Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dziwny problem z PC

Cry  Dziwny problem z PC
Witam. Chciałbym podzielić się z wami moim problemem, a także zasięgnąć po pomoc. Po ponad 6 miesiącach zabawy z moim blaszakiem mam dość. Zaczęło się od aktualizacji windows 8.1 do dziesiątki i wymiany kilku podzespołów (procesor, płyta używana). Nie instalowalem tego na czysto, po prostu skorzystałem w jak najprostszy sposób z darmowej opcji uaktualnienia. Na 7 i 8.1 wszystko śmigało, po aktualizacji do dziesiątki miesiąc obył się bez jakichkolwiek problemów, aż nagle odpalam PC, przy bootowaniu wszystko okej, następnie system startuje, myszka gaśnie, klawiatura gaśnie i nic nie można zrobić. Póbowałem praktycznie wszystkiego, czy to zmiany w biosie, czy to wkładanie peryferii w inne USB, podpinanie klawy na PS2, instalacja sterowników... Niestety, ale nic nie pomagało, więc zaniosłem sprzęt do informatyka, który wgrał Windowsa 7 i przez długi okres wszystko było okej. Po pewnym czasie jednak znowu był ten sam błąd,  znowu zaniosłem sprzęt w nadziei że to może wina wirusów, a nie sprzętu, znowu wykonany format i znowu wszystko było okej, oczywiście tylko na chwilę.

Miesiąc temu problem powrócił w jeszcze gorszym obliczu. Zaczęło się od zielonych, poziomych pasków i gasnacego obrazu, niby problem GPU/Monitora, aczkolwiek zauważyłem trojana ,,nvcontainer'' na swoim komputerze, sporo się o nim naczytałem na zagranicznych forach i dowiedziałem się, że występujący problem na ekranie może być spowodowany z jego powodu. Dodatkowo coś ingerowało w moją sieć i rozłączało połączenie z komputerem po 5s od startu systemu lub czasem po jakichś 30/40min. Z tego powodu, postanowiłem zrobić formata i zainstalować nowy system. Nie miałem przy sobie napędu, więc postanowiłem zaopatrzyć się w pendrive i go zbootować. Na pendrive znalazł się Windows 7, a samego pendrive zbootowałem za pomocą rufusa (próbowałem GBT, NTFS, MBR). Na nieszczęście, wróciło to co było wcześniej. Komputer normalnie bootuje, mysz, klawiatura działa, nagle instalator systemu się włącza, mam do wybrania języki, nagle wszystkie peryferia gasną (nawet klawiatura na ps2 nie działa). Próbowałem zmieniać różne opcje w biosie, próbować inaczej bootować pen drive, wgrać 10 na pendrive, nic nie pomogło, jak przy normalnym rozruchu z dysku teraz peryferia działały, tak przy instalatorze coś je wywala. Zależało mi na wgraniu nowego systemu, gdyż na aktualnym nie mogłem przez tego trojana korzystać w ludzki sposób z komputera. Jestem osobą leniwą i w związku z tym, ponownie zaniosłem komputer do znajomego informatyka. Wgrał 7, ale zadeklarował, że miał ogromne problemy z instalacją i musiał podłączyć zewnętrzne dyski by cokolwiek zdziałać. Dodał także, że: ,,Płyta źle emuluje porty '' (porty usb, ps2, ethernet od płyty itd). To by składało się w logiczną całość, Internet mam podłączony kablem, a wszystkie peryferia są zasilane właśnie panelem od płyty. Komputer działa po jego pracy okej, aczkolwiek problem z paskami nadal występuje, z internetem również, co nie pozwala na normalne użytkowanie sprzętu. Mój portfel jest już kruchy, więc nie chcę zasięgnąć pomocy informatyka, który co najwyżej wgra nowy system, a problem nadal będzie występował. Spróbowałem jeszcze raz wgrać 10, tym razem był ten sam błąd z klawiaturą i myszą, ale po 5/6 starcie załapało USB i zainstalowałem system, jednak na pulpicie działała tylko klawiatura PS2. Dzięki niej próbowałem wgrać nowe sterowniki chipsetu, peryferii ale to nic nie dało. Opcja ,,rozwiązanie problemów'' w systemie wykazała problem ze sterownikami XHCI USB. XHCI wyłączyłem w biosie, dzięki czemu klawiatura na USB normalnie zaczęła działać, ale problem z myszką nadal występował. W menedżerze urządzeń ze wszystkich rzeczy system tylko wykrywał klawiaturę ps2. Postanowiłem więc wrócić na 7, gdzie sprzęt działa, ale nadal są problemy z internetem. Bardzo mi zależy na Windowsie 10 i raczej wolałbym celowac w niego zamiast w 7, który zresztą zainstalował w wersji 32bit, więc zmiana jest konieczna.

To bardzo, bardzo dziwny przypadek. Nie znalazłem takiego samego problemu u kogokolwiek. Chciałbym was prosić o pomoc i radę. Czy to rzeczywiście problem z płytą? A może z dyskiem? Bios na płycie nie był jeszcze aktualizowany, dysk ma swoje lata, więc też bym się nie zdziwił jakby to była jego wina. Problem wygląda bardzo dziwnie, tak jakby po prostu porty USB i inne nie dostawały zasilania po bootowaniu. Aktualnie nie mam innej płyty, dysku ani zasilacza by to zweryfikować, ale może wy macie jakiś pomysł.

Specyfikacja komputera :
I5 4670K (nie podkręcany póki co)
MSI Z97-G43
Gigabyte GTX 970
Crucial Ballistix 8GB 1600MHZ
BeQuiet System Power E7 500W
Dysk Seagate 500GB
Mysz Bloody V3
Klawiatura Motospeed CK104

​​​​​​​

Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu będzie się chciało czytać taką ,,rozprawkę'' ale chciałem jak najdokładniej opisać problem.

Dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc, chciałbym się z PCtem uporać raz a porządnie Wesoły Pozdrawiam
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Dziwny problem z PC
Cytat:Aktualnie nie mam innej płyty, dysku ani zasilacza by to zweryfikować, ale może wy macie jakiś pomysł.

No to nic z tym nie zrobisz . Smutek  Dla mnie to wygląda na problem sprzętowy, tym bardziej że wspominałeś że płyta i procesor używane więc nie wiesz co tak naprawdę z nimi się działo . A "informatyka " kolego to ty zmień albo sam zacznij się interesować bo daleko z nim nie zajdziesz . Dwa razy miał komputer na warsztacie i nic nie zrobił ? Brawa ( bo system może nawet dziecko postawić )  I pewnie za każdym razem kasę brał ?

Komputer trzeba dokładnie przetestować, zacząłbym od płyty skoro to z nią jak mówisz były największe problemy. Możesz jeszcze ew zasilacz sprawdzić czy trzyma napięcia i grafikę ze względu na te pasy, ale to też może być kwestia płyty . 

PS Możesz ew bios spróbować zaktualizować a nóż to coś da, ale robisz to na własną odpowiedzialność .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
No właśnie jutro mam zamiar aktualizować bios, ale czy wiąże się z tym takie ryzyko? Co do informatyka - tak, kasę brał i dlatego też zwracam się o pomoc tutaj Wesoły,
Cytat:No właśnie jutro mam zamiar aktualizować bios, ale czy wiąże się z tym takie ryzyko? 

Jeśli aktualizacja się nie uda,bądź dopływ zasilania podczas aktualizacji zostanie odcięty to komputer może " nie wstać " lub nie wszystko na płycie zadziała jak powinno . Chociaż Z97 ma chyba coś takiego jak "dual bios " przez który można bios przywrócić w razie awarii, ale ja powiem szczerze że jeszcze nigdy na żadnej płycie nie musiałem tego robić więc kompletnie nie wiem jak to się robi, podejrzewam tylko że jest to coś na zasadzie drugiego biosu z którego przywraca się ten pierwszy . Ale tu ktoś inny musiałby się już wypowiedzieć, ja odpowiedzialności nie biorę . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Niedziałanie USB podczas pracy instalatora to dosyć częsty objaw. W tym momencie nawet u siebie chcąc zainstalować system, nie udałoby mi się tego zrobić. Lecz to wszystko jest do ustawienia.

Ja poproszę w skrócie o opis, co w tym momencie aktualnie działa lub nie działa i jakie urządzenia mamy podłączone do komputera. Oraz oczywiście pod jakie porty.

Sprawdź też, czy w menedżerze urządzeń są jakieś nieprawidłowości, żółte znaczki lub nieznane urządzenia.

Tymczasowo proponuję też podłączyć się pod zintegrowaną kartę graficzną, by wykluczyć uszkodzenie karty GeForce. Jeśli występują jakiekolwiek zaburzenia w wyświetlaniu obrazu, bezwzględnie karta jest głównym podejrzanym.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Ale PS2 też by siadło ?
Nie sądzę by siadło. Nie mamy informacji o klawiaturze PS/2, nie wiemy co to za klawiatura. Motospeed CK104 to klawiatura USB. Wszyscy wiemy z doświadczenia, że podłączenie klawiatury PS2 "w locie" nie oznacza, że ona zadziała, czasem potrzebny jest restart. Problemu dopatrywałbym się również w technologii fast startup systemu windows 8 i 10, która jak wiemy powoduje, że włączenie i wyłączenie systemu nie do końca oznacza jego restart.

Ogólnie nie podoba mi się, że cokolwiek z PS2 tu podłączamy, bo robimy sobie zamieszanie.

AtTotalnyIgor121 W jaki sposób łączysz się z internetem?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

Witam ponownie. Internet jest podłączony kablem ethernet do modemu FunBox, nigdy wcześniej nie było z nim problemu, zaczął się objawiać wraz z innymi problemami. Co do klawy ps2 - miałem różne 3, używałem ich także po restarcie, próbowałem podłączać także na włączonym PC.

Aktualnie siedzę na Win7, dzisiaj chciałem przeprowadzić aktualizację biosu, aczkolwiek dysk zaczął się zacinać, komputer cały czas wywala, nie ma praktycznie opcji wejścia choćby do internetu - komputer samoistnie się zacina i już nie wstaje, kursorem nie można poruszać, jestem zmuszany do restartu po którym windows przeprowadza przywracanie systemu. Zaintrygował mnie fakt, iż kiedy komputer się tak zaciął, nagle zaczęła się seria zielonych pasków na ekranie. Zazwyczaj paski występowały rzadko i dodatkowo do tego dochodził czarny ekran, teraz jednak gdy PC się zaciął pasków było pełno i występowały cały czas. Jestem znowu uziemiony, będę zmuszony kupić dysk i płytę i zobaczyć która z części jest winowajcą, a może i obie...

Paski to aktualnie najmniejszy problem, ale może są one powiązane z tym wszystkim? Jeśli dobrze pamiętam to zaczęły występować właśnie wraz z problemami z klawiaturą i myszką.

Pytałeś o urządzenia i ich podpięcie - Klawiatura USB podłączona jest zasilana usb 2.0 od panelu płyty głównej, to samo tyczy się klawiatury. Kabel ethernet od sieci oczywiście także podłączony do płyty no i dodatkowo dochodzi pilot od kontrolera x360 podłączony pod usb 2.0. Próbowałem podłączać sprzęt także pod 3.0 choć wiedziałem, że prędzej na 2.0 powinno działać ( nic to nie dało ).

W menedzerze urządzeń wszystko było okej, tylko jak byłem na win10 gdzie nie działały peryferia wtedy wówczas ani myszki ani klawiatury nie było w ogóle w menedzerze.

Już nie wiem co mam myśleć - dysk raczej już pada, bo czemu by się tak zachowywał? A może właśnie płyta tak ingeruje w jego pracę?

Problemy z paskami - może tutaj także płyta ingeruje w pracę GPU?

Problemy z USB - informatyk pewnie zatwierdził, że to wina Mobo właśnieKwaśny
Pokaż screen z zakładki health z programu HDTune PRO

Czekam na informację, jak komputer zachowuje się po wyjęciu karty geforce i podłączeniu monitora pod kartę zintegrowaną.
Nie pomagam.

Screen dodany w załączniku, plus dodałem screen z momentu, w którym połączenie zostaje zrywane. Aby połączenie przywrócić - wystarczy, że wejdę w ustawienia karty sieciowej i wyłączę ją a następnie włączę, działa to co prawda na jakieś 5 minut, bo po tym internetu znowu brak, ale zawsze to coś. Komputer udało się włączyć za jakimś dziesiątym razem to i udało mi się zrobić skanowanie dysku. Czarno na białym widać, że niby z dyskiem wszystko jest okej, ale czy ten program daje 100% pewność, że nic z nim nie jest?

Jeśli chodzi o podpięcie pod integrę - HDMI o ile dobrze pamiętam były właściciel zaświadczał, że nie działa, a ja aktualnie nie mam innych kabli, by to wykonaćKwaśny - Mimo to, spróbuję coś z tym zrobić, a nóż podłączę sam pod HDMI i osobiście to sprawdzę.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do:

Wybrane wątki (Dziwny problem z PC)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Touchpad działa, ale nie działa Aphte 5 937 10.01.2018 10:00
Ostatni post: broda99
Cry Czy coś pójdzie sebast4152636 3 585 10.01.2018 00:41
Ostatni post: Rozwal
Sad Czarny ekran nie da się włączyć. krzysiek3542 14 1311 09.01.2018 23:37
Ostatni post: krzysiek3542
  Nie wykrywa kolejnych kart graficznych Asrock H110 BTC+ thuel_97 0 707 09.01.2018 22:26
Ostatni post: thuel_97
Exclamation Czarny ekran po ładowaniu WIN10 oraz znaczny spadek wydajności komputera. Eric00x 30 3016 09.01.2018 16:39
Ostatni post: Eric00x
  spadek fps maciomen201 2 759 08.01.2018 19:53
Ostatni post: Matiexis
  Problem z kartą graficzną Adamos59 1 508 08.01.2018 17:36
Ostatni post: broda99
  Komputer się uruchamia, speaker nie piszczy, czarny ekran szczypi0rr 0 725 08.01.2018 13:44
Ostatni post: szczypi0rr
  Zawieszenia sie komputer po czasie T3nCzu 3 588 08.01.2018 13:14
Ostatni post: MonteCristo
Cry Komputer po kilku minutach się ścina i nic się nie da zrobić Adamos59 11 1226 07.01.2018 18:59
Ostatni post: bjwrc8
  Wybudzanie komputera po włączeniu lampki W o j a k 1 650 07.01.2018 16:30
Ostatni post: Eric00x
Ściana Wyłączający się internet w PC przy obciążeniu BaronqxDD 9 940 06.01.2018 22:31
Ostatni post: kamel16
  Zawieszanie się systemu + buczenie w głośnikach i restart komputera Nemids 3 1330 06.01.2018 22:21
Ostatni post: Nemids
  Lenovo y510p muli, krótko po formacie absz 5 614 06.01.2018 18:59
Ostatni post: absz
  Windows 7 - brak loga i napisu ładowania sytemu phenom 0 513 06.01.2018 17:14
Ostatni post: phenom