Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

[worklog] Blitzcrank PC Mod Case

RE: [worklog] Blitzcrank PC Mod Case
(28.06.2013, 20:53)Mitek93ns napisał(a): Chodź też tak uważam że najlepszym wyjściem był by napęd zasysający płytyJęzyk
Nie zasysający, tylko szczelinowy - mogę ci polecić TEAC DV-W28SS-R92
http://images2.okr.ro/serve/auctions.v7/...00_700.jpg
http://www.logicsupply.com/images/photos...-r_big.jpg
On pracuje i w pionie i w poziomie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Dzień 2: "Serce."
Data: 25.06.2013r.
Czas pracy +/-: 3.0h
Opis: Dziś pierwsze prace w warsztacie - nareszcie coś konkretnego. Na pierwszy rzut idzie serce Blitzcranka lub jak kto woli jego brzuch. Zrobimy to kółko, błyskawicę na nim oraz wkręty / śrubki.

[Obrazek: 2zsxxso.jpg]
O to moja ofiara - Beczka po mleku :D Okazało się że ma bardzo podobny spód do brzuchy Blitzcranka (Tutaj zdjęcie miało być ofiary przed cięciem ale jak się pewnie dopatrzyliście z tego rozpędu i chęci do pracy najpierw odciąłem, potem zrobiłem zdjęcie.

[Obrazek: 33fbamx.jpg]
A tutaj widzimy narzędzie zbrodni oraz ofiarę tuż po wykonaniu wyroku. Cięcie ukazałem wam od najgorszej strony / najbardziej nie równej - a tak żebyście się troszkę pośmialiOczko Ale nie ma tak dobrze - chwilę po cięciu zarówno na razie nie potrzebna bańka jak i jej dno (brzuch Blitza) poszły na szlif.

[Obrazek: wjjbtf.jpg]
Szlifowanie, wygładzanie tematu.

[Obrazek: mhafpk.jpg]
Widok na spód beczki od góry.
Profesjonalne oznaczenie to podstawa ! Ta błyskawica to miejsce na stację dysków a te krzyżyki to miejsca na wkręty by ten brzuch przypominał jak najbardziej brzuch Blitza.

[Obrazek: 2mq83kj.jpg]
Tak więc robimy miejsce na stację dysków DVD. Ciężko było sięgnąć tarczą bosha do samej ścianki bocznej gdyż trzeba by było ją mocno nacinać, dlatego resztę dokończyłem przecinakiem. Blacha się trochę pogięła ale naprostowałem ją.

[Obrazek: au9hdf.jpg]
Tniemy - widok z drugiej strony (idzie nawet po liniach)

[Obrazek: 33wv80w.jpg]
(Przepraszam za jakość było mało światła) Tutaj widzicie jak wiercone są dziurki pod blachowkręty.

[Obrazek: 2z73i0y.jpg]
A tak wygląda efekt końcowy. Gdy dokupię mniejsze ostrza do szlifierki to wykończę niektóre zadarcia itd. Oczywiście koloru nabierze to na sam koniec prac gdy wykonam już wszystkie części.
Arcydzieło to nie jest ale wydaje mi się że dość dobrze naśladuje brzuch Blitzcranka.

Na dziś to tyle, jutro i po jutrze nic nie zrobię. Dopiero pewnie w poniedziałek ruszę dalej z pracą.
POZDRO !
Dzięki. Naprowadziłeś mnie na dobry trop. Niestety te dyski nie są dostępne w Polsce. Są drogie, a gdybym musiał dopłacić jeszcze za transport to wyniosło by mnie to zdecydowanie za dużo.

Szukając w Polskiej części internetu nie mogę nic znaleźć. Jedynie nagrywarki szczelinowe do laptopów ;/
Jedyne co znalazłem to artykuł z 2007r na temat Samsung SE-T0841L lecz nic więcej o niej nie wiem. Nie można jej znaleźć w sprzedaży ;/

Kolego wyżej - Nagrywarki blu ray nie mają wejść szczelinowych, różnią w budowie się tym że mają mniejszą tackę która wysuwa się po płytę a na mniejszej wcale mi nie zależy więc albo wykorzystam taką z wejściem szczelinowym albo zostanę przy swojej zwykłej.
Samsung SE-T0841L też jest do laptopa.. ale co to ci przeszkadza? przecież sam budujesz obudowę - a te nagrywarki mają zwykłe standardowe sata gniazdoOczko
Cytat: Interface SATA
,o -> http://www.logicsupply.com/products/dv_w28ss_r zobacz zdjęcie tutaj.
Jak byłbyś zainteresowany tą szczelinówką to zapraszam na PW, coś ci wynajdę w rozsądnej cenie.
Nie doczytałem że ma ona wejście SATA dlatego od razu się do niej zraziłem.
Dzieki
Brak wpisów ostatnimi dniami wynika z problemu znalezienia odpowiedniego materiału do dalszych prac. Projekt nie umarłOczko Spokojnie ;]
Dzień 3: "Stopy."
Data: 03.09.2013r.
Czas pracy +/-: 2.0h
Opis: Plan na dziś to wykonać "stopy" mojego Blitzcranka. Praca wydaje się łatwa lecz gdy materiał nie jest idealny i trzeba go samemu poprawiać i kształtować wszystkie staje się trudniejszym. Potem będzie jeszcze ciężej gdyż trzeba będzie wykonać biodra a to wygląda mi na ch***nie trudną robotę.

[Obrazek: wt9n.jpg]
Z tego materiału zrobimy stopy.

[Obrazek: b651.jpg]
Znaczenie miejsc nacięć oraz mocowanie.

[Obrazek: pqff.jpg]
Wyginanie blachy pod kątem 90 stopni.

[Obrazek: pqff.jpg]
A tu już zagięta stopa Język

[Obrazek: o1t8.jpg]
Tutaj rysuję sobie linie pomocnicze by odwzorować jak najdokładniej nacięcia, rowki itd. które oryginalnie są w tym robocie.

[Obrazek: ihjd.jpg]
Tniemy a następnie szlifujemy.

http://imageshack.us/scaled/landing/838/okf5.jpg
I stopy prawie gotowe. ( Dla tych lubiących się czepiaćOczko - Te nacięcia celowo są nie równe tak jak jest w oryginalnym robocie).

http://imageshack.us/scaled/landing/708/2spu.jpg
Nawiercam otwory w które następnie wkręce śruby (tak takie szczegóły też są ważne).

http://imageshack.us/scaled/landing/577/wugm.jpg
;) Wiadomo kto robił Język

http://imageshack.us/scaled/landing/21/ibbp.jpg
Efekt prawie końcowy (nie zrobiłem zdjęcia po "zardzawieniu" tych stóp oraz zaspawaniu tego ubytku na prawej stopie Język).

Na razie tyle.

*4 ostatnie obrazki musicie otworzyć sobie sami gdyż jest limit max 10 zdjęć w poście.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
modding napędu dvdcase mod pcformatco braco kupować do blitzcrankaworklog pc