Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dziwny blue screen

Dziwny blue screen
Pierwszy raz piszę na forum niewiem czy piszę w dobrej kategorii forum jeśli nie to z góry przepraszam. Dużo treści ale niewiem co jest istotne wiec opisane wszystko od zera.

Problem dotyczy blue screena stop:0x000000F4 pojawił się z nikąd po ponownym uruchomieniu laptopa który przez długi czas chodził i system nie był zamykany jedynie tylko tryb hibernacji po złożeniu, dzisiaj zdarzyło się to pierwszy raz ale od początku.. Od nowości tj. jakiś rok półtora użytkowany jest właśnie w sposób opisany powyżej bez zamykania systemu nawet kilka dni pod rząd. Nie było problemów puki nie złapał jakiegoś tam wirusa wtedy formaty nowy system wszystko robione od nowa na czysto przez informatyka. Po wszystkim działał bez zarzutu potem wywaliło kodeki więc znowu do informatyka wszystko wgrał działanie ok po miesiącu od wgrania kodeków pojawił sie problem z wifi (napewno wina laptopa nie routera) po dłuższym użytkowaniu bez zamykania systemu połączony z siecią wyskakiwał brak dostępu do internetu gdy uruchamiałam przeglądarke gdy zamykałam dostęp był. Zawsze pomagało zamknięcie systemu lub uruchom ponownie i dostęp był aż do dzisiaj.Kilka dni bez zamykania systemu i brak dostępu opcja uruchom ponownie i podczas uruchomienia blue screen z powyższym błędem i nic pozatym po kilku restartach manualnych z guzika dalej to samo obojętnie czy uruchomieniu normalnym czy zalecanym to samo nie uruchamiałam trybu awaryjnego. Po kilku próbach na uruchomieniu normalnym okienko ze system został naprawiony minimalnie troszke dłużej ładował ale wszystko wyglądało normalnie tylko na pasku nie pojawiła sie ikona wifi która była włączona kursor sie poruszał ale przy próbie uruchomienia czegokolwiek( przeglądarka, piosenka, panel sterowania itp.) kilka sekund ładowania i brak reakcji nawet okno z prawego przycisku myszy też się nie włączyło zawias tyle ze kursor się poruszał i pasek pokazywał po najechaniu. Znowu ręczny restart kilka prób już bez blue screena wszystkie zakończone na Zapraszamy I ładowaniu systemu. Wszystko co opisałam wykonywane podczas włożonej baterii i podpiętej ładowarki lub tylko na samej baterii. Wszystko zadziałało jak wyjełam baterie i uruchomiłam na samej ładowarce . W ostatnim czasie nic nie było instalowane wgrywane usuwane itp. ostatni zabieg to kodeki 4 miesiące temu i od ok 3 problem z wifi ale tylko sporadyczny wystąpił 6 może 7 razy nie więcej. Komputer używany tylko do korzystania z internetu i jednej gry mmo. Antywirus standardowy avast, bez dużej ilości programów tylko komunikatory, reszta standard systemowy. Był też odkurzany. Wszystkie aktualizacje na bierząco żadnych ostrzeżeń, komunikatów, zagrożeń, wykrytych wirusów itp. nic nie było. Po tym uruchomieniu nie próbowałam nic robić działa już kilka godzin bez niczego. Laptop Hp Pavilion dv6 procesor: Intel Core 13-2330M Cpu At 2.20.GHz 2.20.GHz RAM:4GB windows 7 64 bity klasyfikacja: 5,3 Indeks wydajności systemu. Nie jestem w stanie podać żadnych innych informacji. Jestem całkowicie zielona Proszę o jaką kolwiek pomoc co z tym zrobić, w czym może tkwić problem czy się da i jak go rozwiązać .Prosze o instrucje ,,Krok po kroku" Z góry dziękuje za pomoc.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Dziwny blue screen
Ten kod błędu dotyczy dysku twardego.

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Prog...12177.html Ściągnij, przetestuj dysk i podaj wyniki na orum.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Problem może dotyczyć dysku twardego.
Pobierz ten program i przeskanuj nim dysk twardy.
Podpis naruszał regulamin!!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
(27.03.2013, 11:28)Smog napisał(a): Problem może dotyczyć dysku twardego.
Pobierz ten program i przeskanuj nim dysk twardy.

Zdrowie 99% Bardzo dobry wykryto minimalne nieznaczące problemy wydajność 100% perfekcyjny bez problemów. Ale pokazało krytyczną tamperature 52 stopnie . tylko ze pierwszy raz jest taki ciepły może dlatego ze działa cały czas przez 12 g pod ładowarka bo wczesniej zdażało się ze troszke sie grzał ale nie tak jak teraz. nie miałam pomiernika ciepła więc nie moge określić precyzyjnie ile miał stopni ale teraz napewno jest o wiele cieplejszy niż zdarzało się wcześniej. i od ok 7 rano temperatura tak skacze do góry gdy zainstalowałam 1 polecony program pokazało 39 i tak rosło do 55 teraz spadło i jest 51 od godziny może półtora.
(27.03.2013, 13:06)miska5839 napisał(a): Zdrowie 99% Bardzo dobry wykryto minimalne nieznaczące problemy wydajność 100% perfekcyjny bez problemów. Ale pokazało krytyczną tamperature 52 stopnie . tylko ze pierwszy raz jest taki ciepły może dlatego ze działa cały czas przez 12 g pod ładowarka bo wczesniej zdażało się ze troszke sie grzał ale nie tak jak teraz. nie miałam pomiernika ciepła więc nie moge określić precyzyjnie ile miał stopni ale teraz napewno jest o wiele cieplejszy niż zdarzało się wcześniej. i od ok 7 rano temperatura tak skacze do góry gdy zainstalowałam 1 polecony program pokazało 39 i tak rosło do 55 teraz spadło i jest 51 od godziny może półtora.

A może grasz w jakieś wymagające gry?
(27.03.2013, 13:28)Smog napisał(a):
(27.03.2013, 13:06)miska5839 napisał(a): Zdrowie 99% Bardzo dobry wykryto minimalne nieznaczące problemy wydajność 100% perfekcyjny bez problemów. Ale pokazało krytyczną tamperature 52 stopnie . tylko ze pierwszy raz jest taki ciepły może dlatego ze działa cały czas przez 12 g pod ładowarka bo wczesniej zdażało się ze troszke sie grzał ale nie tak jak teraz. nie miałam pomiernika ciepła więc nie moge określić precyzyjnie ile miał stopni ale teraz napewno jest o wiele cieplejszy niż zdarzało się wcześniej. i od ok 7 rano temperatura tak skacze do góry gdy zainstalowałam 1 polecony program pokazało 39 i tak rosło do 55 teraz spadło i jest 51 od godziny może półtora.

A może grasz w jakieś wymagające gry?

Jedyna gra w jaka gram to League of Legends ale gram sporadycznie raz 2 razy na tydzień . jedna godzinną partie .
Może to wirus? Ale przyczyn jest wiele...
To może na początek przeskanuj komputer tym i tym
Wejdź jeszcze w: Start-> Panel sterowania->Wydajność i konserwacja->Narzędzia administracyjne. Tam z zakładce System lub/i Aplikacje szukamy wpisów zaznaczonych czerwonym znaczkiem : [Obrazek: th_31864_IKS_122_510lo.JPG]
(27.03.2013, 14:14)Smog napisał(a): Może to wirus? Ale przyczyn jest wiele...
To może na początek przeskanuj komputer tym i tym
Wejdź jeszcze w: Start-> Panel sterowania->Wydajność i konserwacja->Narzędzia administracyjne. Tam z zakładce System lub/i Aplikacje szukamy wpisów zaznaczonych czerwonym znaczkiem : [Obrazek: th_31864_IKS_122_510lo.JPG]

już skanuje . co do panelu sterowania nie potrafie tego znaleźć nie mam wogóle opcji wydajność i konserwacja a w narzędziech administracyjnych nie mam zakładek system lub/i aplikacje. albo nie potrafię znaleźć . ale zakonczył se pierwszy scan wykryto 19 sztuk . rozumiem ze mam to usunąć . ?

Co do 2 to chyba sie przycioł bo od 15 minut jest 99 procent wiec puszczę jeszcze raz.

Załączone pliki Miniatury

Hijacki wirusy obowiązkowo usuń a PUP to są takie śmieci ale zawsze lepiej usunąć.

Ojć przepraszam pomyliło mi się wejdź w: Panel sterowania->Narzędzia administracyjne->Podgląd zdarzeń->System. I wyszukaj błędów z tym znaczkiem: [Obrazek: th_31864_IKS_122_510lo.JPG]
nie zdążyłam wejść w panel i szukać bo po usunięciu wirusów program zarządał ponownego uruchomienia i znowu to samo tylko ze błąd 9F tym razem. niewiem czy jest sens kombinować czy nie lepiej postawić nowy system i format dysku zrobić .
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
błąd 0x000000f4 podczas zamykania systemu w laptopie hpczy bluescreen może być wynikiem wirusadługi czas reakcji komputera po blue screeniedługie zamykanie windows 7 i blue screendziwny blue screenpodczas uruchomienia przegladarki wystepuje blue screen