Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida

RE: Jakie waszym zdaniem są godne polecenia aplikacje na Androida
Między innymi...

MyJdownloader - zdalna kontrola JDownloader-a
Unified Remote - zdalna kontrola komputera
KWGT - kreator widżetów
MacroDroid - prosta automatyzacja zadań
IP Webcam - monitoring za pomocą telefonu
MyPhone Explorer - prosty manager, bez wodotrysków
CallRecorder - robi to co ma robić
SMS Backup & Restore - j.w.
FolderSync - synchronizacja z chmurą, spore możliwości
Delta Media Player -  Oczy 
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Ja dorzuciłbym TotalComandera. Fajny menedżer plików.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Astro Menadżer - Instalki.pl jeden z najstarszych menedżerów plików, Teraz jak zniknęły z niego uciążliwe reklamy z powodzeniem zastąpi systemowy menadżer plików, ma większe możliwości, jakie obsługuje LAN, FTP.. Idealny na telefony nie posiadające ROOT'a.

Helium Backup - Musiałem ostatnio zweryfikować swoją ocenę do tej aplikacji. Nie jest prawdą ze nie przenosi ona danych w wersji darmowej, przenosi. Jest to też jedyna aplikacja potrafiąca robić backup danych na urządzeniach nie posiadających ROOT'a. Nie mówię tu o rozwiązaniach producentów danych marek urządzeń, bo z takiego backupu będziemy mogli skorzystać jedynie w odrębnie danej marki urządzeń. nie przeniesiemy danych pomiędzy np.telefonem marki Huawei na Sony. Aplikacja niestety przy backupie jest nadal kapryśna, nie zawsze wszystko udaje się za pierwszym razem i co irytujące najbardziej nadal wymaga przed zrobieniem kopii naszych plików i danych podłączenia do komputera, co jest bardzo uciążliwe. Po takim podłączeniu jednorazowym można już swobodnie robić backupy bez komputera, ale niestety,nie zawsze, co jakiś czas wymaga tego ponownie, np. po aktualizacji oprogramowania w systemie czy własnej. W wersji darmowej , co istotnie niemożliwa jest synchronizacji danych miedzy urządzeniami , czy przywrócenie backupu z chmury w aplikacji, także polecam wydać jak komuś zależy te 15 zł na pełną wersje. Jedyne rozwiązanie na kopię danych aplikacji i migrację pomiędzy urządzeniami różnych marek .

[Obrazek: 157ln5u.jpg]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
DU Recorder — nagrywarka ekranu i edytor filmów - Jest to bardzo fajna aplikacja która rejestruje obraz Pulpitu naszego telefonu.  Jest pomocna w przygotowaniu prezentacji, poradnika czy zapisania postępów w grach. Jest to jak na razie najlepsza aplikacja tego typu na jaką natrafiłem po długich poszukiwaniach i testach podobnych. Jest ona bardzo rozbudowana. Za jej pomocą nie tylko nagramy film, mamy możliwość wyboru miejsca docelowego zapisanego piku wideo, mamy prosty kreator, który pozwoli nam na prosta edycje zapisanego klipu wideo. Mamy możliwość publikacji zapisanego materiały na YouTube, możemy strumieniować obraz z Pulpitu na YouTube czy Twitch, Facebook. Za pomocą tej aplikacji możemy także wykonywać zrzuty ekranu i poddawać je prostej edycji. Posiada interfejs w naszym języku i co najważniejsze jest całkowicie darmowa i wolna od reklam. Działa dobrze na urządzeniach bez konta ROOT. Gorąco polecam by się z nią zapoznać.

Automatic Call Recorder & Hide App Pro-callBOX - Po awarii mojej wcześniejszej aplikacji do tego "Call Recorder Pro- Nagrywanie rozmów Pro" byłem zmuszony do poszukania jakiejś alternatywy.Nie wiedzieć czemu aplikacja "Call Recorder" po jakiejś chyba aktualizacji przestałą zapisywać rozmowy, tworząc tylko pliki o czasie "0.00" zapisanej rozmowy. nie pomogła reinstalacja,zabawa uprawnieniami.Po prostu może nie działa ona dobrze na Androidzie 7 i telefonie "Huawei P9 Lite Mini". Szukałem długo jakiegoś programu zastępczego, przetestowałem wiele tego typu aplikacji, w tym nawet jedna komercyjną i z każdą był jakiś problem. Albo nie nagrywały nic, tylko szumy i trzaski, albo nagrywały tylko mój głos a głos rozmówcy nie był rejestrowany. W końcu natrafiłem na aplikację "Automatic Call Recorder & Hide App Pro-callBOX", która sprawdziła się idealnie w roli do której została stworzona i działa bez zarzutu. Charakteryzuje się ona ładnym, prostym interfejsem. W wersji darmowej mogą trochę irytować reklamy, ale można wykupić za ok 15 zł wersję PRO gdzie problem ten znika, a naprawdę warto tu zainwestować. Choć w sumie do reklam w darmowej wersji także da się przyzwyczaić, to nie wielka cena dla mnie za aplikację która działa prawidłowo i mogę na niej polegać. Aplikacja nie ma niestety spolszczenia, ale jak już wspomniałem jest na tyle przejrzysta i prosta ze nie bedzie to stanowić problemu w obsłudze programu.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Strava - perfekcyjnie zapisuje aktywność.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
DiskUsage - To aplikacja ,prosta, przejrzysta i mało ważąca, przypominająca trochę Windowsowy programik "WinDirStat". Dzięki tej aplikacji dowiemy sie w przejrzysty sposób , pokazany na grafice jak we wspomnianym Windowsowym odpowiedniku, co zajmuje nam miejsce w pamięci wewnętrznej telefonu czy tabletu i ile tego miejsca nam zajmuje, czyli jakie pliki to są i aplikacje. Darmowa.

Holo Launcher - To launcher ,zmieniający wygląd naszego telefonu czy tabletu. Aplikacja nie oferuje jakiś specjalnych efektów czy wodotrysków, charakteryzuje sie prostotą i płynnością działania. Waży zaledwie 2,5 MB. jest całkowicie darmowa i bez reklam. Czemu ją polecam? Ano polecam ja wszystkim którzy mają już troszkę starszy sprzęt który nie działa już tak płynnie jak kiedyś. Po instalacji tego launchera i uczynienie go domyślnym odczujemy powiew świeżości i płynniejsze działanie naszego sprzętu co jest naprawdę świetną sprawą. Zastąpiłem nią u siebie w Alcatelu Pixie 8 launcher systemowy i tablet dostał kopa. nie muli tak jak wcześniej, znikły problemy typu "aplikacja Laucher 3 nie odpowiada". Gorąco polecam, nawet w nowszych urządzeniach go wypróbować. Jest też wersja płatna z większa funkcjonalnością, ale darmowa w zupełności się sprawdza. Koszt pełnej wersji to  21 zł. Link do apki.

BlueMail - To całkowicie darmowa, bez reklam aplikacja klienta poczty e-mail. Jest spolszczona i intuicyjna. Jeśli ktoś szuka alternatywy dla gmaila to polecam i nie potrzebuje grupowania wiadomości, bo tej funkcji ta aplikacja akurat nie ma. Link do apki.
Market Helper - Aplikacja którą nie pobierzemy ze sklepu Play. Apka ta przydaje się gdy chcemy pobrać jakaś aplikację ze sklepu play a okazuje się że nie można tego zrobić , dostajemy komunikat "Aplikacja jest niezgodna z urządzeniem". Pomaga ona nam to zmienić,możemy ustawić w niej by nasz sprzęt udawał np telefon Samsung 3 itp, dzięki czemu będziemy mogli pobrać naszą aplikację ze sklepu Play. wiem ze są na to inne sposoby, ale mi akurat pomogła w pobraniu aplikacji bankowej do obsługi konta, która dziwnym trafem normalnie się nie da na tablet bez modemu 3G/LTE a działa na nim bez problemowo, innymi sposobami poza sklepem play miałem problem z aktywacja aplikacji. Tu ten problem rozwiązałem dzięki tej apce. Dzieki tej aplikacji możliwe bezie takze zainstalowanie np. "WhatsApp" , która tez dziwnym trafem poza telefonem na tablecie nie zainstalujemy a działa na nim ta aplikacja. Niestety aplikacja wymaga uprawnień ROOT. Link do pobrania.

Slider Widget - To malutka aplikacja, widget dający nam na pulpicie możliwość sterownia głośnością urządzenia, możemy po kolei pogłaśniać i wyciszać dzięki niej multimedia, czy dźwięki systemowe. Można tez sterować jasnością ekranu. bardzo przydatna kiedy np. musimy na szybko ściszyć tylko np. dźwięk połączenia itp. Darmowa, bez reklam. Link do pobrania.

Greenify - Aplikacja całkowicie darmowa, bez reklam , spolszczona. Służy ona do hibernowania aplikacji, dzięki czemu zaoszczędzimy na wydajności baterii i uzyskamy większa wydajność urządzenia. usypia ona aplikacja które niepotrzebnie działają cały czas w tle i drenują baterię i osłabiają wydajność urządzenia. Działą ona także na sprzętach bez uprawnień ROOT. Ma także ciekawą funkcję wygaszacza ekranu z hibernacją. jest także wersja płatna , za 6 zł , która oferuje parę funkcji dodatkowych, eksperymentalnych. Link do aplikacji .

CallX - To kolejny rejestrator rozmów , który jest przejrzysty i robi naprawdę dobrze to do czego został stworzony. w wersji darmowej mogą trochę przeszkadzać reklamy, ale nie są jakość specjalnie uciążliwe. Apke polecam szczególnie użytkownikom sprzętu od Huawei. A to z tego względu że przy omawianych wyżej aplikacjach które nie działają poprawnie,czy są wyłączane przez urządzenie i jego Menedżer telefonu jako zbyt energochłonne. Jest to uciążliwie i pomimo oznaczania takiej aplikacji jak np "CallBox" by nie była zabijana to i tak nadal jest wyłączana. Problem dotyczy urządzeń bez uprawnień ROOT. Omawiana tu aplikacja nie ma tego problemu i działa naprawdę świetnie. pełna wersja to koszt ok . 15 zł. Eliminujemy reklamy i dostajemy mozaikowość zapisu nagranych rozmów do naszych chmurowych dysków. Link do aplikacji.

FlyingFile - To fajna aplikacja do przesyłania plików pomiędzy urządzeniami. Odsługuje Windows, Androida, IOS czy Linux ( wersja web aplikacji ) . Jest to świetna, jak nie lepsza alternatywa obecnie " Send Anywhere", która ostatnio nie działa najlepiej,na moich sprzętach się wiesza, nie uruchamia. "FlyingFile" jest lżejszy i posiada intuicyjny, ładny graficznie interfejs. Link do programiku.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Mercedes Me Adapter- jak nazwa wskazuje aplikacja dla posiadaczy Mercedesa, ale fajnie działa :D
Funkcje przydatne, pokazuje między innymi poziom paliwa czy przebieg, no i co ważne lokalizację samochodu i drogę do niego (co przydaje się na ogromnych parkingach). Na początku myślałem, że to żonie się bardziej przyda niż mi, ale u mnie też daje radę.
Nie działa z każdym modelem Mercedesa, ale można sobie to sprawdzić na stronie: https://mercedesmeadapter.zasadaauto.pl/
Granny i cała seria gier Slendrina od "DVloper" - To ciekawe gry w klimacie horroru z ciekawą grafiką, nie są to proste gry pomimo ustawienia w nich nawet  poziomu "Easy". Co ciekawe gry potrafią naprawdę przestraszyć i wciągnąć. Do tego trzeba się też czasami nakombinować, by je przejść. Polecam.

Świt Diabła - Stacja ZARYA-1 -  To kolejna ciekawa gra w klimacie horroru, jest to gra tekstowa o wciągającej fabule, my decydujemy o losach drużyny i nasze rozkazy mają wpływ na przebieg fabuły gry. Gra też nie należy do łatwych. Ciekawe czy komuś się w ogóle udało za pierwszym razem przejść ja z pozytywnym zakończeniem. Gra jest w jeżyku polskim. Podczas gry otrzymujemy zdjęcia z trwania misji przesyłane przez naszą drużynę. Misją sterujemy z bazy na ziemi jako dowódca. W wersji darmowej gra ma przerywniki. Czyli trzeba odczekać parę minut, jak drużyna gdzieś dojdzie, lub parę godzin do ponownego kontaktu. Moim zdaniem świetny pomysł, podsyca to jeszcze chęć grania w grę i czeka się na odzew drużyny, by w wolnej chwili znów trochę poprowadzić misję. Wersja płatna pozwala pomijać te przerywniki. Ja zakupiłem wersję płatną akurat nie z powodu ich pomijania co wsparcia twórców, bo jak wspomniałem, przerywniki mi się bardzo podobają w tej grze. Koszt pełnej wersji to ok 5 zł. Gra ma też wersje na PC.
Evie Launcher - Launcher, jeden z lepszych, prostych i lekkich, na jakie ostatnio natrafiłem. Świetna alternatywa dla "Holo Launcher". Działą on bardzo płynnie, głównie odczuje się to na mniej wydajnych urządzeniach. Działa lepiej niż systemowe Launchery. Ma możliwość zmiany ikon systemowych. Są powiadomienia w kółkach na ikonach aplikacji. Jest on całkowicie darmowy i przetłumaczony na Polski. Polecam przetestować.
AT Player - To świetny odtwarzacz filmów z YouTube, bardzo fajna alternatywa dla niego. Ma duże możliwości. Posiada także możliwość pobierania filmów z "YouTube". Możliwość pobierać MP3, Odtwarzać radio internetowe, muzykę Offline, czy pobierać teksty piosenek itp. W wersji darmowej aplikacja wyświetla reklamy, ale nie są nachalne. Aplikacja jest spolszczona. Jest możliwość wyłączenia reklam na dwie godziny przez zobaczenie ...reklamy.

Programy: Polecane / Nowe / Inne