Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jak wywołać throttling?

Jak wywołać throttling?
Hej, proszę o poradę w jaki sposób mogę sprawić by laptop podczas pracy (i np testów programem) dobił do jakichś 90 stopni lub więcej?
czy odpalenie procka na 100% i polozenie kurzu czy jakichs klaczkow pod wentylator by zassalo dalo by rade?? czy serwis by sie nie kapnal ze celowo to zrobilem?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Jak wywołać throttling?
Po cholerę to chcesz robić ?

Jeśli laptop ma dobrą pastę i dobry system chłodzenia to chyba jedynie zatkanie otworów wentylacyjnych mogłoby to sprawić . Kurzu nie napchasz bo niby jak ? Musisz otwierać a wtedy serwis na pewno zauważy .

Nie wiem co ty kombinujesz .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Nie ma to sensu, laptopy były jednorazówkami i zawsze będą, ale nie o to chodzi. Laptopy mają mniejszą obudowę i gdy zrobisz głupi pomysł typu zatykam wszystkie wyloty powietrza to ciepło będzie się zbierało w środku i spalisz płytę główną, jeśli procek się uszkodzi a jest lutowany to byś go nie wymienił. Nie serwis ci nie wymieni na nowy ponieważ nie podejmują się uszkodzeń z winy użytkownika, żebyś dojść do jakiego kolwiek poważnego uszkodzenia musiał byś wyłączyć wszystkie zabezpieczenia co nie jest możliwe bo najczęściej laptopy mają wykastrowane biosy. W przypadku pc ciężko bo są trwalsze. Co do programów obciążających to polecam prime95.
Pamiętaj jaki kupujesz zasilacz firma szajs krzak (SilentiumPC) nie wchodzi w gre! Skutki kupowania szajskich zasilaczy produkcji SAMA
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Hej, na szczęście nie muszę kombinować - odpaliłem ostatnio test power supply i temperatury maksymalne potrafią dobić prawie do setki.

Proszę podajcie jakieś inne programy do diagnostyki, które sprawdzą czy występują throttling abym mógł mieć więcej dowodów
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Zwykły menedżer zadań odpalony na wykresach CPU. Jest tam dynamicznie wyświetlana częstotliwość CPU, z tego co pamiętam.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Wiem, że chcesz wydać pieniądze, a ja mam rzeczy, które mogą Ciebie zainteresować!
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
(23.11.2019, 15:37)neah napisał(a): Hej, na szczęście nie muszę kombinować - odpaliłem ostatnio test power supply i temperatury maksymalne potrafią dobić prawie do setki.

Proszę podajcie jakieś inne programy do diagnostyki, które sprawdzą czy występują throttling abym mógł mieć więcej dowodów

Co to za laptop ? Jesteś pewien że jego producent nie dopuszcza trottlingu ? Czasami jest to zjawisko dopuszczone przez producenta ( nawet w recenzjach występuje ) Za mało informacji podajesz aby cokolwiek stwierdzić . Choć rzeczywiście 100 stopni to jest dużo już i czyszczenie przydałoby się .

Ogólnie w tz "gamingowych " laptopach bardzo często zjawisko trottlingu występuje w nowych jednostkach i jest to dopuszczone nawet często przez producenta dlatego że fabryczne systemy chłodzeń nie wyrabiają i to jedyny sposób żeby procesor przy ostrym katowaniu chłodzić .

Znam przypadek jakiegoś Della ( modelu nie pomnę ) który łapał 90 stopni przy testach syntetycznych i proc zaczynał już trottlować . Na serwisie właścicielowi powiedzieli ( po wymianie past która nic nie dała ) że tak ma być bo to specyfika modelu i że nie powinien testować laptopa na syntetykach bo nie są to jego naturalne warunki pracy czy jakoś tak . :D
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne