Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Gala rozdania Koziołków 2008

#11
RE: Gala rozdania Koziołków 2008
- Z kolei Koziołka 2008 w kategorii ”Najciekawszy podpis” zdobywa.... MarkoS za niezwykle pozytywnie nacechowany tekst, który ponoć został wydrukowany i przyklejony na frontowych drzwiach redakcji:

~Anonim napisał(a):Przytulanie jest zdrowe, wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrej formie, leczy depresję, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma skutków ubocznych. Przytulanie jest zupełnie naturalne, całkowicie organiczne, naturalnie słodkie, nie zawiera pestycydów, konserwantów ani sztucznych składników i jest w stu procentach odżywcze, właściwie doskonałe. Nie ma części, które mogłyby się zużyć, ani baterii, które mogłyby się wyczerpać, nie wymaga okresowych przeglądów. Niewiele energii zużywa, mnóstwo dostarcza, nie tuczy, nie podlega inflacji. Jest wolne od miesięcznych opłat, ubezpieczeń, nie jest narażone na kradzież i nie podlega opodatkowaniu Duży uśmiech

- Gratulacje!
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
#12
RE: Gala rozdania Koziołków 2008
Widzowie biją brawa, ale po chwili słychać głos z lewej strony sali:
- Ale MarkoS jest moderatorem – to wszystko zostało ukartowane!
- Proszę o ciszę, proszę się uspokoić.
- Ja na was naślę CBA! Tak nie może być!

Z prawej strony sali dochodzi riposta:
- Siedź cicho! Już dawno powinieneś dostać bana!
- Taak? Ja tu w ogóle nie chciałem być, ale chyba koziołek nie chce usunąć mi konta!
- Bo to nie on usuwa to konto!
- I co z tego! Teraz, to ja muszę uciec do sposobu banicji!

Prezenter do zestawu bezprzewodowej komunikacji:
- Mamy naprawdę ciężki przypadek, proszę przygotować maszynę i interweniować... Póki co zdejmijcie tylko pierwszego...

Głos z lewej krzyczy do Prezentera:
- Ty zmutowana kupo! Co tam mamroczesz sobie pod nosem!? Ja wiem – to wszystko zostało ustawione!
Odzywa się głos z prawej:
- Sam zostałeś ustawiony!

Wymianę argumentów przerywa ryk silnika wysokoprężnego. Na salę wjeżdża dziwny pojazd, rozmiarów małego samochodu. Ma odkrytą kabinę - przypomina trochę traktora... ale to najwidoczniej jest Wielka i Ostra Kosiarka. Machina szybko przemieszcza się w stronę pierwszego kłótnika... osobnik zrywa się z miejsca, przebija przez innych siedzących i ucieka w przeciwną stronę od Wielkiej i Ostrej Kosiarki. Jednak ta po chwili dogania go i taranuje – słychać jęki i krzyki, ale o dziwo nie widać żadnej krwi. Kosiarka tak jak pojawiła się, tak znika. Po kłótniku nie zostaje ani śladu. Odzywa się Prezenter:

- Przepraszam Państwa za małą przerwę – jak widać mieliście okazję podziwiać w akcji naszą najnowszą maszynę do koszenia postów. Bardzo skuteczna. Ale do niej wrócimy za chwilę. Teraz nadszedł czas na przyznanie Koziołka 2008 w kategorii Największy kłótnik... i otrzymuje go... Sergio!
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
#13
RE: Gala rozdania Koziołków 2008
- Maszyna, którą Państwo widzieli przed chwilą, to specjalnie zaprojektowany pojazd koszący. Wyposażony jest w dwa niezależne zespoły ostrz, zatem może ciąć w dwóch wątkach na raz. Ostrza umieszczone są na ruchomych ramieniach o regulowanej długości, więc mogą kosić różne wątki w różnych działach (o ile odległość działów od siebie nie przekracza 64 bajtów). Teoretyczna wydajność to 55 postów na minutę, aczkolwiek dotychczas nie musieliśmy sprawdzać tego parametru w praktyce. Po skoszeniu posty gromadzone są w specjalnym zbiorniku, który starcza, przy obecnym poziomie pracy kosiarki, na kilka dni ciągłej jazdy po forum.
”Najostrzejszą kosiarkę” w roku 2008 prowadził... MarkoS!

Na salę jeszcze raz wjeżdża Wielka i Ostra Kosiarka, z MarkoSem za kółkiem. Robi kilka okrążeń wokół widowni, MarkoS macha, tłum wiwatuje, ludzie szaleją, kobiety wzdychają, żołnierze salutują, armaty biją, matki wyciągają trzymanych niemowlaków do pocałowania. MarkoS w końcu odjeżdża i Gala może trwać dalej.
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
#14
RE: Gala rozdania Koziołków 2008
- Przejdźmy do kolejnej kategorii. Może wpierw opiszę jej laureata. Od momentu rejestracji pisał z prędkością ponad 26 postów na dzień, produkując w sumie 6680 postów – nie licząc tych usuniętych! Nie, proszę poczekać....

