Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

winapi-wysyłanie maili

winapi-wysyłanie maili
Witam!
Temat może być mylący: nie chodzi mi o samo w sobie wysyłanie e-maili(bo to umiem) tylko jak wysyłać e-maile bez posiadania konta? Piszę taki program co ma wysyłać codziennie raporty na e-maila. Głównie chodzi mi o to, że nie chce zakładać kolejnego konta do programu i nie chce też aby ktoś jak udostępnię ten program wyczytał hasło edytorem zasobów.
Wysyłanie maili może być w osobnej bibliotece więc nie koniecznie musi to być w czystym winapi(znaczy winsock) ale najlepiej jakby było.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: winapi-wysyłanie maili
Wydaje mi się, że coś pomieszałeś.

Do wysłania emaila potrzebujesz serwera pocztowego. WinAPI pomaga się z nim połączyć, ale nie może go zastąpić, więc nie ma możliwości wysłania emaila, bez posiadania skonfigurowanego konta pocztowego.

Jest kilka możliwości, aby ten problem rozwiązać. Dobrym sposobem wydaje się pozostawienie tego użytkownikowi. Niech Twoja aplikacja pozwala/wymaga skonfigurowania konta pocztowego, z którym będzie się łączyć by wysyłać maile.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
A dało by się zrobić własnie taki serwer za pomocą winsock i winapi? On by był wbudowany w aplikację.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: iceweasel
Można napisać samemu (jeżeli potrafisz) lub wykorzystać gotowe. Istnieją serwery, które możesz dołączyć do aplikacji i uruchamiać razem z nią lub użyć gotowych bibliotek.
Popatrz:
http://sourceforge.net/projects/cses/
http://stackoverflow.com/questions/11457...er-c-sharp
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne