Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Acer Nitro 5 AN515-52 - Problemy z wydajnością podczas gry w CoD:MW 2019

Acer Nitro 5 AN515-52 - Problemy z wydajnością podczas gry w CoD:MW 2019
Witam.

Posiadam laptop Acer Nitro 5 AN515-52. Kupiłem sobie Call of Duty: Modern Warfare 2019 kilka dni po premierze. Gra chodziła słabo i się ścinała, chociaż spełniałem minimalne wymagania i prawie spełniałem zalecane. Myślałem że tak ma być, bo w końcu taktowanie procesora jest mocno zaniżone. Pogodziłem się z tym i jakoś grałem. Potem zrobiłem sobie kilkumiesięczną przerwę i wróciłem do gry z okazji premiery Warzone. Wydajność gry znacznie się poprawiła; myślę, że były jakieś łatki optymalizacyjne. To taki wstępniak. Teraz pora na problem:

Otóż obejrzałem kilka filmów na YouTube z Modern Warfare odpalonym na moim modelu laptopa i okazało się, że słabsza wersja (z i5 na pokładzie) na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych utrzymuje grę w stałej liczbie klatek na sekundę. Zależnie od trybu i mapy FPSy wahały się pomiędzy 40 a 70FPS. I tu jest moje pytanie: Czemu słabsza wersja lepiej sobie radzi z grą od mojego laptopa? Co może być tego przyczyną? Inne gry chodzą płynnie (np. AC:Odyssey utrzymuje stałe 50FPS na średnio-wysokich ustawieniach [no chyba, że tu też jest "spadek wydajności"]). Próbowałem różnych porad z Internetu: zmieniałem ustawienia w panelu sterowanie NVIDIA by uzyskać najwyższą wydajność, wyłączałem zbędne procesy, ustawiałem priorytety na wysokie, ustawienia graficzne ustawiałem na najniższe możliwe, ale nic to nie dało. Wszystkie sterowniki mam zaktualizowane. Jak nie podałem jakichś ważnych informacji to pisać. Oczywiście podam.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne