 30 letnie facet o umyśle dziecka idzie do rzecznika praw konsumenta. EOT chłopie, żyj sobie dalej ze swoimi przeświadczeniami.

AA, no i ofc koniecznie użyj przycisku zgłoś, bo przez 13 lat pobytu na tym forum jedno opanowałeś faktycznie do perfekcji. Nie przyjmowanie krytyki i konfidenctwo, to akurat potrafisz jak mało kto.
Programy: Polecane / Nowe / Inne