Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Foxconn G31MX/46GMX Series a GTX 770

Foxconn G31MX/46GMX Series a GTX 770
Witajcie Wesoły Mam mały problem ponieważ od jakiegoś czasu mam zamiar wymienić swoją grafikę (aktualnie ATI Radeon HD 4650) na GTX 770 ale czytałem na necie ze ten model GTX'a potrzebuje PCI-E x16 teoretycznie patrząc w instrukcje obsługi mojej płyty głównej mam napisane ze posiadam 1x PCI-E x16 i 1x PCI-E x1 ale czy ten slot i płyta głowna pociągnie tą grafikę. Mam 6 letniego PC więc wole sie najpierw upewnić zanim coś kupię. Co o tym sadzicie ? Czekam na porady Wesoły Pozdrawiam Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Foxconn G31MX/46GMX Series a GTX 770
Jaki masz zasilacz? Czy masz świadomość że twoja płyta nie obsługuje procesora który nie ograniczałby GTX770?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
(04.04.2015, 21:11)muflon37 napisał(a): Jaki masz zasilacz? Czy masz świadomość że twoja płyta nie obsługuje procesora który nie ograniczałby GTX770?

zasilacz - Fever LC-8400BTX 400W
procesor posiadam Intel pentium dual core inside 2x 2.5GHz

natomiast w instrukcji plyty głownej napisane jest:
Specyfikacja dla CPU:
- LGA775 socket for intel core 2 quad,
- core 2 extreme,
- core 2 duo,
- pentium dual core,
- Pentium 4 extreme edition 90nm,
- Pentium D,
- Pentium 4,
- Celeron processors. 
Na tym zasilaczu z całą pewnością nie zainstalujesz GTX770, bo jest za słaby. Ja wiem jakie procesory obsługuje twoja płyta i żaden z nich nie nadaje się do tej karty graficznej. Wszystkie są zbyt mało wydajne.
(04.04.2015, 22:45)muflon37 napisał(a): Na tym zasilaczu z całą pewnością nie zainstalujesz GTX770, bo jest za słaby. Ja wiem jakie procesory obsługuje twoja płyta i żaden z nich nie nadaje się do tej karty graficznej. Wszystkie są zbyt mało wydajne.

Okej, rozumiem. W takim badz razie jaka plyte glywna polecacasz/cie ktora obslugiwalaby wlasnie tego GTX'a i nie bylba zbyt droga. Moze podlinkujecie cos z allegro, olx?
To nie tak prosto. Tutaj trzeba wymienić całą platformę czyli płytę główną, procesor, RAM i ten zasilacz. Nie wiem czy twój HDD i napęd CD/DVD jest SATA czy ATA bo to też narzuca pewne wybory. Nie wiem jaką masz obudowę (ATX czy BTX czy uATX) bo to też narzuca pewne ograniczenia.
(05.04.2015, 09:00)muflon37 napisał(a): To nie tak prosto. Tutaj trzeba wymienić całą platformę czyli płytę główną, procesor, RAM i ten zasilacz. Nie wiem czy twój HDD i napęd CD/DVD jest SATA czy ATA bo to też narzuca pewne wybory. Nie wiem jaką masz obudowę (ATX czy BTX czy uATX) bo to też narzuca pewne ograniczenia.

Procesor wyzej napisany (procesor posiadam Intel pentium dual core inside 2x 2.5GHz

natomiast w instrukcji plyty głownej napisane jest:
Specyfikacja dla CPU:
- LGA775 socket for intel core 2 quad,[...]),
RAM DDR2 1GB DIMM PC2-6400
       DDR2 2GB DIMM PC2-6400
Napęd i HDD są na SATA.
Obudowa to easy touch speed e5200 wymiary: 47,5cm x 43cm (szer. x wys.) wiec wydaje mi sie ze jest to ATX (TOWER). Jezeli to zbyt malo informacji dotyczacych obudowy to po wpisaniu w google obrazki tego modelu wyskoczy wam obudowa pierwsza z brzegu z wiatrakiem niebieskim na dole.
Tak z ciekawości: jaki to model procesora? Pentium Dual Core E5200? Budżet jakim musisz dysponować żeby zmienić platformę w przypadku podzespołów używanych to minimum 600 złotych, zasilacz to kolejne 150 i karta graficzna do tego.
Ale jaka plyte glowna jestescie w stanie mi polecic na dzien dzisiejszy ktora obsluzy moj procesor i gtxa . Zadilacz 600W jestem w stanie ogarnac za nie duza cene.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Tłumaczę po raz kolejny: problemem jest twój procesor i płyta główna a także cała platforma LGA775. Twój procesor skutecznie ograniczy możliwości tej karty. Nie pomoże żadna wymiana płyty głównej a wymiana całej platformy. Jaki to zasilacz 600 watów możesz kupić?
Programy: Polecane / Nowe / Inne