Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

technikum informatyczne

technikum informatyczne
Siemka.
mam do was pytanie.
po gimnazjum zamierzam iść do technikum informatycznego, i chciałbym zapytać,czego według was mógłbym się już teraz zacząc uczyć zeby mi się to tam przydało.
Jakiś język programowania lub coś takiego?
prosze o odp
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: technikum informatyczne
Zasadnicze pytanie:
Idziesz na serio bo chcesz wiązać z tym przyszłość czy idziesz bo wydaje Ci się że będziesz tam cały czas grać na kompach, lub "informatyka jest łatwa, jestem obcykany w kompach"?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
To pierwsze...
Zdaję sobie sprawę co mnie tam czeka mniej-więcej i nie myślę tak jak napisałeś Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Do technikum idziesz za tydzień czy jeszcze masz rok/dwa lata czasu? Jeśli za tydzień to raczej nie masz dużo czasu by się jeszcze czegoś nauczyć ^^

Jeśli masz więcej czasu to się zastanów czy na pewno chcesz iść do technikum. Jeśli je wybierzesz, będziesz miał już ukierunkowaną drogę, a w LO w każdej chwili będziesz mógł zmienić zdanie o tym co chcesz robić. Na początku też byłem "napalony" na technikum, jednak wujek do mnie przemówił i wybrałem LO. Pomyśl też o tym jednym dodatkowym roku.

Co do nauki: Technikum jest od tego by Cię nauczyło wielu rzeczy. Stawiaj głównie na matematykę bo ona się Tobie przyda na studiach. Programowania jak i pisania stron nauczysz się w technikum. SpokojnieOczko
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Ja nie polecam autorowi iść gdziekolwiek z nastawieniem "tam mnie nauczą". Jeżeli sam nie będzie pracować to nikt na siłę go niczego nie nauczy. IMO w wieku w którym wybiera się szkołę wie się co chce się w życiu robić. Osobiście uważam że dodatkowy rok technikum to zaleta. To zależy od poziomu szkoły ale w TI poruszane są jedynie "podstawy podstaw", więc jeżeli sam nie będzie pracować to ani nie będzie potrafił tworzyć stron ani tym bardziej programować. Co warto wiedzieć żeby mieć dobry start? Z perspektywy trzecioklasisty (mnieOczko ) to tak:
System binarny, i heksadecymalny, swobodne przeliczanie między nimi. Z początku sądziłem "po co mi to" ale teraz uważam że nacisk na to jest nawet zbyt mały.
Office - oprogramowanie biurowe to strasznie nudny przedmiot jeżeli przed pójściem potrafisz się obsługiwać Wordem i Excelem (style, makra, korespondencja seryjna, formuły etc...)
Ogólne pojęcie o budowie i działaniu OS. Co to jest bootloader i dlaczego składa się z dwóch części*, co to kernel, powłoka, system plików. Podstawowe komendy tekstowe jak i podstawy Linuksa wskazane.
Pojęcie o sprzęcie: co to jest magistrala, dlaczego dwa rdzenie po 1GHz to nie to samo co jeden rdzeń 2GHz, Co to jest USB, PCI, PCIe, ISA, AGP, ATX, CPU, mostek północny/południowy. Dlaczego ilość pamięci w karcie graficznej to nie jedyny wyznacznik jej wydajności
Sieci: co to jest Ethernet, FDDI, Token Ring, topologie magistrali, pierścienia, gwiazdy etc; urządzenia sieciowe: router, switch, hub; protokoły: HTTP(S), FTP, IMAP, POP3, Telnet, SSH, ARP, ICMP. Co to DHCP, DNS, active directory.
Wszystko co rozumiesz (rozumiesz, a nie wykułeś to bardzo istotne) jest dla ciebie na plus.

Aha i pamiętaj, żeby zapisywać co 5 min swoją pracę. W TI jeżeli PC zawiesi się pod koniec lekcji i stracisz całą pracę to nikt nie będzie Ciebie słuchał "że mi się zawiesiło". Nie zapisałeś wcześniej - 1

No i systematyczność - nie da się zrozumieć pewnych rzeczy nie rozumiejąc podstaw.

* - no dobra, tu może trochę przesadzam, u mnie na lekcji o tym nie było a wg powinno być.

P.S.
Nie wiem jak jest w innych szkołach, ale u siebie w TI nudzę się na lekcjach bo 95% z tego co jest już dawno wiedziałem. No ale w sumie ja jestem fascynatem, a nie uczniem 'z poboru' Wesoły .
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
jeszcze mam 3 lata więc spx,i dzięki wszystkim,daliście mi do myślenia Wesoły
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
co warto wiedziec na 1 roku technikum informatycznegoco musze wiedziec jesli.ide do technikum informatycznegco musze wiedziec przed pojsciem do technikumco trzeba wiedzieć przed technikum informatycznym