Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaką kupić kartę graficzną z najlepszych? [do 9507 zł]

Question  Jaką kupić kartę graficzną z najlepszych? [do 9507 zł]
Witam. Proszę napiszcie jaką kupić kartę graf. z tych najlepszych i który model. Opłaca się kupić 3080 Ti czy lepiej 3080? Słyszałem że 3090 tylko do gier się nie opłaca kupić. W ogóle się na tym nie znam, tylko lubię grać w gry. Gram m.in. w Wiedźmin 3, GTA 5, BeamNG.drive, The Crew, F1 2018. Chcę jak najlepszą kartę, żeby wystarczyła na dłuższy czas, na wychodzące gry. Jak konkretna karta nie będzie jeszcze dostępna, to mogę poczekać. Takie mam podzespoły + jeszcze 4 GB starego RAMu i karta dźwiękowa AIM SC808. Proszę również abyście napisali, jakie dokładnie kupić podzespoły na zamianę. Wiem na pewno że muszę wymienić na nowe: zasilacz, procesor i RAM. Obudowę chcę zostawić starą. Wydać mogę max 9507 zł.
Pecet mam podłączony do tego telewizora. Jak nadal nie będzie większej różnicy w FPSach w grach na tym TV, to kupię jakiś porządny monitor. Obecnie mam na nim mniej FPSów niż powinienem mieć.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Jaką kupić kartę graficzną z najlepszych? [do 9507 zł]
Ten procesor nawet 3070 nie wyrobi ... Chyba że mowa o graniu w rozdzielczości 4kOczko

Do 1080p twoja karta powinna wystarczyć więc zacznij od podania w jakie gry chcesz grać i może warto przeinstalować system i sterowniki na czysto bo złapałeś jakiś syf ?

Do 1080p twoja karta powinna wystarczyć więc zacznij od podania w jakie gry chcesz grać i może warto przeinstalować system i sterowniki na czysto bo złapałeś jakiś syf ?
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Cytat:Witam. Proszę napiszcie jaką kupić kartę graf. z tych najlepszych i który model. Opłaca się kupić 3080 Ti czy lepiej 3080?
 Ale to jakiś żart tak ? Czy ty naprawdę chcesz ładować kartę za 9 kafli do starego 4 rdzeniowego dziada i telewizora 1080p i uważasz że to będzie dobry pomysł ?  Więc odpowiadam nie nie będzie tu jest cała platforma do zmiany jeśli się już upierasz za te 9,5 k ale czy do telewizora 1080p ci się to opłaci ? Nie 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(27.09.2021, 12:06)pieterman09 napisał(a): Ten procesor nawet 3070 nie wyrobi ... Chyba że mowa o graniu w rozdzielczości 4k;)
Do 1080p twoja karta powinna wystarczyć więc zacznij od podania w jakie gry chcesz grać
Napisałem wcześniej "Wiem na pewno że muszę wymienić na nowe: zasilacz, procesor". Napisałem też "Gram m.in. w Wiedźmin 3, GTA 5, BeamNG.drive, The Crew, F1 2018. Chcę jak najlepszą kartę, żeby wystarczyła na dłuższy czas, na wychodzące gry."

(27.09.2021, 12:41)MonteCristo napisał(a):  Ale to jakiś żart tak ? Czy ty naprawdę chcesz ładować kartę za 9 kafli do starego 4 rdzeniowego dziada i telewizora 1080p i uważasz że to będzie dobry pomysł ?  Więc odpowiadam nie nie będzie tu jest cała platforma do zmiany jeśli się już upierasz za te 9,5 k ale czy do telewizora 1080p ci się to opłaci ? Nie 

Napisałem wcześniej "Wiem na pewno że muszę wymienić na nowe: zasilacz, procesor i RAM". Napisałem również "Proszę również abyście napisali, jakie dokładnie kupić podzespoły na zamianę." Oraz "Jak nadal nie będzie większej różnicy w FPSach w grach na tym TV, to kupię jakiś porządny monitor". Po tym co napisaliście, myślę że kupię porządny monitor wcześniej. Po przekonaniu się, że po zmianie w.w. podzespołów mam dalej mało FPSów na tym TV, miałem zamiar grać na tym TV tylko w starsze gry i gry 2D. Te 9507 zł mogę wydać na kartę graf. + inne w.w. podzespoły.
ale kupisz monitor "porządny" to będzie miał wyższą rozdzielczośc i fps będzie mniej a nie więcej ...
Liczy się rozdzielczośc nei wielkośc , czy 22 cale czy 55 jak jest taka sama rozdzielczość to taki sam fps .
Z rozdzielczością tego TV ten gtx980 naprawdę powinien sobie radzić , dasz radę nagrać i wstawić np na yt jak ci to chodzi z jakąś nakładką pokazującą obciążenie karty , procka , temperatury i fps ?
Nie pomagam.
Tak jak kolega wyżej rozmiar monitora nie ma znaczenia tylko jego rozdzielczość tak czy inaczej wybrałeś naprawdę fatalny moment na zakup GPU "na lata " karty graficzne o ile w ogóle są to są droższe 3/4 razy niż w momencie swojej PREMIERY 4 letnie karty kosztują w używce tyle co kosztowały na premierę niemalże . O ile wszystko inne kupisz w w miarę akceptowalnych cenach proc płytę ram zasilacz nawet monitor to za GPU naprawdę SROGO dzisiaj przepłacisz dlaczego czego jak czego ale kupna GPU nie zalecamy dzisiaj jeśli nie ma co do tego KONIECZNOŚĆ np awaria starej karty . No chyba że tobie nie przeszkadza przepłacanie 3/4 krotne to ok coś się znajdzie . Musisz po prostu wiedzieć że dziś kupisz gorszą kartę w tym samym budżecie ( obojętnie jakim ) niż te 2 lata temu nawet byś kupił tak się rynek przez pandemię i koparki krypto walut poprzestawial .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
(27.09.2021, 17:10)pieterman09 napisał(a): ale kupisz monitor "porządny" to będzie miał wyższą rozdzielczośc i fps będzie mniej a nie więcej ...
Liczy się rozdzielczośc nei wielkośc , czy 22 cale czy 55 jak jest taka sama rozdzielczość to taki sam fps .
Z rozdzielczością tego TV ten gtx980 naprawdę powinien sobie radzić , dasz radę nagrać i wstawić np na yt jak ci to chodzi z jakąś nakładką pokazującą obciążenie karty , procka , temperatury i fps ?

Chcę kupić porządny monitor z większą rozdzielczością, porządną kartę i porządne podzespoły, to będzie więcej FPSów w grach. Możesz podać jakiś program by sprawdzić w.w. rzeczy? Próbowałem Unigine Valley benchmark i Heaven benchmark, ale pokazały mi tylko FPS i temperaturę. Nie pokazywały końcowych wyników, tylko odtwarzały w kółko to samo.

(27.09.2021, 18:34)MonteCristo napisał(a): Tak jak kolega wyżej rozmiar monitora nie ma znaczenia tylko jego rozdzielczość tak czy inaczej wybrałeś naprawdę fatalny moment na zakup GPU "na lata " karty graficzne o ile w ogóle są to są droższe 3/4 razy niż w momencie swojej PREMIERY 4 letnie karty kosztują w używce tyle co kosztowały na premierę niemalże . O ile wszystko inne kupisz w w miarę akceptowalnych cenach proc płytę ram zasilacz nawet monitor to za GPU naprawdę SROGO dzisiaj przepłacisz dlaczego czego jak czego ale kupna GPU nie zalecamy dzisiaj jeśli nie ma co do tego KONIECZNOŚĆ np awaria starej karty . No chyba że tobie nie przeszkadza przepłacanie 3/4 krotne to ok coś się znajdzie . Musisz po prostu wiedzieć że dziś kupisz gorszą kartę w tym samym budżecie ( obojętnie jakim ) niż te 2 lata temu nawet byś kupił tak się rynek przez pandemię i koparki krypto walut poprzestawial .

No to w takim razie poczekam aż spadną ceny kart graficznych. O ile kiedykolwiek spadną, bo boję się że takie zostaną lub pójdą jeszcze w górę.
Cytat:No to w takim razie poczekam aż spadną ceny kart graficznych. O ile kiedykolwiek spadną, bo boję się że takie zostaną lub pójdą jeszcze w górę.

To kiedy ceny spadną i czy spadną i czy nie wzrosną nikt ci nie zagwarantuje na spadki cen czekamy już ponad rok i nie możemy się doczekać . Jedno jest pewne jeśli teraz zechcesz kupić GPU zapłacisz grubo więcej tego niż ceny sugerowane nawet 3,4 razy zależnie od modelu . To sam musisz podjąć decyzję . Chodzi o GPU bo w zasadzie wszystko inne można kupić w nie najniższych ale akceptowalnych cenach . 

jedno ale , kupi mocniejszy sprzęt ale powiększenie rozdzielczości może "ukraść" cały zysk fps :D

A co do autora to msi afterburner odpowiednio ustawiony działa jak nakładka i pokazuje między innymi te rzeczy .
Pełno poradników w google na temat msi afterburner OSD , choćby tutaj : https://linustechtips.com/topic/977649-g...sing-rtss/
Nie pomagam.
Rozdzielczość gier zawsze może obniżyć do czasu gdy karty lepszej nie będzie w stanie nabyć w normalnej kasie . Wesoły

Programy: Polecane / Nowe / Inne