Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

win 10 po przejściu z win 7 nie działa normalnie

RE: win 10 po przejściu z win 7 nie działa normalnie
Więc tak:
znalazłem ten nr windowsa, zrobiłem nośnik na innym kompie, niestety w trakcie startu mojego, już po wpisaniu nr windowsa pojawia się komunikat, ze opcji uaktualnienia nie ma przy uruchamianiu z  nośnika i żeby po restarcie odpalić z nośnika normalnie setup. Co tez czynię, jednak pojawia się info, ze aktualizacje sa zainstalowane i żeby zaczęły działać, trzeba zrestartować, no i na dokładke że na tym kompie w trybie awaryjnym nie można zainstalować win10. Koło błedne się zamyka?

jakieś szanse na wyjście?

Mam pytanie, czy da się jakoś podmienić inny dysk twardy i odpalić to tak, żebym mógł potem przenieść najważniejsze dokumenty i programy z powiązanymi dokumentami na ten nowy dysk, czyli z 2 zrobic 1 kompletny z działającym winem i moimi programami jak na starym?
Będe wdzięczny za info.

SOS!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Zaraz, pomału.... Po pierwsze instaluj na razie Windows 10 z pominięciem aktualizacji i wpisywania klucza, da się to zrobić, wybierz taka opcję z aktywacją później. Przygotuj w takim razie Pendrive/ DCD, z niego uruchom po restarcie instalację, w tym celu wybierz "BootMenu", jest to najczęściej klawisz "f12", pisze zresztą na monitorze przed startem systemu. Ewentualnie ustaw w BIOS rozruch z Pendriva, czy DVD. Teraz tak... Jeśli masz jakieś ważne pliki, to w trybie awaryjnym je zabezpiecz na innym nośniku, ewentualnie wybierz instalację systemu bez formatowania dysku. Pisze przy wyborze instalacji, co chcesz zrobić. Wtedy stary Windows i jego pliki zostaną przeniesione do folderu "Windows.OLD".

[Obrazek: g_-_-x-_-_-_xaa953c61-1966-4c0e-82d9-8b05e7f50676.png]
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Czy mam wybrać jednak tą drugą opcję ,, Niestandardowa, tylko zainstaluj...,,?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Ogólnie, spróbuj wpierw by przenieść pliki. Jeśli się nie da , to wybierz opcję drugą, ale nie formatuje dysku, wszystko będzie w "Windows.OLD".
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
OK. Wybrałem opcje drugą. W końcu jest nowy system i powstał widnows.old. Niestety zginęła większość zainstalowanych programów (jedynie e-deklaracje znalazłem), na czym mi zależało. Czy tak to miało być? Nie ma też nigdzie pobranych plików i zakładek z przeglądarek z starego systemu. Czy da się ww. jakoś pozbierać i zakończyć?
Jeśli chodzi o przeglądarki to po ponownym zalogowaniu się na konta powinno się wszystko synchronizować. Programy które były wcześniej, da w odpowiednich folderach w Windows.OLD. Teraz masz Świerza instalacje systemu więc ciężko by programy, które były tam, działały teraz. Niektóre możesz przenieść i uruchomić w nowej instalacji, niektóre musisz zainstalować ponownie i ewentualnie przenieść pliki i dane ich z odpowiednich folderów z Windows.OLD do nowej instalacji systemu. I tak, tak miało być.

Zakładki też da się ewentualnie przywrócić jeszcze z Windows.OLD. pobrane pliki powinny też tam być w starym koncie w folderze Download, jeśli tam je zapisywałeś.
Nie ma nigdzie zakładek ani pobranych, niemniej właśnie kończę doinstalowywać brakujące programy. Myślę, że i tak wyszło nieźle.
Dzięki i pozdrawiam serdecznie.
Nie ma za co, cieszę się, że udało się naprawić "komputer". Co do zakładek, to tu masz gdzie, przeglądarki je przechowują. Jest to przeważnie folder "AppData", który jest w twoim profilu, ale jest on ukryty, by go zobaczyć, musisz włączyć opcję pokazywania ukrytych plików w Windows. Potem musisz znaleźć go w swoim starym profilu w "Windows.OLD" i importować ręcznie zakładki do odpowiedniego folderu w obecnym profilu. Co do pobranych to nie wiem, co się stało, ale tez powinny pliki być.
Jeśli obecnie korzystasz z systemu Windows XP, Windows Vista, Windows 7 SP0 lub Windows 8 (nie 8.1), uaktualnienie do systemu Windows 10 spowoduje usunięcie wszystkich programów i plików (zobacz Specyfikacje systemu Microsoft Windows 10). ... Zapewnia płynną aktualizację do systemu Windows 10, zachowując wszystkie programy, ustawienia i pliki nienaruszone i funkcjonalne.

————

Admin: na tym forum odkopywanie wątków starszych niż trzy miesiące jest zabronione.
Nie jest nic usuwane, jest przenoszone do folderu "Windows.OLD", Dopukingo nie usuniesz ręczne tam znajdziesz wszystkie pliki i dane programów. Nie mniej trzeba będzie programy na nowo instalować, dane da się przywracać i inne pliki, ale wymaga to trochę wiedzy i zachodu. Folder ten będzie potrzebny też jak będziesz chciał cofnąć aktualizację systemu, można to zrobić przez jakiś czas. Folder ten usuwasz jak jest niepotrzebny przez funkcję "Oczyszcznie dysku" w Windows.
Programy: Polecane / Nowe / Inne