W słuchawce Prezentera coś trzeszczy...
- ... w sumie napisał on 6681 wypowiedzi! Nie... 6682 posty! Właśnie dostałem informację, że napisał 6683 posty...

Prezenter mamrocze pod nosem:
- Zdecydujcie się ćwoki....

- Do momentu w bliżej nieokreślonej przeszłości napisał on 6685 postów z prędkością ponad 26 na dzień. W działach technicznych, w których licznik wypowiedzi jest zliczany, wysłał 4262 wypowiedzi. W sumie jego posty stanowią 0,8% całego forum. Użytkownik ten najczęściej wypowiadał się w dziale „Co kupić, co złożyć?”, gdzie znajduje się jego 45% postów - niecałe 3000 wypowiedzi.
Z przyjemnością ogłaszam, że Koziołka 2008 w kategorii ”Największy nabijacz” otrzymuje NaimaDSwDN!
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
#15
RE: Gala rozdania Koziołków 2008
- Na forum PC Format doświadczyć można bardzo różnorakich typów. Znaczy się typów ludzi. Są osoby z dużą wiedzą i osoby z dużym... ekhm... temperamentem. Często temperament idzie z niewyparzonym językiem i tym samym natknąć się można na chamstwo i wulgarne zachowanie. Na szczęście to nie jedyna strona medalu. Na forum są również i osoby prezentujące bardzo wysoki poziom kultury. Doceniamy tę cechę!

Prezenter uruchamia zdalnie rzutnik wyświetlający slajd:

[Obrazek: kultura_prl.jpg]- Ups... nie, to nie o tę kulturę chodziło... W każdym razie chcemy cały czas promować kulturalne zachowanie. W tym celu najbliższe wydanie książki „PC Format Krok po kroku” będzie nosiło tytuł „Jak być kulturalnym”.
W praktycznych poradach przedstawimy podstawy kulturalnych zachowań, skuteczne metody dobrego zachowania. Opiszemy plusy i minusy wynikające z przyjęcia na siebie roli kulturalnego człowieka. Przekażemy 135 kulturalnych sztuczek. Dzięki tej książce – każdy będzie mógł być kulturalny, za darmo! Na płycie dołączymy zestaw najnowszego darmowego oprogramowania wspomagającego kulturę (programy językowe, analizatory treści, systemy uczące, a także wtyczki do popularnych przeglądarek internetowych).

Nie przegap! Tylko 12,90!


[Obrazek: kultura_fake_okladka.jpg]

Jednocześnie w kategorii ”Najkulturalniejszy użytkownik” Koziołka 2008 otrzymuje mortiso!
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
#16
RE: Gala rozdania Koziołków 2008
Widownia bije brawa. Po kilku chwilach sala cichnie i znowu odzywa się Prezenter:

- Zostałem poproszony przez samego admina o przeczytanie pewnego oświadczenia – dokładnie przed dwoma następnymi kategoriami. Oto to oświadczenie:

Czas ukrócić odwieczną dyskusję na forum dotyczącą bardzo ważnego tematu. Dyskusja ta prowadzona jest od bardzo dawna- nie tylko na forum PC Formatu, ale w całym internecie. Wobec tego korzystając z nadarzającej się okazji, tj. rozdania Koziołków 2008, pragnę rozwiać wszystkie wątpliwości odnośnie podstawowego problemu: „który system jest najlepszy i najbezpieczniejszy? Windows? Linux?”.

Otóż dobry i bezpieczny system operacyjny powinien mieć dwie bardzo ważne cechy: być bezpiecznym i być dobrym. Jak wiadomo ani Windows ani Linux nie spełniają tych kryteriów.

Sam wielokrotnie widziałem, jak przebiegły Linux podstępną manipulacją i różnymi socjotechnikami (zwanymi potocznie „linią komend”) dokonał ataku na użytkownika doprowadzając go do furii i niepoczytalności umysłowej. Nie można uznać zatem takiego systemu za dobrego, jeśli robi takie złe rzeczy swoim użytkownikom.

Ktoś pomyślałby, że może zatem Windows? Otóż nie! Bezpieczny system powinien być odporny na włamanie. Przeprowadziliśmy wiele testów w naszym laboratorium pod kątem odporności Windows na włamania i łamania. Testy obejmowały: wiercenie, piłowanie, podważanie łomem, a także użycie palnika acetylo-tlenowego. W każdym przypadku dokonywaliśmy włamania do pudełka z oprogramowaniem Windows w przeciągu od 0,5 do 2 sekund! Pudełko nie było nawet odporne na włamanie śrubokrętem, co jak wiadomo jest jednym z najprostszych ataków (tzw. screw-hacking).

Jaki zatem jest najbezpieczniejszy i najlepszy system operacyjny? Po wielu testach stwierdzić należy, ze jest to...


- Ooo, brakuje drugiej kartki. Wygląda na to, że się urwało w połowie zdania... ale pech. No nic... może w takim razie rozdam Koziołki 2008 w dwóch kategoriach.
Koziołka 2008 w kategorii ”Najlepszy systemowiec (oprogramowanie)” otrzymuje Yossarian!


- Natomiast Koziołka 2008 w kategorii ”Najbezpieczniejszy forumowicz (bezpieczeństwo)” otrzymuje slake1!

Gratulacje dla obydwu panów!
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
#17
RE: Gala rozdania Koziołków 2008
- I w ten oto sposób zakończyliśmy przyznawanie nagród w Koziołkach 2008. Gratuluję wszystkim kandydatom oraz laureatom. Nagrody zostaną rozesłane kurierem, aczkolwiek trudno określić kiedy dotrą do zwycięzców - w końcu mamy okres świąteczny i wszystkie firmy są zawalone paczkami.

Na zewnątrz czeka dla maluchów ostatnia atrakcja - możliwość przejechania się Wielką i Ostrą Kosiarką. Rodzice są tylko proszeni wcześniej podpisać papierek o niepociąganiu do odpowiedzialności kierownictwa Kosiarki w przypadku utraty kończyn górnych lub dolnych.

Dziękuję Państwu za obecność na tej uroczystości. Możliwość przeprowadzania gali jest dla mnie wielkim zaszczytem. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok w nie mniejszym gronie! Miłego wieczoru!

Kurtyna powoli się opuszcza, widownia opuszcza salę.
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Gala rozdania Koziołków 2008)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Galeria Koziołków 2008 Sergio 3 29236 31.12.2008, 16:49
Ostatni post: MarkoS
  Koziołek 2008 koziolek 19 60369 22.12.2008, 17:32
Ostatni post: ~Anonim
  koziołki 2008- gdzie podać dane do wysyłki??? tomulek77 3 30800 15.12.2008, 10:59
Ostatni post: koziolek

Skocz do:


Wybrane wątki (Gala rozdania Koziołków 2008)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Koziołki (Gutki) 2011/2012 - czy będą w tym roku? Propozycja reaktywacji. ~Anonim 8 25147 17.08.2011 12:44
Ostatni post: zegarek
Question Koziołki (Hugonki) 2010/2011 - czy będą w tym roku? Czy już coś wiadomo? ~Anonim 6 27182 14.08.2011 12:52
Ostatni post: ~Anonim
  Hugonki - propozycje maciek16 59 146172 20.11.2009 11:35
Ostatni post: $Kamil
  Koziołki (Hugonki) 2010 - kiedy? tomulek77 36 97507 01.11.2009 16:06
Ostatni post: tomulek77
Question "Koziołki", czy może raczej "Hugonki" - czyli, co dalej z corocznym konkursem? ~Anonim 22 73003 25.08.2009 12:23
Ostatni post: koziolek
  Kiedy będą koziołki za rok 2009? virus4 5 29847 03.05.2009 16:40
Ostatni post: virus4
  Koziołek w "Kulisach Powiatu" slake1 35 99430 01.02.2009 18:05
Ostatni post: adek755
  Koziołek wisi krzywo na ścianie tomulek77 7 32682 22.01.2009 15:13
Ostatni post: koziolek
  Galeria Koziołków 2008 Sergio 3 29236 31.12.2008 16:49
Ostatni post: MarkoS
  Czy koziołki zostały już wysłane??? tomulek77 18 56056 31.12.2008 15:38
Ostatni post: ~BC~
  Koziołek 2008 koziolek 19 60369 22.12.2008 17:32
Ostatni post: ~Anonim
  koziołki 2008- gdzie podać dane do wysyłki??? tomulek77 3 30800 15.12.2008 10:59
Ostatni post: koziolek
  Gala rozdania Koziołków 2008 - komentarze koziolek 195 332720 14.12.2008 21:11
Ostatni post: mariorozpruwacz
  [Koziołki 2008] - ruszamy koziolek 35 103938 12.12.2008 20:04
Ostatni post: koziolek
  [Koziołki 2008] Najostrzejsza kosiarka koziolek 33 94689 05.11.2008 20:33
Ostatni post: koziolek