Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Który zasilacz jest lepszy?

Który zasilacz jest lepszy?
Który zasilacz tych dwóch jest lepszy?

PSU: FSP - ATX-300PNF 300W
PSU: Chieftec ATX-1136H 360W
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Który zasilacz jest lepszy?
Chieftec jest lepszy, gdyż ma więcej watów na +12V.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
A co to daje? Lub jaka jest tego korzyść?

Może być z winny zbyt słabego zasilacza to iż np strony internetowe czasami od razu po uruchomieniu przegladarki jakoś wolno się ładują i trwa to ileś czasu? Dopiero po jakims czasie zaskakuje i przeglądanie internetu działa plynnie. Dodam że o wirusach czy jakiś syfach nie ma szans poniewaz 3 czy 4 dni temu przeinstalowałem system i wszystko jest nowiutkie i czyściutkie.
To daje, że do tego zasilacza podłączysz mocniejszy, bardziej prądożerny sprzęt (jednak 360W to i tak małoOczko Co do drugiego pytania, to raczej nie jest to wina zasilacza,no chyba, że pc się zawiesza w tym czasie.
Zamieniłem zasilacz w komputerze z tego FSP - ATX-300PNF 300W który był na początku na Chieftec ATX-1136H 360W lecz zobaczyłem w BIOSie napięcia i jak na tym pierwszym zasilaczu było w sekcji 12V bios pokazywał aktualne napiecie 12 i jakies tam dziesietne nie pamietam, tak teraz na zasilaczu Chieftec'a w sekcji 12V jest napiecie 11.76 to dobrze czy może napięcie jest za słabe i może w przyszłości być cos zle?
Napięć w biosie się nie sprawdza, lecz woltomierzem.
Sprawdzałem to dwa razy czyli dwa razy wymieniałem te zasilacze miedzy soba i za kazdym razem napięcia się różniły. Rozumiem to że bios może nie podawac dokładnie napięcia ale jednak coś musi być jesli na jednym pokazuje wiecej a na drugim mniej?
Nie to ze podważam Twoje zdanie bo być moze masz rację, ja się nie znam i chcę tylko zasięgnąć wiedzy na ten temat i upewnic się czy wszystko aby na pewno jest w porządku. Tak więc sugerujesz że nie powinienem przejmować się tą różnicą która jest wyswietlana w biosie?
Programy: Polecane / Nowe / Inne