Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wprowadzenie - jak odpowiednio opisać swój problem

#1
Wprowadzenie - jak odpowiednio opisać swój problem
Pamiętaj, czym dokładniej opisany problem, tym wcześniej otrzymasz odpowiedź!

Zasady zadawania pytań w formie bardzo skróconej:
  1. Przed wysłaniem wątku przeczytaj tekst Jak poprawnie tytułować wątki i stosuj się do zasad w nim zawartych.
  2. Opis problemu musi być związany bezpośrednio z pytaniem. Jeżeli jesteś pewien, że coś nie pomoże w rozwiązaniu problemu, to nie pisz o tym.
  3. Podaj pełną nazwę systemu (łącznie z ServicePack), w uzasadnionych przypadkach: model laptopa / firmę, nazwę płyty głównej (łącznie z "Rev.").
  4. Pamiętaj aby podać dokładny model/wersję urządzenia bądź programu, którego dotyczy Twoje pytanie.
  5. Nie zapomnij wymienić czynności wypróbowanych przez Ciebie w celu zlikwidowania problemu - w ten sposób pokażesz innym użytkownikom, że próbowałeś samodzielnie rozwiązać problem, jednocześnie oszczędzisz czas sobie i osobom, które zaproponowałyby jedną z wypróbowanych przez ciebie metod.
  6. Żaden komunikat systemowy nie jest jakimś komunikatem. Najczęściej jest mu przyporządkowana obszerna treść i kod błędu. Podaj je koniecznie zadając pytanie.
  7. Dodaj do załącznika dokumentację, która może pomóc w rozwiązaniu problemu - w wypadku podejrzenia obecności wirusa będą to logi.
  8. Jeśli  nastąpiła awaria sprzętu zacytuj odpowiedni ustęp z instrukcji, który według ciebie może wskazywać problem, a w przypadku problemu z Alternatywnymi systemami operacyjnymi wrzuć tam pliki konfiguracyjne i logi odpowiedzialne za dany program.
  9. Gdy sam odnajdziesz odpowiedź już po założeniu wątku na forum poinformuj o tym innych użytkowników oraz podaj rozwiązanie problemu - pomożesz osobom posiadającym ten sam problem.\
  10. Nie ponaglaj. Jeśli nikt nie odpowiada - widocznie nikt nie wie jak rozwiązać problem. Post pod postem typu "Podbijam", "Odświeżam", "Refresh", "Boom" itd. będą skutkować ostrzeżeniem / banem (wyjątek: informacje uzupełniające, post pisany tego samego dnia > z automatu będzie dołączony do poprzedniego - milej widziana ręczna edycja postu).
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Skocz do: