Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy dostane sie technikum informatycznego

Big Grin  Czy dostane sie technikum informatycznego
Witam,mam pytanie takie jak w temacie, a mianowicie czy z ocenami poniżej jestem w stanie dostać się do technikum na kierunek technik-informatyk,bardzo mi na tym zalezy ponieważ w przyszłości chciałbym zostać programistą lub też bazodanowcem, oto moje oceny na półroczne i oceny z egzaminu probnego. Dodam ze jestem rocznikiem 2004 i pierwszym który jest w 8 klasie i z tego powodu egzamin pisałem tylko z niemieckiego/angielskiego z czego wybralem angielski, polskiego,matematyka, moje oceny opisze w średnich.
Chemia-2.2
Biologia-2.16
Fizyka-2.32
Geografia-2.75
Historia-2.83
Informatyka-4.00
Angielski-2.82
Niemiecki-2.8
Polski-3.52
Matematyka-2.52
Z góry dziękuje o odpowiedzi i prosze o rady z tym związane, pozdrawiam Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Czy dostane sie technikum informatycznego
Oceny to jeszcze nie wszystko, liczy się tez ilość chętnych. jeśli będzie mało chętnych to oceny nie są juz takie istotne.jestem starym rocznikiem, nie orientuje się teraz w obecnym systemie oceniania, więc powyższe niewiele mi mówi. Nie mniej ważna jest matematyka i oceny z niej wysokie, jak i znajomość angielskiego.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
A myślałem, że tylko moja córka w 8 klasie jest taka nierozgarnięta. Po pierwsze musisz dowiedzieć się ile punktów trzeba było mieć do tej pory by dostać się do takiej klasy/szkoły. Na stronie właściwego kuratorium (czasami w gazetach) znajdziesz informacje na temat średniej liczby punktów osób, które się dostały. Da Ci to przybliżony obraz tego, co powinieneś mieć, żeby się dostać. Dodatkowo Twój rocznik ma spory kłopot, bo jest kumulacja dwóch roczników, więc prawdopodobnie będzie mniej miejsc do niektórych klas. Może to oznaczać trudniejszy dostęp do wybranej szkoły/klasy. Postaraj się dowiedzieć jakie przedmioty są brane przy naborze do danej klasy (na stronie szkoły może być taka informacja) i postaraj się mieć z nich co najmniej 4. Jest olbrzymia różnica między punktami za 3 i 4. Lepiej mieć dwie 4 niż 5 i 3. W tym momencie warto inwestować w naukę/oceny z polskiego, matematyki, angielskiego, dla Ciebie prawdopodobnie jeszcze informatyka. Postaraj się wyciągnąć wszystko na co najmniej 4.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Tutaj dodam, że różnica pomiędzy 5 a 6 jest prawie żadna, bo 1 punkt. Więcej się dostaje za działalność charytatywną czy społeczną.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Jeśli zasady rekrutacji nie zmieniły się od czasu gdy ja dostawałem się do szkoły średniej (a było to już parę lat temu), to:
ok 50% pkt daje egzamin 8-klasisty
ok 30% oceny
ok 20% reszta (zachowanie, działalność społeczna itd.).

Do technikum informatycznego, w moim rodzinnym mieście, można było dostać się (w zależności od profilu) od 54 (!) pkt do 140 pkt. Technik informatyk stał na 78 pkt. Także jak widzisz, można sie dostać nawet z samymi 2 na świadectwie, o ile dobrze napisze się egzamin.

PS Wiesz w ogóle czego uczą na profilu technik informatyk? W żadnym wypadku nie jest to programowanie. W zależności od kwalifikacji uczą cię hardware albo sieci. Nic z programowania i baz.
W technikum będziesz musiał skupić się na maturze, żeby ją dobrze napisać i pójść na studia informatyczne (swoją drogą, na studiach też wcale jakoś super nie przygotowują do pracy, nawet na takich uczelniach jak PW albo UW czy AGH) albo samemu uczyć się programowania.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ja skończyłem technikum informatyczne i w sumie to jedyne co z programowania było to trochę SQL było ale to podstawy podstaw tak samo JS i PHP coś co ogarniesz w mniej więcej tydzień reszta to tj. wyżej pisali hardware i sieciKwaśny
A zatem chcesz się nauczyć programować - niespodzianka, nie przejmuj się przedmiotem "Informatyka". Serio. Skupienie na full na maturę. Z angielskiego, matmy i... fizyki, która na większości politechnik jest punktowana o wiele lepiej niż informatyka. Nieważne czy liceum, czy technikum, chociaż po technikum będziesz mieć już jakiś papierek. Jednakże! Na studiach nauczą Cię samych podstaw języków programowania - C, C++, Java itp. Więc jeżeli marzy Ci się praca programisty, to szukasz sobie wymarzonego języka i uczysz się nim posługiwać. Nie kujesz jak głupi, starasz się zrozumieć mechanizmy w nim działające. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, polecam C++ na start, chociaż jakikolwiek wysokopoziomowy język jest dobry do nauki; jeżeli chcesz sobie jeszcze bardziej ułatwić życie, to polecam języki skryptowe. Nauka samodzielna jest najważniejsza, gdyż jak pójdziesz z samym papierkiem i wiedzą ze studiów, to Cię prawie nigdzie nie zechcą.
Programy: Polecane / Nowe / Inne