Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Telefon do 420 zł używany do muzyki + w miarę dobry aparat. W810i - dobry wybór ?

Telefon do 420 zł używany do muzyki + w miarę dobry aparat. W810i - dobry wybór ?
Witam, założyłem podobny temat wcześniej, ale został on umiejscowiony w śmietniku, ponieważ źle zatytułowałem wątek. Mam nadzieję, że ten temat jest dobry i tym razem nie znajdę topicu w koszu. Ale przejdę do tematu. Mam 420 zł (nie da rady więcej) i szukam dobrego telefonu, który w miarę głośno i w dobrej jakości odtwarza dźwięk (mp3-ki) przez wbudowany głośnik. Powinien mieć też dobry aparat 2.0 mpiks w górę. Oczywiście karta pamięci, słuchawki, radio opcjonalnie, ale nie musi być. Myślałem o SEW810i z tej aukcji : LINK . Czy to dobry wybór ? Zaproponowano mi też Nokie N70, ale jak dla mnie to trochę cegła i wkurza mnie ta rysująca się klapka, ale ma chociaż symbiana. I tu mam też pytanie, czy mnie, zwykłemu userowi, kóry używa tela tylko do muzyki, zdjęć, dzwonienia przyda się ten symbian ? Co on tak właściwie daje ? A może jakiś inny telefon ? A na koniec jeszcze jedno pytanie, bo nie chcę zakładać nowego tematu, o co powinienem pytać sprzedawcę w rozmowie z nim na temat tego telefonu, który chcę kupić ?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Telefon do 420 zł używany do muzyki + w miarę dobry aparat. W810i - dobry wybór ?
Jak za tyle pieniedzy to symbian tylko by ci wadził.Nokia n70 to przestarzaly fon.Se w810 to dobry wybor.Sa jeszcze k800,k550.
 Przeglądarka: opera
RE: Telefon do 420 zł używany do muzyki + w miarę dobry aparat. W810i - dobry wybór ?
Z tych telefonów co podałeś wybrałbym bez wątpienia k800, ale nie widziałem go na allegro za taką cenę (do 420zł), z kolei k550 ma pamięć zewnętrzną tylko do 1GB. I dalej chyba najlepszym wyborem jest W810i. Czy ktoś ma ten telefon i mógłby podzielić się wrażeniami ? Bo co innego dane techniczne, a co innego opinia kogoś kto go używa. I co w końcu daje ten symbian w n70 czy innym telefonie ? I dalej to samo pytanie mam, kupuję na allegro pierwszy raz, niby wszystko w aukcji jest podane, ale może jest jakaś rzecz o którą warto spytać przed zakupem ? Czuję się trochę jakbym kota w worku kupował, może kupowanie komórki na allegro nie jest dobrym pomysłem ? Co o tym sądzicie ?
Kupuje czesto na allegro i najlepiej kupowac od uzytkownikow z wieloma komentarzami.I przed kupnem czy mozesz odebrac osobiscie,jak nie to jest mozliwosc ze z fonem jest cos nie tak.I jak wplacasz pieniadze na konto to dla pewnosci dzwon do srzedajacego i podaj mu numer konta zeby sprawdzil czy prawidlowy bo czesto sa wlamanią na allegro i zlodzieje zmieniaja numery kont.Co do k800 to niedawno wylicytowalem nowke kpl. 1gb za 460zl.a co do w810 nie mialem go ale dobrze ze nie ma jojstika.
~Anonim napisał(a):Z tych telefonów co podałeś wybrałbym bez wątpienia k800, ale nie widziałem go na allegro za taką cenę (do 420zł), z kolei k550 ma pamięć zewnętrzną tylko do 1GB. I dalej chyba najlepszym wyborem jest W810i. Czy ktoś ma ten telefon i mógłby podzielić się wrażeniami ? Bo co innego dane techniczne, a co innego opinia kogoś kto go używa. I co w końcu daje ten symbian w n70 czy innym telefonie ?
Warto dopłacić te jakieś 40 zł i mieć lepszy model - K800i.. Do K550i spokojnie można wpakować kartę o pojemności 2 GB w standardzie MS Micro. Miałem do czynienia z W810i i to co mi się w nim podobało to dość dobra jakość odtwarzanej muzyki na słuchawkach, animowane tapety/menu i ciekawe nasycenie kolorów wyświetlacza, choć moim zdaniem przydałoby mu się te więcej pikseli, a więc widziałbym w nim rozdzielczość QVGA, ale niestety - tego nie mamy.. Klawisze są podatne na ścieranie się, a sama obudowa jest wykonana ze średnich plastików. No i właśnie - W810i jest w serii Walkman, a mimo to szanowny producent - SE - nie zdecydował się zastosować wbudowanych głośników stereo, także wydajność tego jednego co jest można określić na małą.. Co daje Symbian w choćby takim modelu jak N70? Umożliwia instalację setek specjalnie na niego napisanych ciekawych programów lub zaawansowanych gier.. Możliwości są naprawdę wielkie i mógłbym tu pisać na tenże temat..
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Niestety 420 zł to absolutne max które mogę wydać na nowy telefon więc k800i odpada. Teraz to już nie wiem. Zaczynam sie bardziej zastanawiać nad N70. Czy ta Nokia jest jakoś znacząco lepsza od W810i (pomijając tego symbiana) ? Lepiej odtwarza dźwięk ? Gdybym wybierał tylko miedzy W810i, a k550i, to który jest lepszy ?
N70-glosnik lubi charczec,stary,mala ilosc ram,czeste ciecie telefon caly czas mysli a co do w810 a k550 to bym wybral walkmana.
~Anonim napisał(a):N70-glosnik lubi charczec,stary,mala ilosc ram,czeste ciecie telefon caly czas mysli a co do w810 a k550 to bym wybral walkmana.
Może i głośnik przy basach wydaje czasami[ale rzadko] jakieś "inne" dźwięki, lecz i tak jest wydajniejszy niż ten w W810. N70 nie ma wcale jakiejś małej ilości pamięci RAM, bo ponad 50 MB, lecz problem jest w tym, że owy telefon nie umie się nią stosownie zająć i stąd typowe "myślenie" telefonu. Aczkolwiek trzeba odkreślić, że gdy mamy umiarkowaną liczbę zainstalowanych aplikacji oraz gier to praca na systemie jest dość wydajna, ale N70-kę można doprowadzić do różnych stanów.. Z tych dwóch telefonów[W810i oraz n70] wybrałbym Nokię bo cenię Symbiana, UMTS, ekran 2.1", a poza tym możliwości muzyczne owych modeli, tzn. uzyskane efekty są podobne, bo oba wzmacniacze to w zasadzie ta sama klasa.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
A jak jest z aparatem z tych telefonach (w810i iraz nokia n70) ? Który robi lepsze zdjęcia, lepszej jakości (czy w ogóle są dobrej ?) ? To samo kamera, lepiej kręci filmy n-ka czy SE ?
Może Samsunga Z370 troszkę cichy ale na słuchawkach dobrze dogina,cieniutki i 2.0 mpiks.
Polecam.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne