Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jaki aparat cyfrowy do 400zł zakupić?

RE: Jaki aparat cyfrowy do 400zł zakupić?
Teraz po oglądnięciu fotek z tego aparatu wygląda na to że gdy wybierałem pierwszy aparat, to tak jak wiele osób szukałem chyba tzw. kwadratowych jaj - zdjęcia poprostu wspaniałe. Dobrze dobrałeś widać elementy do pokazania, różne oświetlenie, zpaewne inne czułości, ale na żadnym zdjęciu - ani troche szumów, zdjęcia robią wrażenie płynnych i gładkich. Co prawda trochę filmy kuleją ale chcialbym zoabczyc fotki z aparatow o ktorych mowa byla wczesniej.
[Obrazek: sml_68074948_1.jpg]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
No z filmami niestety lipa, bo rozdzielczośc chyba 320x240 czy coś takiego, bez dźwięku i ciemneWściekły
Ale moim zdaniem aparat jest do zdjęc, a kamera do filmów.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Myślę że masz rację, ale jak dla mnie 640x480, dzwięk podczas rejestracji i zmiana ogniskowej podczas rejestracji to i tak dużo. Choć nie mogę znaleźć takiego modelu który zachowywałby dzwięk podczas zmiany ogniskowej Szczerbol W każdym razie aparat to aparat. Cóż, a co do pozycji wyżej to zobaczymy kto co powie jutro.
Atmatryca
mi nie chodzi o to, że wystrzegam się dużych matryc, ale 6MPx spokojnie mi by wystarczyło, więc nie patrze na takie coś:
Cytat:Wyżej wymieniony Nikon Coolpix L11 zdecydowanie odpada. Ma 6.1mpx a wszystkie pozostałe mają po 7.1
Oczko

A Tobie houben naprawdę BARDZO, BARDZO dziękuje za pomoc- widać że się znasz najlepiej z forum na fotoOczko.
Krzycho44 pewno też skorzysta Szczerbol.
WIELKIE (x8) dzięki za tą krótką recenzję każdego z aparatów (cyfrakówOczko)

PS ja też ułożyłem tamte aparaty w zasadzie w kolejności, ale nie chciałem Wam nic sugerować. Język

Jestem coraz bardziej ku Panasonicowi LZ7. Ciekawe czy można zoomować podczas kręcenia... Ten 6x zoom... było by super Szczerbol

Moje + & -, które "ułożyłem" sobie w głowie oraz uplasowanie ww cyfrówek na poszczególnych miejscach jest bardzo podobne do Twojego.

Dzięki Twej pomocy, mogę z pewnością odżucić:
  • Sony DSC-S650
  • SONY Cyber-shot DSC-S730

Przestraszyło mnie także makro od 15cm w Niconie (o ile tak naprawdę jest). Bo makro od 15cm to już nie makroKwaśny. Więc jego pośrednio też odżuciłem.

Do ostatecznych porównań i analizy pozostały więc (kolejność gra rolę):
  • Panasonic Lumix DMC-LZ6
  • Sony DSC-W35
  • Canon PowerShot A560
  • Nicon L11 (pośrednio)

Krzychu obserwuj nasze analizy i jak masz coś do dodania to prosimy o głosOczko
Wspólnie wybierzemy PRO cyfraka Język

No i ciekawe jak z tym zoomem- czy można optycznego używać w czasie rejestracji wideo...?

PS
co do podglądu fotografii z różnych cyfrówek, polecam fotosik.pl --> katalog aparatów lub po prostu google imageOczko Wpisujemy nazwę aparatu i duże obrazy i mamy :

Pozdrawiam!
Adek - na tym lumixie chyba podczas krecenia filmików nie da się zoomowac...Na moim się nie da i u kuzyna co ma wyższy model też nieŚciana
Wątpię, żeby w tym cos sie zmieniło...Ale mimo tego ja bym go wybrał.
hmm też takie coś znalazłem. Słyszałem natomiast że można używać, ale tylko cyfrowegoKwaśny? Szczerbol
Houben napisał:
Cytat:Adek, przedewszystkim trudno jest znaleźć dziś aparat który miałby te przydatne opcje a miałby także niewielką matrycę Przy robieniu zdjęć możesz zmienić rozdzielczość jeśli np. taka duża Ci nie odpowiada na komputerze, bo zdjęcia za duże, albo rozmiar. Dziś poprostu 7.1 Mpix lub 6.0 Mpix stało się standardem tak jak standardem jest 3-stopniowy zoom czy 640x480 przy filmach i szkoda sobie zawracać głowy niższymi opcjami

Wkradł się w tu zasadniczy błąd rozdzielczość (Mpix) to co innego niż wielkość matrycy. O ile rozdzielczość gra mniejszą rolę to wielkość matrycy jest niebagatelna. Po krótce objaśnię matryca jest to powierzchnia na którą pada światło przez obiektyw i na niej zostaje utrwalony obraz im większa matryca tym lepiej. Na tej matrycy umieszczone są elementy światłoczułe, ileś kwadracików na ileś kwadracików. To ileś kwadracików stanowi rozdzielczość. Mając standardową wielkość matrycy kompaktowej 1/2,5" czyli prostokąt o wielkości 5.76 x 4.29 mm przy rozdzielczości 3Mpix musisz na tej powierzchni zmieścić X takich światłoczułych kwadracików. Przy tej samej matrycy ale z większą rozdzielczością np 6Mpix musisz zmieścić 2 razy tyle kwadracików. Wynikiem tego jest zmiejszenie kwadracika o połowę. Taki zmniejszony kwadracik potrzebuje zdecydowanie więcej światła aby wykonac przyzwoite zdjecie. Jak widzisz zwiekszenie rozdzielczości powoduje potrzebę wydłużenia czasu naświetlania, ale inżynierowie wpadli na pomysł że wzmocnią sygnał z tych kwadracików. Super ale nie do końca wraz z zastosowaniem wzmocnienia pojawiają się szumy i mamy kiszkę.
popatrzcie co wywęszyłem:
http://allegro.pl/item301355136_wyprzeda...f_ra_.html
LZ7 za taką cenę to HIT!
No coprawda 12m-cy gwary i REFURBISHED, ale ciekawe w jakim rzeczywistym stanie są te aparaty...
Zakupiłem Philipsa (patrz mój temat w audio wideo) "powystawowego" i jest jak nówka. Super.
Ciekawe jak jest z tym Panasoniciem... większy ekran i dźwięk w filmach, to by uzupełniło LZ6 to 100%... Ale żeby normalnie płacić za 0,5 cala większy ekran i dźwięk w filmach nie opłaca się płacić tyle co za 2 LZ6...
Co do tego LUMIXA to też bardzo dobry aparat a przede wszystkim ZOOM OPTYCZNY 6x i 7.2 mpx. http://allegro.pl/item301355136_wyprzeda...f_ra_.html
~Anonim napisał(a):Houben napisał:
Cytat:Adek, przedewszystkim trudno jest znaleźć dziś aparat który miałby te przydatne opcje a miałby także niewielką matrycę Przy robieniu zdjęć możesz zmienić rozdzielczość jeśli np. taka duża Ci nie odpowiada na komputerze, bo zdjęcia za duże, albo rozmiar. Dziś poprostu 7.1 Mpix lub 6.0 Mpix stało się standardem tak jak standardem jest 3-stopniowy zoom czy 640x480 przy filmach i szkoda sobie zawracać głowy niższymi opcjami

Wkradł się w tu zasadniczy błąd rozdzielczość (Mpix) to co innego niż wielkość matrycy. O ile rozdzielczość gra mniejszą rolę to wielkość matrycy jest niebagatelna. Po krótce objaśnię matryca jest to powierzchnia na którą pada światło przez obiektyw i na niej zostaje utrwalony obraz im większa matryca tym lepiej. Na tej matrycy umieszczone są elementy światłoczułe, ileś kwadracików na ileś kwadracików. To ileś kwadracików stanowi rozdzielczość. Mając standardową wielkość matrycy kompaktowej 1/2,5" czyli prostokąt o wielkości 5.76 x 4.29 mm przy rozdzielczości 3Mpix musisz na tej powierzchni zmieścić X takich światłoczułych kwadracików. Przy tej samej matrycy ale z większą rozdzielczością np 6Mpix musisz zmieścić 2 razy tyle kwadracików. Wynikiem tego jest zmiejszenie kwadracika o połowę. Taki zmniejszony kwadracik potrzebuje zdecydowanie więcej światła aby wykonac przyzwoite zdjecie. Jak widzisz zwiekszenie rozdzielczości powoduje potrzebę wydłużenia czasu naświetlania, ale inżynierowie wpadli na pomysł że wzmocnią sygnał z tych kwadracików. Super ale nie do końca wraz z zastosowaniem wzmocnienia pojawiają się szumy i mamy kiszkę.

Zapomniałem o przetworniku i w błąd wprowadzić może matryca. Jednak w rozmowach mowa jest o iloczynie pikseli wzdłuż i wzwyż co daje właśnia tą nieszczęsną rozdzielczość np. 6.1 Mpix co jest napisane w specyfikacjach. Dlatego napis w spec. matryca jest właściwie totalną niejasnością dla wielu osób.

Co do tych zoom'ów podczas nagrywania. Możliwość zmiany ogniskowej dziś w kompaktach przy nagrywaniu nie jest rzadkością ale nadal zdażają się modele w których nie doświdczymy takiego dobra. Równoległą opcją, której jednak brak u niedoświadczonych amatorów fotografii wywołuje ból jest rejestracja dźwięku. Zmienia ona dość pokaźnie rozmiar pliku filmowego gdyż kompresja filmu na takim apaacie to nie byle coOczko Wracając do zoomowania czy jak kto woli zmiany ogniskowej podczas kręcenia filmu, ważny czynnik - niestety w wielu modelach działa to połownicznie jak zoom opt. i cyfr. -> popsuć nam się może jakość filmu tak jak to psuj zoom cyfr. w zdjęciach. Podczas zoomowania np. w Samsungach ( Samsungach Diabelek ) powstają niemiłosierne szumy. Ale nie jest to tak tragiczne i w większości nie budzi zastrzeżeń. Zoom + dzwięk podczas rejestracji -> rzadkość i jeszcze raz rzadkość. Opcja w kompaktach +/- kilkaset zlotych dalej rzadkość. Niestety ale trudno jest znaleźć aparat w przystępnej cenie który by pozwolił zmienić ogniskową a dzwięk by nie zanikał. także należy się z tym poprostu pogodzić, niektórzy pewnie powiedzą że od tego są kamery cyfrowe gdzie zoom opt. wynosi np. 34x a cyfr. nawet 600x. Ale dość dużo osób chce porobić fotki i nagrać np. jakieś niskomplikowane video, a nie kupować tego i tego.

Ten Panasonic - świetny wybór, żałuję że ja się nie wstrzymałem z kupnem aparatu, bo kupiłem nie dawno nowy, a tu taka aukcja.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dobry aparat cyfrowy do 400 złdobry aparat cyfrowy do 400aparat cyfrowy do 400zldobre aparaty cyfrowe do 400 złnajlepsza cyfrówka do 400 złaparaty cyfrowe do 400 zł opinieaparat fotograficzny do 400zljaki aparat cyfrowy kupić do 400 złaparat cyfrowy do 400złcyfrówka do 400zł 2013