Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Asus R556LJ Laptop nie widzi dodatkowego RAMu CPU-Z widzi ram, Windows/Bios nie

Sad  Asus R556LJ Laptop nie widzi dodatkowego RAMu CPU-Z widzi ram, Windows/Bios nie
Witam,
Posiadam następujący problem.
Zakupiłem kość ramu do laptopa asus r556lj. Zakupiony ram to DDR3 2gb kingstone. Ram pracuje na 1.5v.
Otoż sprawdzalem programem CPU-Z i ram widoczny jest w zakladce SPD, zaś sam system/bios go nie widzi.
Nie wiem dokladnie za co ta zakladka SPD odpowiada, ale ram który widzi system jest widoczny w zakladce memory.

Bios up to date, prosze o pomoc. Windows 64 bit. Slot wyczyszczony. Na prawde jestem zielony w tym, nie wiem jak mam sie za to zabrac, jeśli możecie, bardzo prosze o łopatologiczne tłumaczenie.

Jesli trzeba jakos ją "wyregulowac", prosze, napiszcie jak.

Z góry bardzo dziękuje.

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Asus R556LJ Laptop nie widzi dodatkowego RAMu CPU-Z widzi ram, Windows/Bios nie
Do tego laptopa powinieneś kupić kostkę 1,35V, a nie 1.5V. Może to być przyczyna niekompatybilności.
[Obrazek: JR2oPAn.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Asus R556LJ Laptop nie widzi dodatkowego RAMu CPU-Z widzi ram, Windows/Bios nie
Jestes pewien? Ze zdjęcia które zamieściłem z laptopa ewidentnie wynika ze jest potrzebna 1.5V, dlaczego producent wprowadzałby w błąd?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne