Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pytanie o stronę NO BOX

RE: Pytanie o stronę NO BOX
Serio, zobacz sobie np. nowe obudowy do komputerów, tam już nie ma miejsca na napędy optyczne, przeważnie jest tam tylko miejsce na efektowne chłodzenie. Jeśli chcesz kupić obecnie obudowę z napędem optycznym to musisz dobrze takowej poszukać, stają się powoli żadkoscią. Nawet w laptopach się odchodzi też od napędu optycznego. Ostatni nawet Sony ogłosił że zaprzestaje wydawania filmów na BlueRay. Nast|pca DVD się nie przyjął ze względu na drogie płytki i drogie napędy i nagrywarki. Do tego trwałość płyty. Gdy obecnie chcesz zmagazynować duże ilości danych opłaca się kupić dysk twardy bardziej na te dane niż nagrywać płyty. .Zewnętrzny HDD 1 TB to ok .150 zł.. Jeśli chodzi o filmy to płytki są wypierane przez dystrybucję cyfrową, streaming,jak Netflix HBO Go itp. To niestety fakty.

Ja sam.dla odmiany bardziej korzystam jeszcze z magazynowania czegoś na DVD, są to głównie rodzinne filmy, które na nie nagrywam czy zdjęcia, pokazy slajdów. Mam co prawda nagrywarkę BlueRay, ale nie korzystam za bardzo, drogie płytki, te tańsze...cóż nagrasz, za miesiąc nie odpalisz. Także jak pisałem bardziej opłaca się magazynować dane na HDD.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
 Reklamy Google
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Wiadomości w tym wątku (Pytanie o stronę NO BOX)
Pytanie o stronę NO BOX - lactoral - 14.08.2020, 13:14
RE: Pytanie o stronę NO BOX - Illidan - 18.08.2020, 16:09