Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

,, Eksplorator Windows przestał działać'' - Windows 7

Ściana  ,, Eksplorator Windows przestał działać'' - Windows 7
Mam problem. Oczy
Otóż chciałem wylaczyc komputer, pojawiła się informacja - ,, Trwa aktualizacja systemu, proszę nie odłączać zasilania '' W laptopie baterii nie mam bo jest zużyta, a gdy chciałem wstać niechcacy zachaczyłem noga o kabel i laptop pomentalnie się wyłączył, a aktualizacja nie powiodla sie.

Gdy uruchomiłem komputer, bo wpisaniu hasła, komputer normalnie się uruchamiał, gdy nagle po zobaczeniu pulpitu, ekran zrobił się czarny i wyskoczył komunikat - ,, Eksplorator Windows przestał działać'' i opcja ,, Zamknij program''

Wtedy ekran caly czas pozostaje czarny i moge tylko uruchomic menedżer zadań.

Komputer moge tylko uzywac w trybie awaryjnym, bo inaczej moge tylko ogladac czarny ekran w trybie normalnym.

Próbowałem metody uruchomienia nowego zadania explorer.exe w menedżerze zadań ale wtedy w menedżer zadań sie zawieszał i pojawiał się napis (brak odpowiedzi).
Uruchomienie jakiegokolwiek nowego zadania konczy sie wlasnie brakiem odpowiedzi menedżera.

W trybie awaryjnym nie moge zaktualizować windowsa, bo niechce sie wlaczyc Windows Update.

Skanowałem komputer Combofixem i programem antywirusowym w Trybie awaryjnym, ale nic nie pomogło.

Wpisywałem także w wierszu polecenia komende sfc /scannnow, ale to nic nie dało.

Ściagnałem ze strony Microsoftu darmowy program WindowsUpdateDiagnostic, ale to nie wykryło żadnego błędu w aktualizacjach

Po włączeniu komputera i wciśnieciu F8 probowalem jeszcze róznych opcji - Napraw komputer, uruchom komputer od ostatniej dobrej znanej konfiguracji, test pamieci, itd.
Przywracaniu systemu nie moge zrobić, ponieważ nie utworzylem wczesniej punktu przywracania systemu.

Chciałbym wykonac instalacje nakladkowa systemu Windows 7, ale gdy wlaczam komputer wyskakuje komunikat ,,eksplorator windows przestał działac'', a instalacji uruchomic nie moge , a w trybie awaryjnym nie da sie wykonac instalacji nakladkowej.
Licze na to ze pomozecie mi wykonac instalacja nakladkowa Oczko

Dodam jeszcze ze nie moge wyjac dysku i skopiowac plików na inny komputer, poniewaz to nie wchodzi w gre i tyle. Formatu tez nie bede robic.

a i za kazdym razem gdy wlaczam komputer jeszcze przed wpisaniem hasla wyskakuje mi napis ,, Konfigurowanie aktualizacji systemu Windows'' a potem ,, Wycofywanie zmian'' i nadal komputer nie dziala w trybie normalnym.

Czekam na wasza pomoc i przepraszam za błędy i brak ogonków Duży uśmiech
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: ,, Eksplorator Windows przestał działać'' - Windows 7
Za pomocą tego programu >> ShellExView v1.85 wyłącz wszelkie rozszerzenia dodane do menu kontekstowego pod prawym klawiszem myszki oprócz oczywiście standartowych windowsowskich i zrestartuj komputer ,eksplorator powinien przestac się zawieszać, teraz metodą prób i błędów włączaj po jednym i testuj czy eksplorator działa poprawnie aż dojdziesz do rozszerzenie które powoduje problemy, oczywiście zostaw je wyłączone.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Spróbuj poszukać w trybie awaryjnym ostatnio pobrane aktualizacje (wg daty) - usuń je, może nie wgały się do końca i powodują problemy.
(27.08.2013, 16:38)Artus2007 napisał(a): Spróbuj poszukać w trybie awaryjnym ostatnio pobrane aktualizacje (wg daty) - usuń je, może nie wgały się do końca i powodują problemy.

No właśnie, chciałem tak zrobić, znalazłem ostatnią nieudaną aktualizacje, wybrałem opcję usuń, lecz aktualizacja nie chciała się usunąć, cały czas pasek stał w miejscu.

Następnego dnia po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym było jeszcze gorzej, bo gdy wchodzę w ,, wyświetl zainstalowane aktualizacje'' to jest napisane, że nie ma ŻADNEJ zainstalowanej aktualizacji co mnie okropnie zdziwiło.

(27.08.2013, 16:31)saper1972 napisał(a): Za pomocą tego programu >> ShellExView v1.85 wyłącz wszelkie rozszerzenia dodane do menu kontekstowego pod prawym klawiszem myszki oprócz oczywiście standartowych windowsowskich i zrestartuj komputer ,eksplorator powinien przestac się zawieszać, teraz metodą prób i błędów włączaj po jednym i testuj czy eksplorator działa poprawnie aż dojdziesz do rozszerzenie które powoduje problemy, oczywiście zostaw je wyłączone.

Wyłączyłem wszystkie rozszerzenia dodane do menu kontekstowego oprócz tych z Windowsa i problem nadal występuje. I do tego jeszcze tryb awaryjny się zepsuł i nic nie mogę włączyć, nie działa start, nie mogę nic uruchomić i komputer strasznie muli, jak mam teraz powłączać te rozszerzenia które powyłączałem jak niczego nie mogę uruchomić ? Oczy

Niestety aktualnie tak komputer się zepsuł, że działa tylko tryb awaryjny z wierszem polecenia.

Czy ktoś mi może pomóc jak uruchomić instalację nakładkową systemu Windows 7 np. z poziomu wiersza polecenia.
W trybie awaryjnym nie można instalować Windowsa, więc trzeba to zrobić w normalnym trybie, ale że nie mogę utworzyć nowego zadania ,,cmd'' w menedżera zadań, bo wyskakuje mi komunikat: Menedżer zadań przestał działać,, to jak uruchomić wiersz polecenia?
Może mi ktoś pomóc?
Windowsa nie instaluje się ani w normalnym trybie ani w awaryjnym tylko poprzez zbootowanie orginalnej płytki (wchodzimy do biosu i ustawiamy w opcjach Boot Menu jako pierwszy napęd optyczny) lub przy starcie komputera naciskamy odpowiedni klawisz odpowiedzialny za tzw. Boot Menu.
Problem nadal nie rozwiązany.
Chciałem zrobić Instalację nakładową, poprzez zbootowanie płyty z biosie i gdy juz sie uruchomi i klikam Uaktualnienie, to pojawia się raport zgodności
i wyświetla się napis: "Komputer został uruchomiony z dysku instalacyjnego systemu Windows . Usuń dysk i ponownie uruchom komputer , tak aby system Windows mógł zostać uruchomiony normalnie. Następnie włóż dysk instalacyjny i ponownie uruchom aktualizacje"
Niestety normalny tryb nie działa, więc co teraz?
Jeżeli masz na niego gwarancję, to korzystaj. Jak nie masz, to przegranie plików i format. Niestety.

Pozdrawiam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
eksplorator windowseksplorator windows przestał działać windows 7explorator windowsprogram eksplorator windows przestał działać windows 7eksplorator windows przestał działać win7eksplorator win 7 przesteje dzialacdlaczego eksplorator windows przestał działaćeksplorator windows nie chce sie uruchomic co zrobiceksplorator windows przestał działać czarny ekranco zrobic wyskakuje mi blad windows explorator przestal dzialac