Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy ten komputer jest dobry???

RE: Czy ten komputer jest dobry???
EEEEEEEEEJJJJJ, co myślicie o tym? więcej RAM potrzeba do GTA IV? Bo CPU nie wymienię.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Zauważ że przed kupnem tego komputera wszyscy forumowicze Ci go odradzali.Teraz musisz do nowego PC wsadzać kolejne części.Przy zakupie nowego PC najpierw zapytaj sie osób które mają o tym pojęcie,Ram możesz dołożyć pewnie korzystasz z windows 7 a ten system potrzebuje więcej ramu,powinno to pomóc w płynności lecz na cuda nie licz.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Odpal menedżera zadań, GTA 4 i zobacz jakie jest zapotrzebowanie na ram. Następna sprawa ściągnij MSI Afterburner i zostaw włączonego podczas gry. Później zobacz jakie było obciążenie GPU, jeśli pokaże 0 to delikatnie zwiększ zegar np. GPU (ten program nie pokazuje obciążenia GPU na standardowych zegarach przynajmniej u mnie) i wtedy będzie już normalnie pokazywać. Jeśli będzie cały czas na 100% to znaczy, że grafa nie daje rady. Jak będzie skakać to podkręć proca.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Ta niebieska linia oznacza mniej więcej chwilę w której odpaliłem GTA IV, a czerwona kiedy wyłączyłem, czyli GPU nie było cały czas na maxa obciążone, bo najwięcej ile pokazało to 91%.
A więc za mało RAM :D ?

[Obrazek: przechwytywanieo.jpg]
A tam gdzie jest 60-80% to też była rozgrywka? Pograj dłuższą chwile w różnych miejscach gry tak żeby wykres był tylko w czasie rozgrywki. Wstępnie moge stwierdzić, że proc nie nadąża za kartą bądź mało ramu. Mierzyłeś użycie pamięci i procka menedżerem zadań?
Zapomniałem odpalić Menedżera ZadańKwaśny .
Niedawno kliknąłem w CCC Overdrive opcję automatyczne dostrajanie i ustawiło mi GPU na 690 MHz, a pamięć na 940 MHz, jak teraz sprawdzić czy niema artefaktów? Jakieś programy? I jeszcze jedno, w CCC pokazywało już te częstotliwości, które mam (690/940) włączyłem MSI Afterburner i też je pokazywało, zrestartowałem kompa, włączam MSI Afterburner i pokazuje stare częstotliwości (650/800), włączam CCC pokazuje nowe, po tym znów włączam MSI Afterburner i też pokazuje nowe, czyli nowe czestotliwości ustawiaja się dopiero jak odpale CCC, jak zrobić żeby były już na stałe? Bo nie chce mi się za kazdym razem włączać CCC, ustawiłem już w MSI Aferburner te nowe częstotliwości, takie jakie są w CCC, i znów restart kompa, teraz nie odpaliłem żadnego z tych programów i jak mam sprawdzić czy sa już ustawione te wyższe czestotliwosci?
A umiesz troche angielski? W oknie głównym afterburnera masz "apply oc at system startup". Daj spokój z tym CCC najlepiej wyłącz w autostarcie. MSI Afterburner nie ma limitów i powinieneś więcej podkręcić. I zapodaj screeny o które prosiłem jeśli chcesz uzyskać pomoc.
To mogę dać na MAXa? i jak już dam to czym się sprawdza czy nie ma błędów, artefaktów itd?
Ktoś pisał żebym od najniższych częstotliwości przechodził co 15 MHz na wyższe sprawdzając najwyższą stabilną wartość, a mogę iść od najwyższych do najniższych Diabelek ?
Nie na maxa. Zwiększasz co 10-15 na przemian i sprawdzasz stabilność np. furmarkiem lub kombustorem który jest wraz z afterburnerem (to chyba nawet to samo co furmark). Jak skończysz to włącz gre która obciąży GPU w 100% ew. 3dmark i sprawdź czy jest ok.
Mam jeszcze dwa pytania:
1) jak sprawdzać tym Kombustorem czy niema artefaktów, gołym okiem? czy może jak coś wykryje to wyskoczy komunikat?
2) czy jak mam wyłączony Afterburner to są te wyższe takowania poustawiane?
niebieska linia - odpalam GTA IV
czerwona - minimalizuję i robię screena
[Obrazek: przechwytywanieeg.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Tam gdzie jest zużycie pamięci pokazuje 1 129 324 K, czyli to będzie pewnie gdzieś ok. 1 129 MB RAM, akurat jak sprawdzałem w Evereście Home Edition to tyle pokazywało nieużywaneg RAMu, więc GTA IV zrzera mi ostatnie MB?
Jeszcze jeden screen: przed działaniem GTA i w trakcie:
[Obrazek: przechwytywanieprzed.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
A czy jak przestawiałem coś w Afterburnerze nie straciłem gwarancji?
Programy: Polecane / Nowe / Inne