Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Awaria zasilania w kuchence gazowo-elektrycznej. Czy da się jeszcze uratować?

RE: Awaria zasilania w kuchence gazowo-elektrycznej. Czy da się jeszcze uratować?
(27.10.2019, 17:55)ptrick napisał(a): W sumie, gniazdka masz równolegle na linii. Może po prostu przepalił się przewód i cała linia od tego uszkodzonego poszła.

Elektryk powiedział, że wszystko przez ten pstryczek.
Zrobił się jakiś luz, co spowodowało zwarcie i... Już.
Powiedział też, że takie listwy, to tylko do komputerów się nadają.
Gniazdko naprawił i znów jest 100% sprawne i wymieniliśmy tę listwę na normalny przedłużacz (bez pstryczka).

(27.10.2019, 18:01)Bodzio Chomik napisał(a): Ale Dawid zaznaczył, że podłączył kuchenkę do sprawnego gniazdka.

Dokładnie. Z początku gniazdko było sprawne.
Tydzień temu było już częściowo sprawne, bo jest podwójne, a tylko jedno wejście działało.
W drugim nie było prądu.

(27.10.2019, 18:16)ptrick napisał(a): No cóż. buk tak chciał.

A co do tego mają drzewa? Chyba "Bóg tak chciał"? Oczy
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Awaria zasilania w kuchence gazowo-elektrycznej. Czy da się jeszcze uratować?
(27.10.2019, 19:49)~Anonim napisał(a): A co do tego mają drzewa?

Bardzo wiele bo np. taka Osika na przedłużacze sika w skutek czego powstają zwarcia gniazdek.
Kumasz już czy dalej nie? Oczy
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(27.10.2019, 19:49)~Anonim napisał(a): Gniazdko naprawił i znów jest 100% sprawne i wymieniliśmy tę listwę na normalny przedłużacz (bez pstryczka).

Sprawdź jaki jest maksymalny prąd tego przedłużacza.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(27.10.2019, 17:41)Bodzio Chomik napisał(a):
(20.10.2019, 12:31)~Anonim napisał(a): Przełączałem kuchenkę do innego (sprawnego) gniazdka i również nie działa.

Skoro naprawa gniazda rozwiązała problem, to jakim cudem przełączenie kuchenki do innego gniazdka nie pomogło?

[...]

A takim, że przełączałem nie bezpośrednio wtyczkę od kuchenki, a wtyczkę od przedłużacza (listwy).
Bezpośrednio się nie dało podłączyć, bo kuchenka ma za krótki przewód i nie sięga bezpośrednio do gniazdka, a wtedy nie mieliśmy innego przedłużacza, żeby przełączyć.

Poza tym, na dzień przed (rzekomą) awarią kuchenki ktoś na pięterku robił remont (wiercił), że aż wszystko się trzęsło. Może jakaś miska pod zlewem pod wpływem wibracji od wiercenia spadła na przełącznik od owego przedłużacza i dlatego nie chciała działać.
Nie przyszło nam do głowy, żeby sprawdzić czy przełącznik jest włączony, czy nie.
Skoro jeszcze dzień wcześniej było okey, to dla nas było jasne, że gniazdko w ścianie się spaliło i może spaliło jakiś bezpiecznik w kuchence.

(27.10.2019, 23:32)Bodzio Chomik napisał(a):
(27.10.2019, 19:49)~Anonim napisał(a): Gniazdko naprawił i znów jest 100% sprawne i wymieniliśmy tę listwę na normalny przedłużacz (bez pstryczka).

Sprawdź jaki jest maksymalny prąd tego przedłużacza.

Już wyrzuciłem tę pseudo-listwę na śmietnik, żeby czasem czego innego nie popsuła Oczy .
A co z Twoją utylizacją elektrośmieci?
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Wiem, że chcesz wydać pieniądze, a ja mam rzeczy, które mogą Ciebie zainteresować!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(28.10.2019, 11:18)~Anonim napisał(a): Już wyrzuciłem tę pseudo-listwę na śmietnik, żeby czasem czego innego nie popsuła Oczy .

Chodziło mi raczej abyś sprawdził jaki jest maksymalny prąd tego przedłużacza, jeśli jest za mały to przedłużacz może się spalić.

(28.10.2019, 11:18)~Anonim napisał(a): Nie przyszło nam do głowy, żeby sprawdzić czy przełącznik jest włączony, czy nie.
Skoro jeszcze dzień wcześniej było okey, to dla nas było jasne, że gniazdko w ścianie się spaliło i może spaliło jakiś bezpiecznik w kuchence.

Ja rozumiem że nie chciałeś rozbierać gniazdka ani rozkręcać kuchenki ale podmiana przedłużacza to chyba nie jest jakiś kosmos? Masz przecież komputer stacjonarny, złożę się że jest podłączony do przedłużacza. Odpinasz przedłużacz, podłączasz do kuchenki i sprawdzasz. Przecież nie boisz się podłączać wtyczek do gniazdka.
Wymagasz od niego jakiejś formy pracy. Dawid jest wystarczająco zmęczony samą egzystencją. Szczerbol
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Wiem, że chcesz wydać pieniądze, a ja mam rzeczy, które mogą Ciebie zainteresować!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(28.10.2019, 18:49)Bodzio Chomik napisał(a): Ja rozumiem że nie chciałeś rozbierać gniazdka ani rozkręcać kuchenki ale podmiana przedłużacza to chyba nie jest jakiś kosmos? Masz przecież komputer stacjonarny, złożę się że jest podłączony do przedłużacza. Odpinasz przedłużacz, podłączasz do kuchenki i sprawdzasz. Przecież nie boisz się podłączać wtyczek do gniazdka.

Tak, jak mówię.  Nie mieliśmy wolnego przedłużacza.
Trzeba było dopiero kupić Oczy .

A od komputera stacjonarnego też jest listwa z pstryczkiem (tylko lepsza). To po pierwsze.
Po drugie - listwa od komputera jest przeprowadzona za biurkiem, żeby kable się nie plątały pod nogami, więc żeby ją odłączyć, trzeba wpierw biurko odsunąć, co nie jest łatwe, gdyż biurko jest narożne, więc trochę większe od normalnego , prostego.

A elektryk i tak i tak musiał przyjść, żeby naprawić gniazdko, bo od tamtego przedłużacza zaczęło się w nim coś... Smędzić Chytry .
Wymówki. Powiedz po prostu że ci się nie chciało albo nie pomyślałeś.Trzy dorosłe osoby w domu i nie byliście w stanie przesunąć biurko? Zresztą, są też przedłużacze podpięte do innego sprzętu AGD, trzeba było pożyczyć i sprawdzić.
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Bodzio Chomik: Jakie wymówki, skoro elektryk i tak był potrzebny, żeby naprawić to gniazdko, które zaczynało się smędzić? Gdzie Ty widzisz miejsce na wymówki? Chytry
A przedłużacz też trzeba było kupić, bo owszem, można było na chwilkę odłączyć jakiś sprzęt, żeby sprawdzić kuchenkę, ale później potrzebny byłby przedłużacz do tego sprzętu od którego na chwilkę wziąłem - tak?

Ale sprawa się szczęśliwie rozwiązała, więc można zamknąć wątek.
Programy: Polecane / Nowe / Inne