Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer w ogóle się nie uruchamia

Komputer w ogóle się nie uruchamia
Dzień dobry!
Chciałbym poprosić Was o pomoc. Mój tatko zgłosił mi wczoraj problem z komputerem. Nie mam bladego pojęcia co on z nim zrobił bo z podobnym problemem nigdy wcześniej się nie spotkałem. Oddałem mu swojego starego, kilkuletniego kompa (wyczyściłem elegancko, zamontowałem dysk ssd i wszystko śmigało bez żadnych problemów przez kilka miesięcy. Jako, że już troszkę lat na karku ma, to trochę nie ogarnia, żeby nie wchodzić na niektóre ekhem strony, bo sobie może narobić kłopotów [nie wiem właśnie, czy nie pobrał jakiegoś dziadostwa, które mu rozwaliło kompa]). Do rzeczy, problem polega na tym, że komputer albo nie chcę się włączyć w ogóle (po naciśnięciu powera, tak jakby zaskakuje na sekundę albo dwie, po czym jakby przerywa pracę i próbuję znowu się włączyć, i tak w kółko) albo uruchamia się na kilkanaście minut po czym znowu się wyłącza (uruchomić się da go !restartem!), czasem też pojawia się bluescreen. Wchodziłem przez tryb awaryjny, sprawdziłem temperatury HWMonitor (ok. 40-50 stopni), próbowałem przeskanować avastem, ale też lipa bo albo się wyłącza albo ma w ogóle problem z instalacją. Nie mam pojęcia z czym może być problem :<
Załączam fotkę bluescreena. 

Edit:
Przed chwilą sprawdziłem i komputer w ogóle się już nie uruchamia (tzn jakby próbuje się podnieść ale po sekundzie-dwóch się poddaje i próbuje od nowa)... Obczaiłem bebechy (wedle zasady "a czy próbował pan odłączyć kabel i podpiąć") i na pierwszy rzut oka (innych rzutów nie umiem zrobić) wszystko jest git, tzn. wszystko podpięte, nie widać żadnych "przeszkadzajek" typu kurz, niepodpięty czy zahaczający o coś kabel itd.

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Komputer w ogóle się nie uruchamia
Podaj pełną specyfikację komputera wraz z marką i modelem zasilacza ( moc NIE wystarczy ) takie problemy z uruchamianiem najczęściej są spowodowane właśnie uszkodzeniem zasilacza dlatego najpierw poszedłbym w tym kierunku . Pasowałoby najpierw podmienić zasilacz i zobaczyć co to da .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Ja sugeruje zamienic kosci pamieci miejscami, pozniej zasilacz na samym koncu chkdsk /r w trybie awaryjnym. 0x000007e czesto jest zwiazane tez z hardwarem - np zew karta sieciowa, muzyczna, graficzna - wiec jezeli jest opcja demontuj po jednym urzadzeniu. Zdarzało sie tez ze pojawial sie zimny lut na plycie lub slocie procesora, czasem wyjecie CPU i ponowne wlozenie pomagalo ale jest mnogo wariantówWesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Kupiłem nowy zasilacz. Podłączyłem. Nie działa. Kur... Wchodzę jeszcze tutaj, patrzę "zamień miejscami kości pamięci"... Wyjąłem, zamieniłem miejscami, działa... Nie da się tego inaczej podsumować niż "XD". Nie czaję tego ni cholery xD 
Jak zwykle można na Was polegać! Dziękuję!
Jeśli kupiłeś przez internet to zwracaj, gorzej jak stacjonarnie... Na przyszłość jeśli nie ma się części do sprawdzenia to już lepiej podskoczyć do jakiegoś serwisu i niech oni sprawdzą co jest nie tak, bo kupować na chybił trafił to średni pomysł.
Nie no zasilacz zamówiony przez neta właśnie na taką ewentualność :D  
Trochę już teraz zgłupiałem, bo komputer działał elegancko dwie godziny, wyczyściłem tego kompa, przeskanowałem, obczaiłem jeszcze dysk dla pewności - myślę no, jest git. Ojciec, masz, działa. I tak podziałał podobno łącznie z 7h. Dzisiaj znowu przychodzi i "hehe yyy padł.... Jak to padł? Wczoraj bez problemu działał i padł? No chyba przez ten internet coś się zrobiło...hehe" Nie mam serio pojęcia co się dzieje. Działał pół dnia i nie wiem co on zrobił (według niego nic) czy "samo się zrobiło" tak czy inaczej wróciliśmy do punktu wyjścia, tzn. W ogóle już się nie uruchamia. Po naciśnięciu power komputer próbuje wstać 1-2 sekundy i startuje od nowa, próbuje wstać 1-2 sekundy i od nowa. 
Pokaż fotkę jak Ty to wszystko podłączyłeś.
W szczególności front panel.
Meshify C |MSI Z590 Tomahawk WiFii7 11700K| Be Quiet Dark Rock 4|DDR4 16GB G. SKILL Trident Z 3600Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative Sound BlasteX AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 870 EVO 500GB|EVGA G2 750W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703 Lightspeed/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Jeśli przelozyleś pamięci i działało, idź w tym kierunku. Spróbuj raz na jednej, raz na drugiej,może któraś padła.
Możesz też sprawdzić RAM programem Memtest86+, wpierw ogólnie, w razie problemów potem każdą kość osobno by wyłapać wadliwą w razie czego.
https://sites.google.com/site/twierdzaci...pamieciram
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
A kontroler gniazd RAM jakie ma napięcie na wejściu z MOBO jak i na wyjściu na kości?
Pozdrawiam serdecznie,
wierny użytkownik sprzętów marki Apple
 System operacyjny: macos Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne