Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

udostępnianiem (win10)?

udostępnianiem (win10)?
W związku z przyjazdem gości, którzy również korzystają z mojego komputera, postanowiłem założyć nowego użytkownika i ograniczyć im nieco dostęp do niektórych dysków, tak aby nie mogli zaglądać w moje prywatne dokumenty. Założyłem nową grupę która miała limitowany dostęp do niektórych folderów i partycji. Podczas ustawiania uzytkownika w zarządzaniu komputerem, zauważyłem jedną nazwę użytkownika, której nigdy nie zakładałem (a nawet jeżeli to dawno temu i nie korzystałem z niej), więc postanowiłem ją usunąć; podczas tej operacji zostałem poinformowany o identyfikatorze i dostępie do niektórych zasobów, który "przepadnie" wraz z usunięciem tego usera, jako że nigdy nie używałem tego konta wszystko potwierdziłem i dalej zadowolony korzystałem ze swojego PC.

Od jakiegoś czasu zauwżyłem, że nie mam dostępu do niektórych ze swoich plików (a jestem administratorem komputera) - tutaj zaczyna się problem:

Kiedy chcę zmienić przydział do konkretnego pliku, mogę to zrobić bez żadnego problemu - przez co odzyskuje swoje pliki; problem, że tych plików oraz folderów, w których są zawarte, są tysiące a kiedy chce zmienić dostęp do całego głównego katalogu ze wszystkimi plikami to nie mogę tego zrobić ze względu na wyskakujący błąd z powiadomieniem o dziedziczeniu i braku dostępu. W niektórych katalogach dziedziczenie mogłełem wyłączyć bez żadnego problemu, w innych niestety sprawa nie jest już taka łatwa, ponieważ dostaję cały czas odmowę dostępu i nie mogę wyłączyć dziedziczenia, przez co nie mogę też zmienić (wspomnianego wcześniej) dostępu dla niektórych użytkowników (siebie). Jak już wspominałem, problem dotyczy tylko całych katalogów - poszczególne pliki mogę zmienić manualnie bez żadnych błędów ale tych jest kilka tysięcy więc szukam kogoś kto mógłby mi coś doradzić pod względem ustawiania tego bardziej... globalnie.

PS. Na koncie ADMINISTRATOR, który jest członkiem (tylko i wyłącznie) grupy administratorzy również pojawia się ten sam błąd w przyznawaniu przydziałów, tak samo jak na moim koncie które jest członkiem grupy Administratorzy oraz użytkownicy.
PS2. Za równo użytkownicy jak i administratorzy mają pełny dostęp do komputera, zrobiłem dodatkową/inną grupę z zaostrzeniami.
PS3. Zadne z kont Administrator czy moje prywatne konto nie jest członkiem grupy z zaostrzeniami dostepu.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: udostępnianiem (win10)?
Użyj tego programu i po problemie. 
https://www.zeus-software.com/downloads/ntfsaccess
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Cofnąć system do punktu zanim zacząłeś zmieniać, grzebać w nim, oczywiście o ile taki punk jest. Nie wiem jak chcesz uzyskać dostęp, ale możesz spróbować nadać dostęp przez uprawnienia w systemie dla swojego konta, dla folderów, partycji, dysków, plików. Próbowałeś nadać ponownie uprawnienia swojemu kontu administratora w systemie?

Potem najwyżej zaszyfrować ważne pliki jakimś programem przed dostępem innych ,czy BitLockerem o ile w twojej wersji systemu jest dostępny. Z darmowych zobacz VeraCrypt.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(21.12.2020, 15:58)LouieBrown napisał(a): W związku z przyjazdem gości, którzy również korzystają z mojego komputera, postanowiłem założyć nowego użytkownika i ograniczyć im nieco dostęp do niektórych dysków, tak aby nie mogli zaglądać w moje prywatne dokumenty. Założyłem nową grupę która miała limitowany dostęp do niektórych folderów i partycji. Podczas ustawiania uzytkownika w zarządzaniu komputerem, zauważyłem jedną nazwę użytkownika, której nigdy nie zakładałem (a nawet jeżeli to dawno temu i nie korzystałem z niej), więc postanowiłem ją usunąć; podczas tej operacji zostałem poinformowany o identyfikatorze i dostępie do niektórych zasobów, który "przepadnie" wraz z usunięciem tego usera, jako że nigdy nie używałem tego konta wszystko potwierdziłem i dalej zadowolony korzystałem ze swojego PC.

Od jakiegoś czasu zauwżyłem, że nie mam dostępu do niektórych ze swoich plików (a jestem administratorem komputera) - tutaj zaczyna się problem:

Kiedy chcę zmienić przydział do konkretnego pliku, mogę to zrobić bez żadnego problemu - przez co odzyskuje swoje pliki; problem, że tych plików oraz folderów, w których są zawarte, są tysiące a kiedy chce zmienić dostęp do całego głównego katalogu ze wszystkimi plikami to nie mogę tego zrobić ze względu na wyskakujący błąd z powiadomieniem o dziedziczeniu i braku dostępu. W niektórych katalogach dziedziczenie mogłełem wyłączyć bez żadnego problemu, w innych niestety sprawa nie jest już taka łatwa, ponieważ dostaję cały czas odmowę dostępu i nie mogę wyłączyć dziedziczenia, przez co nie mogę też zmienić (wspomnianego wcześniej) dostępu dla niektórych użytkowników (siebie). Jak już wspominałem, problem dotyczy tylko całych katalogów - poszczególne pliki mogę zmienić manualnie bez żadnych błędów ale tych jest kilka tysięcy więc szukam kogoś kto mógłby mi coś doradzić pod względem ustawiania tego bardziej... globalnie.

PS. Na koncie ADMINISTRATOR, który jest członkiem (tylko i wyłącznie) grupy administratorzy również pojawia się ten sam błąd w przyznawaniu przydziałów, tak samo jak na moim koncie które jest członkiem grupy Administratorzy oraz użytkownicy.essay writer
PS2. Za równo użytkownicy jak i administratorzy mają pełny dostęp do komputera, zrobiłem dodatkową/inną grupę z zaostrzeniami.
PS3. Zadne z kont Administrator czy moje prywatne konto nie jest członkiem grupy z zaostrzeniami dostepu.
dziękuję, mój problem został rozwiązany
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne