Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

GPU, MONITOR, COOLER, CASE, HDD do 2800zł

GPU, MONITOR, COOLER, CASE, HDD do 2800zł
Witam.
Komputer typowo do gier.
Wybrałem otóż takie podzespoły:
GPU Gigabyte HD7970 Ghz Edition i od razu pytanie czy mój poddany OC intel core i5 760 nie będzie ograniczał tej karty? Czy będę musiał wybrać coś wolniejszego.
moniotr LG IPS234
COOLER Thermalright HR-02 Macho Black White
CASE Zalman z9
HDD Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

Czy wszystko ok?
Oraz czy dopłacać do tego ghz bo podobno ze zwykłej wersji można go na niego wykręcić. A ten ghz działa na niższych napięciach i jego jeszcze lepiej można wykręcić więc mam mały dylemat. Tak słyszałem.

Posiadam:
CPU intel core i5 760
PSU XFX Core 650W,
Mobo Gigabyte GA H55M UD2H mam nadzieję że nada się do OC procka.

Dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam.
P.S.
Zastanawia mnie też opcja SSD ale tylko wtedy musiałbym jechać na starym Seagate 160GB 7200rpm (nie wiem czy on trochę nie spowalniałby kompa?) bo budżet by mnie ograniczał na dokupienie HDD?
Moja płyta główna da radę obsłużyć dwa/trzy dyski?

Jeszcze jedno pytanko czy na 64GB w SSD zmieszczę win7 i z 2/3 większe tytuły typu bf3 nie narażając się na spowolnienia związane ze zbyt dużym zapełnieniem dysku?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: GPU, MONITOR, COOLER, CASE, HDD do 2800zł
Gpu moze byc ograniczane.
Macho jezeli sie nie myle do z9 nie wejdzie - sa 2 wersje jedna wejdzie a druga nie. Obudowe zmien na gladiusa m40
 System operacyjny: linux Przeglądarka: safari
No co ty gadasz ? ;|. Sam mam Macho HR-02 i Zalmana Z9 na luzie weszedł nawet bez problemu klape dało radę założyć Wesoły.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
Niestety SSD jest tu nieopłacalne, bo twoje mobo nie obsługuje nawet SATA 3, ja proponowałbym takie coś:
http://techplanet.pl/zamowienie/de1a54be...i-dostawa/

I porządnie kręciłbym proca, ten dysk w sumie też pójdzie na sata2, ale warto go wymienić, chyba że Cię zadowala 160GB.
(24.02.2013, 23:55)kopytko210 napisał(a): Gpu moze byc ograniczane.
Macho jezeli sie nie myle do z9 nie wejdzie - sa 2 wersje jedna wejdzie a druga nie. Obudowe zmien na gladiusa m40

Macho do M40 również nie wejdzie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Wiem ze do m40 nie wejdzie - max 157cm, ale w tej cenie jest lepsza opcja niz zalman ktory ma mniej przydatnych urzadzen - usb 3.0, kontrola wiatrakow ( z9 + ja ma). W dodatku z9 nie ma filtrow w wielu miejacach np. Na zasilaczu i szybko sie kurzy
Big Grin  RE: GPU, MONITOR, COOLER, CASE, HDD do 2800zł
1.Wyczytałem że macho wchodzi do Z9. Nawet w polecanych za 3600 zestaw jest macho i z9 plus. Co do różnicy między z9 a z9plus jak one są bo USB 3.0 moja płyta chyba nie obsługuje.

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/..._10/specs/

Druga sprawa dotycząca dysków zastanawiałem się nad takimi rozwiązaniami którą opcję byście wybrali mając na uwadze że obecnie na 160GB mam wolnego 16,3GB wolnego ale jak bym się postarał było by koło 30GB wolnego.)
Na SSD chciałbym mieć system win7 64bit i 2 lub 3 większe tytuły typu BF3.

160GB + SSD128GB
500GB + 160GB
500GB + SSD64GB
500GB

Tylko teraz pytanie czy mój dysk Seagate ST3160815AS (160GB) 7200rpm nie spowalniałby pracy komputera bo wł. kompa trwa ponad 5min i coś brzęczy albo mi się zdaje(może dlatego bo dawno nie robiłem formata systemu) Mogę dać jakiegoś screena z HD Tune ?

I czy moja płyta główna jest w stanie obsłużyć dwa dyski na raz (pisze w tym linku up że jest 5x SATAII 3GB/s więc chyba tak?)

Co do SATA II to podobno nie jest tak wolno np. na OCZ VerteX 4
http://www.youtube.com/watch?v=WhzgH9Er_U4

max 260mb/s ale szybko idzie Wow
http://www.youtube.com/watch?v=sOYL2fVLH...e=youtu.be

Czy ta płytka GA H55M UD2H nada się do OC?
I będzie się dało z niej wycisnąć koło 4GHz ?
Ważne dla mnie odpowiedzi bo zastanawiam się czy jej nie zmienić na coś lepszego też na LGA1156 i z USB 3.0 oraz SATAIII.

Ostatnia sprawa z ograniczeniem grafiki bo nie chciałbym wydawać kasy w błoto i żeby karta się nudziła.

P.S. ten mój 160GB to Seagate ST3160815AS (160GB) 7200rpm jak coś.

Dziękuje.
Pozdrawiam
http://imageshack.us/photo/my-images/809...uuumy.png/
screen z mojego 160GB czy wszystko ok?
O ile się nie mylę to to jest związane z ilością prób rozwinięcia przez dysk pełnej prędkości talerzy.
"Take a look to the sky just before you die
It is the last time you will"
A wpływa tk na wydajność komputera? Spowolnienia go?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne