Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

windows 7 usługi Pomocy

#1
Exclamation  windows 7 usługi Pomocy
Witam chciałbym przyspieszyć windows 7 i mam pytanie jakie usługi można bez problemu wyłączyć żeby komputer działał trochę szybciej bez obaw ze te usługi są nie potrzebne do normalnej pracy na komputerze proszę o szybka odp w tej sprawie z góry dziękuje .
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#2
RE: windows 7 usługi Pomocy
1.Jasność adaptacyjna (wyłączony) – jeżeli komputer wyposażony jest w czujniki światła, ta usługa monitoruje je i dopasowuje jasność ekranu na podstawie otrzymanych wyników. .Większość komputerów jest pozbawiona tego gadżetu, dlatego najlepiej wyłączyć.


2.Autokonfiguracja sieci WLAN oraz Automatyczna konfiguracja sieci bezprzewodowej (ręczny/wyłączony) – te usługi są ważne dla posiadaczy laptopów lub kart łączących się bezprzewodowo. Jeżeli nie łączymy się z siecią za pomocą technologii Wifi i jest nam to niepotrzebne, to proponuję wyłączyć.


3.Bufor wydruku (ręczny/wyłączony) – usługa znana z poprzednich edycji oprogramowania Microsoftu. Odpowiada za przesyłanie dokumentów do wydruku. Jeżeli nie korzystamy z drukarki warto wyłączyć, ponieważ absorbuje kilka megabajtów pamięci.


4.Usługa obsługi Bluetooth (ręczny/wyłączony) – odpowiada za połączenia bezprzewodowe przy użyciu technologii Bluetooth. Jeżeli nie mamy w naszym komputerze odpowiedniego urządzenia do takiej łączności, wyłączamy.


5.Menedżer poświadczeń (wyłączony) – zarządza poświadczeniami przesyłanymi przez innych użytkowników lub aplikacje. Całkowicie zbędne.


6.Usługa zasad diagnostyki, Host usług diagnostyki oraz Host systemu diagnostyki (wyłączony) – umożliwiają diagnozowanie błędów występujących w systemie. Jako że zwykły użytkownik raczej nie jest w stanie wynieść cokolwiek pożytecznego z opublikowanych wyników takiej diagnozy, usługi te są zbędne.


7.Klient śledzenia łączy rozproszonych (wyłączony) – dba o utrzymanie powiązań między plikami zapisywanymi w systemie NTFS na komputerze lub w sieci. W praktyce nie przydaje się właściwie do niczego.


8.System szyfrowania plików (EFS) (ręczny/wyłączony) – serwis ten dostarcza systemowi technologię szyfrowania plików na dysku. Jeżeli nie potrzebujemy zabezpieczania danych w ten sposób, możemy śmiało wyłączyć.


9.Dostawca grupy domowej (ręczny/wyłączony) – jeżeli nie łączymy się z siecią i nie korzystamy z dobrodziejstw nowej funkcji Windows 7 – Grupa Domowa – ta usługa nie będzie nam potrzebna.


10.Host dostawcy odnajdowania funkcji (ręczny/wyłączony) – odpowiada za łączność poprzez specjalistyczne protokoły SSDP oraz WS-D. Wyłączenie tej usługi uniemożliwi odnajdywanie sieci, które z nich korzystają. Serwis jest niezbędny do działania opisanego punkt wyżej, więc jeżeli go wyłączymy, automatycznie zostaniemy pozbawieni modułu Grupy Domowej.


11.Publikacja zasobów odnajdowania funkcji (ręczny/wyłączony) – to usługa niezbędna w przypadku, gdy chcemy, by inni użytkownicy sieci widzieli zasoby naszego komputera. Jeżeli jest to nam niepotrzebne, warto wyłączyć lub chociaż ustawić na ręczny.


12.Zarządzanie kluczami i certyfikatami kondycji (wyłączony) – dostarcza certyfikat X.509 oraz funkcje niezbędne do zarządzania kluczami mu pokrewnymi. Programy, które korzystają z tej usługi, można policzyć na palcach jednej ręki. Zdecydowanie warto wyłączyć.


13.Dostęp do urządzeń interfejsu HID (ręczny/wyłączony) – najbezpieczniej ustawić tę usługę na „ręczny”, ponieważ jest niezbędna do obsługi urządzeń (klawiatur, skanerów, myszek itp.), które są wyposażone w dodatkowe przyciski funkcyjne. Większość takich urządzeń posiada jednak własne sterowniki. Wówczas ten serwis staje się zbędny.


14.Moduł obsługi kluczy IPSec IKE i AuthIP (wyłączony) – usługa potrzebna do zaawansowanej osbługi połączeń typu VPN. Dla większości użytkowników jest jednak bezużyteczna.


15.Wykrywanie usług interakcyjnych (wyłączony) – dotyczy powiadamiania o usługach interakcyjnych, które dla zwykłego użytkownika zazwyczaj nie mają najmniejszego znaczenia (bo po prostu z nich nie korzysta).


16.Pomoc IP (wyłączony) – serwis ten umożliwia wykorzystywanie protokołu IPv6. Obecnie jest on jednak dopiero w początkowej fazie rozwoju. Warto zatem wyłączyć – przynajmniej do czasu, gdy IPv6 wejdzie do powszechnego użytku.


17.Mapowanie z odnajdowaniem typologii warstwy łącza (wyłączony) – dzięki tej usłudze system jest w stanie utworzyć mapę sieci, na której wyświetlane są urządzenia i inne komputery, z którymi aktualnie się łączymy. W praktyce jest to właściwie gadżet, bo trudno znaleźć dla niego jakiekolwiek zastosowanie.


18.Usługa inicjatora iSCSI firmy Microsoft (ręczny/wyłączony) – zarządza sesjami łączności z urządzeniami typu iSCSI. Nie wyłączamy tej usługi tylko w przypadku, gdy korzystamy z aplikacji pakietu Windows Live.


19.Agent ochrony dostępu do sieci (wyłączony) – usługa zbiera informacje na temat komputerów klienckich w sieci, a następnie powiadamia o nieaktualnym lub wadliwym oprogramowaniu na którymś z nich. W przypadku sieci domowych jest całkowicie zbędna.


20.Netlogon (wyłączony) – służy podtrzymywaniu otwartego kanału zabezpieczeń, aby umożliwić uwierzytelnianie użytkowników podczas łączności między komputerem a kontrolerem domeny. Jak nietrudno się domyślić, w przypadku sieci domowych ta usługa najczęściej nie ma najmniejszego znaczenia.


21.Kontrola rodzicielska (wyłączony) – jeżeli nie musimy lub nie chcemy konfigurować zabezpieczeń przed nieautoryzowanymi czynnościami w systemie (np. wykonywanymi przez dzieci lub innych niedoświadczonych użytkowników), warto ustawić na „wyłączony”.


22.Protokół rozpoznawania nazw równorzędnych, Grupowanie sieci równorzędnej, Menedżer tożsamości sieci równorzędnej, Usługa publikowania nazw komputerów PNRP (ręczny/wyłączony) – jeśli nie planujemy udostępniania plików w ramach Grupy Domowej lub korzystania z funkcji pomocy zdalnej, można wyłączyć.


23.Rejestr zdalny, Usługi pulpitu zdalnego, Menedżer konfiguracji usług pulpitu zdalnego(ręczny/wyłączony) – jeżeli nie korzystamy z pulpitu zdalnego (a warto wiedzieć, że to nie jest najprzyjemniejsze w użyciu narzędzie), wyłączamy.


24.Usługa Asystent zgodności programów (wyłączony) – w teorii zapewnia monitorowanie instalowanych i uruchamianych aplikacji. W praktyce wygląda to tak, że asystent uruchamia się w najmniej odpowiednich momentach (m.in. po anulowaniu pracy instalatora). Zdecydowanie polecam wyłączenie.


25.Pomoc techniczna panelu sterowania Raporty i rozwiązania problemów(wyłączony) –działanie tej usługi ma na celu wyświetlanie komunikatów pomocniczych podczas korzystania z panelu sterowania oraz wysyłania raportów o błędach do firmy Microsoft. Oczywiście wyłączamy.


26.Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne (wyłączony) – ta usługa jest używana jedynie przy synchronizacji między takimi aplikacjami, jak Windows Media Player czy Kreator a wymiennymi nośnikami danych.


27.Moduł wyliczający magistrali PnP-X IP (ręczny/wyłączony) – jest to serwis zarządzający magistralą sieci wirtualnej opartej o protokoły SSDP/WS. W praktyce wykorzystuje ją jedynie aplikacja Windows Media Center, zatem jeśli jej nie używamy warto rozważyć wyłączenie.


28.Karta inteligentna, Zasady usuwania karty inteligentnej (wyłączony) – Karty inteligentne to nośniki danych przypominające wyglądem karty kredytowe wyposażone w zakodowany chip. Jeżeli jakimś cudem jesteśmy w posiadaniu takowych lub adaptera służącego do ich odczytu, zostawiamy tę usługę bez zmian. W przeciwnym wypadku wyłączamy.


29.SNMP Trap (wyłączony) – działanie tej usługi polega na odbieraniu pułapek w wiadomościach wysyłanych przez protokół SNMP. Jak najbardziej wyłączamy.


30.Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet (ręcznie/wyłączony) – co prawda komputery wyposażone w ekrany dotykowe stają się coraz popularniejsze i powoli tworzą nowy segment na rynku IT, jednak, jak na razie, znaczna liczba użytkowników musi się zadowolić tradycyjnymi wyświetlaczami. Jeżeli należymy do tej grupy, ustawiamy na „wyłączony”.


31.Usługi podstawowe modułu TPM (ręczny/wyłączony) – usługa ta odpowiada za umożliwienie aplikacjom dostępu do modułu TPM, który zapewnia sprzętowe funkcje kryptograficzne. W niektórych przypadkach jej wyłączenie może się wiązać z problemami w działaniu usługi BitLocker (dotyczy bardziej zaawansowanych niż Home Premium edycji systemu Windows 7).


32.WebClient (ręczny/wyłączony) – ów serwis jest głównie wykorzystywany przez aplikacje firmy Microsoft. Jeżeli korzystamy z takich programów, jak MSN Explorer, NetMetting czy Messenger, lepiej pozostawić ją bez zmian. W przeciwnym wypadku wyłączamy. Co ciekawe, niektórzy użytkownicy i administratorzy systemów Windows wręcz zalecają deaktywowanie WebClienta ze względów bezpieczeństwa.


33.Windows CardSpace (wyłączony) – wyłączenie tej usługi poleca się szczególnie, gdyż potrafi ona zarezerwować nawet 15 MB pamięci RAM. W teorii ma zarządzać tożsamościami cyfrowymi, jednak rzadko która aplikacja potrafi z niej korzystać.


34.Usługa biometryczna systemu Windows (wyłączony) – umożliwia aplikacjom przechwytywanie i przechowywanie danych biometrycznych. W większości przypadków bezużyteczna.


35.Usługa raportowania błędów systemu Windows (wyłączony) – pozwala na wysyłanie raportów na temat błędów, które wystąpiły podczas pracy komputera. Jeżeli nie czujemy potrzeby, by informować Microsoft o awariach i problemach z naszym komputerem, wyłączamy.


36.Zdalne zarządzanie systemem Windows (WS-Management) (wyłączony) – wdraża do systemu protokół WS-Management, dzięki któremu możemy zezwolić innym na zarządzanie naszym komputerem w sposób zdalny. Niestety jest to usługa bardzo mało użyteczna i właściwie zbędna, dlatego ustawiamy status na „wyłączony”.


37.Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP (wyłączony) – głównym zadaniem tej usługi jest udostępnianie developerom API Win32, co dla zwykłego użytkownika jest całkowicie nieprzydatne.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#3
RE: windows 7 usługi Pomocy
swego czasu pamiętam, że na benchmark'u był temat o Windows7 co wyłączyć. Myślę, że się przyda.
Nie pomagam na PW.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / InneUżytkownicy forum szukali:
pomoc ip usługausługa pomoc ip pomoc ip i wyłączamy.host dostawcy odnajdowania funkcjihost dostawcy odnajdywania funkcjijak przyspieszyc windowsa 7uslugipomoc ipusługa biometryczna systemu windows

Podobne wątki (windows 7 usługi Pomocy)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Win 7 - Logowanie usługi profilów nie powiodło się Muerte 22 7174 19.01.2019, 13:13
Ostatni post: Der Langsame
  Błąd 1068 nie można włączyć usługi kompozycje seweryn1976 0 845 29.04.2017, 21:22
Ostatni post: seweryn1976
  Problem z instalacją programów - brak potrzebnej usługi AnPeter90 1 879 17.02.2017, 15:36
Ostatni post: broda99

Skocz do:


Wybrane wątki (windows 7 usługi Pomocy)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słuchawki działają, jednak wbudowanych w nich mikrofon już nie. Tetejcho 3 5412 26.02.2018 23:26
Ostatni post: Illidan
Toungue windows update-blad 8024A000 darekcieslak 12 17564 25.02.2018 15:51
Ostatni post: speton
  Jaki system najlepiej pod ten komputer? pytam32 3 4556 24.02.2018 18:56
Ostatni post: pytam32
Question Nie mogę zainstalować torrenta Zi3lu722 1 4488 23.02.2018 14:10
Ostatni post: Fix00ser
  uprawnienia TrustedInstaller greg8403 7 8071 23.02.2018 04:44
Ostatni post: Emmers
  Blue Screen "MEMORY_MANAGEMENT" win7 Vertek 6 4738 22.02.2018 04:10
Ostatni post: Illidan
  sterowniki do 2840 i 2600n, wieczny błąd drukarek makus 1 4518 21.02.2018 17:25
Ostatni post: Purple Haze
  Odtwarzacz wideo pozwalający dodać własną ścieżkę dźwiękową patrykz103 0 4434 20.02.2018 18:29
Ostatni post: patrykz103
Ściana BsoD po instalacji Win7 HeraldOfRuin 1 4368 19.02.2018 15:02
Ostatni post: pytam32
  Jaki program najlepiej usunie wszystkie pozostałości po odinstalowywaniu programów? kubulwg 9 2418 18.02.2018 17:58
Ostatni post: Szasza
  Brak Odpowiedzi przy Próbie Zainstalowania Sterowników Nivdia geralt456 32 15826 17.02.2018 11:47
Ostatni post: geralt456
  Lenovo Ideapad 320 - problem z automatyczną naprawą domincfc 1 4870 16.02.2018 12:33
Ostatni post: rafakon
  Odtwarzacz audio z automatycznym ściszaniem tomaszbar 0 4177 16.02.2018 01:00
Ostatni post: tomaszbar
  softpaq does not apply to the system no hp recovery manager installed kojot04 17 2236 14.02.2018 22:36
Ostatni post: ~Anonim
  Formatowanie szybkie czy pełne? kubulwg 1 5231 12.02.2018 16:38
Ostatni post: kamel16