Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania

Ściana  Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania
Witam wszystkich.

Chciałbym prosić o pomoc w zdiagnozowaniu pewnego nietypowego problemu. Chodzi o około 1000% wahania prędkości wysyłania podczas testów połączenia.

Więc tak.
Mam symetryczne, stałe łącze o szybkości 200Mb/s (100Mb/s pobieranie i 100Mb/s wysyłanie). Korzystam z routera, do którego są podłączone przewodami 3 konsole (Xbox, PS3 i PS4), oraz laptop. Mam też wykupiony stały publiczny adres IP.
Podczas testów prędkości wykonywanych na laptopie, do dowolnie wybranego serwera, wszystko jest ok i obie prędkości są zawsze zbliżone do 100Mb/s. Podczas wielokrotnych testów, raz za razem, nic się znacząco nie zmienia.
Problem pojawia się podczas testów prędkości wykonywanych na konsolach, które to testy są dostępne w ustawieniach każdej z nich. Podczas testowania połączenia na każdej z nich prędkość wysyłania raz jest taka, jaka powinna być, czyli +/- taka, jak prędkość pobierania, a w kolejnym teście wykonanym po chwili, prędkość wysyłania spada 10-krotnie i zamiast np. 95Mb/s down. i 87Mb/s up. mam 95Mb/s down. i 7,8Mb/s up. Tak niska prędkość wysyłania utrzymuje się przez kilka/kilkanaście testów wykonywanych raz za razem i nagle w kolejnym teście wraca do normalnej, czyli w okolicy 100Mb/s. by w następnym teście znów spaść o 1000%.
Dzieje się tak na każdej z konsol, a każda z nich łączy się podczas testów do innego serwera, więc raczej nie jest to problem serwerów, do których się one łączą.
Wygląda to tak, jakby raz moje łącze było symetryczne, a kilka razy nie. I tak w kółko.

Problem ten pojawił się stosunkowo niedawno, bo do tej pory, przez kilka ładnych lat nic takiego się nie działo. Wraz z pojawieniem się tego problemu zaczęły się pojawiać "odłączenia od serwera" podczas gier online, których przedtem praktycznie nie było. A że od lat zajmuję się organizacją simracingu na konsolach PS i hostowaniem wyścigów, problem ten jest dla mnie dość dokuczliwy.

Technicy dostawcy internetu, którzy dziś się pojawili, po godzinie testów, przełączeń i innych kombinacji, z telefonicznymi konsultacjami z innymi fachowcami włącznie, nie potrafili znaleźć przyczyny i pozostawili mnie z nierozwiązanym problemem.

Więc jeśli znajdzie się tu osoba, która pomoże w zdiagnozowaniu tegoż problemu, to będę dozgonnie wdzięczny Wesoły      
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
 Reklamy Google
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Wiadomości w tym wątku (Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania)
Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania - oldboy1957 - 26.02.2019, 21:15