Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

smartfon / dobra bateria / im mniejszy tym lepszy

smartfon / dobra bateria / im mniejszy tym lepszy
Serwus,

Na wstępie, dzięki że jesteścieOczko polegałem na was kilkukrotnie i się nie zawiodłem

Aktualnie mam Honor Play, ale upadł i serwis nie był w stanie poradzić sobie z wymianą ekranu (każdy kolejny wywalał żółte plamy i popalone pixele, próbowali z 5 razy) więc szukam czegoś w ten deseń bo byłem zadowolony bardzo

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon?
Myślę o max 1500, ale super by było się zakręcić bliżej 1000

2. Chcesz urządzenie z sklepu internetowego, Allegro czy komisu komórkowego?
Rozważę używane, chociaż preferowana nówka
3. Telefon/tablet musi pochodzić od znanej firmy?
Jestem otwarty na wszelkie opcje jeśli chodzi o producenta

4. Do czego telefon/tablet ma być wykorzystywany? - podaj funkcje, na których przede wszystkim Ci zależy.
a) czas pracy na baterii (musi wytrzymać jeden intensywny dzień, spotify, wifi, godzinka gps, 3h youtub)

b) dobry wyświetlacz
c) im mniejszy / smuklejszy -> tym lepszy
Nie gram, nie robię zdjęć/filmów
5. Interesuje cię zwykły telefon, mały smartphone (do 4.5"), smartphone (od 4.5" do 5.5") czy może phablet (powyżej 5.5")? W przypadku tabletów: mały (7"), średni (8") czy duży (10" i więcej)?
 W aktualnych realiach to chyba myślę o jakichś 6''. Małą ilość ramki też docenię
6. Jaki system operacyjny preferujesz? Będziesz modyfikować oprogramowanie?
android, bez modyfikacji
7. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze?
mogę rozważyć używane
8. Ile pamięci jest ci potrzebne?
nie wiem, zdaję się na was

Serdeczne dzięki za sugestie !
Konrad
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: smartfon / dobra bateria / im mniejszy tym lepszy
koło tysiaka to królują realme 7 pro i samsung m51 ... reszta jest daleko w tyle chyba że coś z półki wyżej w ostatnich dniach staniało i nie zauważyłem .
Oba mają świetne ekrany i działają generalnie wzorowo .
Samsung ma dużo większą baterię i z tego powodu ma przewagę , którą delikatnie niweluje mniej energooszczędny procek no i jest znacznie bardziej cegłowaty . Realme jest mniejszy, nieco lżejszy no i dlatego nieco poręczniejszy acz to nie są gigantyczne różnice i oba telefony malutkimi ciężko nazwać , choć z tych 2 napewno samsung bardziej cegłowaty .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
taa, właśnie jestem po kilkugodzinnym rajdzie i poszukiwaniu
faktycznie ten Realme 7 pro jest w topce, choć jest też sporo negatywów na jego temat, nie wiem czy słusznych (chociażby zapaskudzony android czy marna nakładka)
jednak wagą gdzieś pozostaje koło 180g, a nie jak wspomniany Samsung już ponad 200g

ale znalazłem też bardzo ciekawy komentarz o Realme X7 Pro który już jest w Indiach i nie wiem czy jest sens na niego poczekać w EU, próbuję znaleźć jakieś informacje ale ciężko coś wygrzebać
Ja bym nie kupił osobiście telefonu na procku mediateka ... Zawsze mają jakieś problemy typu kiepski GPS albo drain baterii przy niskim zasięgu czy podobne tematy + w razie awarii oprogramowania są mega ciężkie do odratowania .

No i zwykle mają kiepskie wsparcie producenta jak chodzi o aktualizację jak również wsparcie społeczności w kwestii custom RomówOczko
Po 2 to nawet nie ma żadnej gwarancji czy to się pojawi w Europie /Polsce .
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Zapaskudzony Android? Oj kogoś tu chyba poniosło, skoro pisał takie rzeczy...

Ja bym bral Realme 7 Pro, to naprawdę dobry smartfon, z amoledem w tej cenie, nie będziesz żałował.
 KRZYSZTOF4P5N

Przenieś numer z w/w kodem do oferty Orange Flex i zgarnij 30 zł na start. Oczko
Kod wystarczy wpisać przy rejestracji Oczko
Według mnie nie poniosło . Zgadzam się z tym stwierdzeniem . Ale wiele na to nie poradzimy. Nakładka realme jest jaka jest ale działa ok,i puki co jest często aktualizowana i poprawiana na bieżąco . A w razie czego telefon na snapdragonie i po gwarancji można się ratować custom romem .

Ja też uważam że to dobry wybór w tej kasie , jedynie Samsung m51 może konkurować .
Nie pomagam.
faktycznie gdzieś mi umknął ten procek dla x7 pro, nie było tematu

to chyba dam szansę temu realme 7 pro, nety pieją z zachwytu więc chyba nie może być źle

dzięki za poradę

ps. gdzie te czasy poręcznych smartfonówOczko
Minęły już parę lat temu ... Ostatnim była Xperia xz1 compact ...

Próbuj i daj znać jak ci odpowiadaOczko
Nie pomagam.
wracam żeby napisać kilka słów (chociaż rynek tak pędzi że już premierę miał chyba realme 8 pro xdd)

będę porównywał do Honora Play bo był to mój ostatni telefon i byłem z niego bardzo zadowolony

plusy:
ładowanie, 30 min i 90%, można zmienić kulturę ładowania zupełnie
ogólna szybkość działania, ładowanie apek i stron itd
nakładka jest ok, wszystko jasne i klarowne, pełna swoboda personalizacji
daję na plus AlwaysOnDisplay, nigdy nie miałem wcześniej więc robi robotę tym bardziej że nie ma diody powiadomień
na plus też wymienię zabezpiecznia, czyli faceID, czy odcisk palca - też moja pierwsza styczność z tymi rozwiązaniami ale nie mam uwag, faceID działa bardzo dobrze, odcisk czasami nie zbierze za pierwszym razem ale najcześciej to ja jakoś źle przyłożyłem

bez szału:
dźwięk z głośników, chyba faktycznie jest płaski ale nie jestem żadnym audiofilem więc musiałem się po prostu przyzwyczaić i jest ok
dzwięk na słuchawkach też czytałem komentarze że lipa, nie zauważyłem róznicy między Honorem, gra ok
ekran, nie widzę różnicy, jest jasny, kolory spoko, chyba trochę żałuję że nie poleciałem w jakieś 90hz ale nie było za bardzo w moim budżecie
foty robi ok w dobrym oświetleniu, słabo kiedy nie ma oświelenia, ale tak jak pisałem w warunkach zakupu, nie ma to dla mnie znaczenia

minusy:
cegła, waży tyle co Honor ale jest większy, natomiast rynek nie daje wyboru w tym zakresie
mam wrażenie że ma problemy z obracaniem ekranu (galeria, yt - może poprawią w aktualizacjach)
mam wrażenie że słabo sobie radzi jako hotspot (gubi sieć, obniża prędkość)

jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem czy sprawdzę Wesoły
ale rly, kolejny telefon MUSI być mniejszy .. :D

pzdr
Konrad
Niestety , jest co jest ... Nie ma zbytnio dla ciebie wyboru . Realme 7 pro jescze chwilę będzie fajna opcja a potem zniknie z rynku i tyle będzie . Nowe premiery zauważ że coraz wieksze i przesuwamy się w kierunku 6.5-6.7 cala ...
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne