Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Windows 10 - brak danych na dodatkowej partycji po ich kopiowaniu w Windows 7.

Windows 10 - brak danych na dodatkowej partycji po ich kopiowaniu w Windows 7.
Dobry wieczór.
Jakiś czas temu wymieniłem w moim laptopie HDD (HGST 1 TB 6 Gbit/s Sata) na SSD (Crucial Mx500 1 TB Sata).
Podłączyłem dysk SSD do laptopa, postawiłem system Windows 10, utworzyłem dwie partycje - 127 GB (systemowa) i 803 GB dodatkowa (D . Na dysku D, powstał foldery programy, gdzie zainstalowałem jakieś 3 aplikacje - ok. 500 plików, nie więcej niż 200MB.
Stary dysk bez formatowania, leżał i czekał na czas, żeby zgrać dane.
Wczoraj czas nadszedł. Zgrałem blisko 600GB danych z ww. starego dysku HDD + dwóch innych na partycję D dysku SSD (D:\Pliki\ i trzy foldery dla danych z każdego dysku). Zrobiłem to podłączając SSD do starego PC z Windows 7 Ultimate przez port SATA, pozostałe dwa HDD również przez SATA, trzeci dysk (zewnętrzny) przez USB. Po kilku godzinach przenoszenia plików (niestety nie kopiowania), wyłączyłem PC, podłączyłem SSD do laptopa, uruchomiłem.
Niespodzianka spowodowała mały zawał. Mój komputer-->D: wolne 802 GB miejsca. Prawy przycisk myszy, właściwości, sprawdź dysk - brak błędów. Podłączyłem ponownie do PC, tam 3 utworzone foldery były widoczne. Prawy przycisk myszy, właściwości, sprawdź dysk - pojawiły się błędy i raport o przywróceniu lub przeniesieniu części katalogów. Zrzutu niestety nie mam. Wydawało mi się jednak, że wszystko było. Rozłączyłem, przełączyłem ponownie do laptopa. Niestety, widzę tylko dwa z trzech utworzonych katalogów, zawartość to zaledwie kilka plików z pierwszego dysku, i pusty folder z nazwą drugiego dysku. Trzeciego dysku brak.

Pojawiły się dwa foldery found, do których z laptopa nie mam dostępu, a których na PC nie widzę.

Zainstalowałem Recuve na laptopie. Uruchomiłem dogłębne skanowanie - czekam na efekty, aczkolwiek z mojego ostatniego przywracania danych sprzed kilkunastu lat nie mam najlepszych doświadczeń - pliki były posklejane z kilku innych, poucinane, lub nie dawały się otwierać. Co prawda zupełnie inna technologia dysków, inne systemy plików i inny poziom programów odzyskujących dane, ale mimo wszystko, wolałbym tego uniknąć - te 600 GB to zdjęcia, filmy i dane z kilku ładnych lat - prośba o pomoc - z czego mogło to wyniknąć? Czy można jakoś uwidocznić pliki bez ich przywracania - bo zakładam, że samo podłączenie dysku do innego systemu operacyjnego nie spowodowało ich usunięcia, czy nadpisania.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne