Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

zakup nowej plyty głownej

zakup nowej plyty głownej
Witam.Mam dylemat z zakupem płyty głownej.Posiadam płyte Asus P5K ktora jest z uszkodzonym kontrolerem usb.Planuje w niedlugim czasie zakup jakies plyty w kwocie do 200-250zl.Moj procesor to Intel Dual2core E4500 2.2.Karta graficzna Geforce gts 450 1 gb,Ram 2 gb,zasilacz Logic 500watt.Chcialbym aby moje podzespoly pasowaly do plyty głownej aby niewydawac kolejnej kasy.Prosze o pomoc w wyborze plyty glownej.W najgorszym wypadku moge wybrac nowy procesor ale reszte wolalbym zostawic
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: zakup nowej plyty głownej
Płyta Gigabyte lub Asus na chipsecie P35 z Allegro i nowy zasilacz Corsair VS450.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
a dlaczego zasilacz do wymiany?Nie dawno wymienialem bo mi sie spalil.A jakis konkretny model z gigabyte i asus.
Zależy do czego ma służyć komputer , ale według mnie lepiej sprzedaj na allegro uszkodzoną płytę i zainwestuj w coś nowszego . Wybrałbym Asus B85M-G Intel B85 LGA 1150 mATX tym bardziej , że to znasz i zmienił procesor .
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ten komputer uzywaja dzieciaki wiec dla nich nic lepszego nie trzeba.Ta plyta tylko bym wymienil aby reszte podzespolow chodzilo wiec pytam na co zwrocic uwage wybierajac płyte i co to znaczy p35 albo g31.W sklepie doradzono mi asrocka g31m-gsv2.0 ale niewiem czy do moich podzespolow bedzie pasowac.Niechcem zmieniac calej jednostki bo sa to koszty w granicach napewno 500zl.Prosze o rade.
Zasilacz musisz wymienić bo to co kupiłeś to łajno i badziewie. P35 lub G31 to chipsety czyli układy płyt głównych. To one i gniazdo procesora deprymują taki a nie inny wybór procesora. Czy to ta:
http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-GS%20R2.0/
płyta główna?
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Tak o ta plyte chodzi.Rozumiem ze bedzie pasowac pod moj procesor i inne podzespoly.
Będzie pasować. Ale zasilacz nadal jest do wymiany.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne