Poznaliśmy zwycięzców Wakacyjnego Konkursu PC Format! Gratulujemy wszystkim zainteresowanym oraz zapraszamy do TEMATU

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Glośnik własnej roboty.

Glośnik własnej roboty.
Witam.
Postanowiłem się podjąć temu zadaniu ale po 3 próbach i paru godzinach odpuściłem. To sobie zajęcie znalazłem Duży uśmiech
Więc płytkę wzmacniająca ( o ile mam racje) wykręciłem z słuchawek w których port jack się rozsypał ( chińska robota  Duży uśmiech ) Sądzę, że jest to płytka wzmacniająca ponieważ zauważyłem w słuchawkach baterie i potencjometr. Nie pytajcie nawet nie wiem skąd to mam.
Załącznik:
https://postimg.org/image/ek2imkpm3/
Jeśli ten odlutowany port jack przekreśla wszystko to nie zaglądać do 2 załącznika.
https://postimg.org/image/72y7zbdcf/

Jako wzmacniacza na próbę użyję uciętego kabla USB później dodam akumulatory 6Vx4 równolegle i 2 głośniki samochodowe. No to tylę dziękuje za poświęcony czas.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Glośnik własnej roboty.
Nie znasz się kompletnie na elektronice co można rozpoznać po słownictwie i nie umiesz lutować co można rozpoznać po pytaniu o zniszczone gniazdo. Naucz się lutować, opanuj podstawy elektroniki i czytania schematów. Wtedy będziesz mógł zrobić własny wzmacniacz na układzie scalonym.

A z tym co prezentujesz, nie warto się interesować, jeśli zadziała to jakość będzie bardzo kiepska.
Bądź miły dla osoby która próbuje ci na forum pomóc, tym bardziej że robi to bezpłatnie w swoim wolnym czasie.

Pomogłem? Wciśnij przycisk "POMÓGŁ", Ciebie nic to nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszego działania!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Poza tym z takiego wzmacniacza nie zasilisz głośników samochodowych (głośniki słuchawek są dużo mniej wymagajace- dużo mniejsza moc). Głosniczki w słuchawkach mają tak od 200 mW do powiedzmy 2W, głosniki samochodowe przynajmniej dziesięć razy tyle. No a jeszcze trzeba wziać pod uwage impedancję. Inna sprawa ze głosniki samochodowe działają na 12V (jak cała instalacja w aucie)

Przy tym czymś to taki prostu moduł wzmacniacza to byłby high-end
http://electropark.pl/moduly-dzwiekowe/4...a7266.html

A kabel to nie wzmacniacz :D To po prostu kabel
[Obrazek: 11k8fer.png]
Trudno. Na yt widzalem cos podobnego ale nie zrezygnuje. Plytki sa na allegro. Poducze sie i sprobuje. Dzieki za odpowiedzi. ps. Lutowac to umiem ale te schematy...
 System operacyjny: android Przeglądarka: safari
Jak zamierzasz się nauczyć to bardzo polecam kanał na YouTube "RS Elektronika", w przystępnej formie bardzo profesjonalnie przekazywana widza. Jeszcze przydane mogą być filmy na kanale "ElektroPrzewondik".

Jeśli wolisz książki i nie przeraża cię matematyka to bardzo dobrym wyborem będzie "Sztuka elektroniki" Horowitz'a i Hilla. Tylko że matematyki jest dużo.

Schematy najlepiej nauczyć się poprzez obcowanie z elektroniką, rysuj na kartce potem buduj ten układ. Jeśli nie wiesz czy jest poprawny to możesz wrzucić go na forum, podpowiemy o ile będziemy w stanie pomóc.

Jak będziesz mieć pytania to pytaj śmiało.
Bądź miły dla osoby która próbuje ci na forum pomóc, tym bardziej że robi to bezpłatnie w swoim wolnym czasie.

Pomogłem? Wciśnij przycisk "POMÓGŁ", Ciebie nic to nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszego działania!
Dzięki. Do zamkniecia.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
(05.07.2017, 22:32)jacob1 napisał(a): A kabel to nie wzmacniacz :D To po prostu kabel

A złe słowo chciałem uzyć " zasilania"
PS: Jak kogoś interesuje to lepiej wziąć wzmacniacz z radia samochodowego/podłaczyć radio pod zasilacz pc. Te na alledrogo mają góra 20W .

Teraz można zamknąć.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do:

Wybrane wątki (Glośnik własnej roboty.)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TV nie ma wejścia USB bartlomiej853 5 2188 31.01.2017 19:16
Ostatni post: jacob1
  Po upadnieciu na podłogę pad nie działa poprzez kabel Misza202 1 1259 22.01.2017 12:49
Cry Schemat elektryczny- pomoc w opisie Andzia95 3 1929 14.01.2017 11:24
Ostatni post: Ajgor
Question Burza magnetyczna, a elektronika (telefony, telewizory, itp.). Wyłączać z prądu...? dawidsab 13 4017 25.11.2016 11:30
Ostatni post: ptrick
  Tranzystor IGBT wprzecinarce plazmowej mops 1 2055 14.11.2016 21:12
  Odłączenie komputera z zasilania a bateria na mobo maxiu27 6 2132 05.11.2016 20:11
Ostatni post: pieterman09
  Zestaw kamera z rejestratorem pod monitoring online pebe 1 1854 04.11.2016 09:50
Ostatni post: pawelek12
  Rozwiązania dla call center Mercus 2 2112 04.11.2016 09:45
Ostatni post: pawelek12
  Karta perforowana z 1985 roku z panem Tadeuszem jak sądzicie ile warta? Rafaj 1 1512 28.10.2016 22:45
Ostatni post: geekboy68k
  Urządzenie do obsługi Netflix/Youtube swirekx 4 1726 19.10.2016 23:09
Ostatni post: Emiel
  Czy pod ten wzmacniacz można podłączyć baterię 9 voltów? kowadlo 3 1895 11.10.2016 21:35
Ostatni post: serwislaptopow
  Schemat karty dźwiękowej - opis elementów karty dźwiękowej mslawo95 3 2166 09.09.2016 14:56
Ostatni post: Bodzio Chomik
  uszkodzony firmware IcyBox IB-NAS4220-B i błąd putty Raciawelli 0 1594 05.09.2016 13:18
Ostatni post: Raciawelli
  [DIY] Transmiter FM monofoniczny Bodzio Chomik 0 1717 25.08.2016 13:04
Ostatni post: Bodzio Chomik
  Oblany Samsung Galaxy S3 Neo, zaparowane obie kamerki Olaksandraa 4 2359 07.08.2016 13:36