Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptop 14" do 3800zł - biznesowy notebook?

Laptop 14" do 3800zł - biznesowy notebook?
Witam. Tematów z laptopem za takie pieniądze pewnie jest bardzo wiele, myślę jednak, że laptop to kwestia osobista i indywidualna, ponieważ każdy ma inne wymagania dotyczące najdrobniejszych detali. 

Mianowicie szukamy laptopa w kwocie 3000 - 3800zł. Dlaczego taka dziwna? Miałem 3000zł, wybrałem laptopa Lenovo X1carbon. Bardzo mi się podoba i ma przyzwoite parametry, wręcz urzekła mnie jego cieniutka matryca. Nagle do budżetu wpadło jeszcze całe 800zł i stąd założenie tego wątku. Laptop będzie służył głównie do programowania, czasem w celach multimedialnych (podpięcie pod TV, czy rzutnik), dokumenty, prezentacje, rzadziej oglądanie filmów. Do gier nie będzie wykorzystywany, więc karta graficzna jest wręcz obojętna. Czego dokładnie potrzebuje? Nie jestem wymagający. Chcę aby laptop miał 14". Fajnie gdyby za takie pieniądze miał już SSD 250GB. Chciałbym aby miał procesor Intel Core i5. Jakby był i7 to byłbym wniebowzięty. RAM 8GB, lub ewentualnie 4GB z wolnym slotem. Bateria musi trzymać chociaż ze 3-4h. Co do wyglądu to bardziej odpowiada mi matowa matryca, ale jak będzie błyszcząca to tez przeżyję. Fajnie gdyby miał podświetlaną klawiaturę, ale to też nie jest jakiś warunek - opcjonalnie. Nieco większy priorytet to kamerka - często gadam przez skype. Proszę o opinie i porady czy kupić Lenovo X1carbon w lepszej konfiguracji za 3800zł, czy za 3000zł, a za 800zł dokupić jakieś akcesoria typu stacja dokująca (jeśli występuje) czy może kupić całkowicie inny model. Nie ukrywam, że ogromną sympatią darzę notebooki biznesowe firmy HP, ale jestem otwarty na nowych producentów. Poprzednio miałem EliteBooka HP 8460P na i5 i byłem mega zadowolony. Mam nadzieję, że opisałem wszystkie wymagania, jeśli nie to dopiszę w trakcie dyskusji. Pozdrawiam Wesoły

Podsumowując - szukamy:

Intel Core i5 lub i7
Dysk: SSD przynajmniej 250GB
RAM: przynajmniej 8GB lub opcjonalnie 4GB z wolnym slotem
Karta graficzna: Może być najgorsza na świecie, w nic nie gram, ewentualnie raz na ruski rok CS 1.6, więc raczej wystarczy jakaś zintegrowana w procesorze
Matryca: 14", najlepiej matowa
Napęd optyczny: bez znaczenia 
System operacyjny: musi być z systemem(laptop będzie firmowy), fajnie gdyby był też office, ale nie musi być
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Laptop 14" do 3800zł - biznesowy notebook?
Cześć,

Jeżeli chodzi o nowe laptopy biznesowe w tej cenie:
Lenovo ThinkPad E470 i5-7200U/8GB/256/Win10X FHD
Matryca FULL HD IPS o dobrych parametrach, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena.

Dell Vostro 5468 i5-7200U/8GB/120+500/Win10X
Matryca HD, dobre wykonanie, procesor 7 generacji, dwa dyski wewnątrz laptopa SSD i HDD, Windows 10, 3 letnia gwarancja biznesowa od Dell.

ASUS P5430UA-FA0076R i5-6200U/8GB/256SSD/Win10P FHD
Aluminiowa obudowa, matryca FULL HD, procesor 6 generacji, dysk SSD, windows w wersji PRO, 3 letnia gwarancji biznesowe

Lenovo ThinkPad L470 i5-7200U/8GB/256SSD/Win10X FHD
Matowa matryca FULL HD, dobre wykonanie, procesor 7 generacji, lekki mobilny 1.54 kg wagi.

Linki Ci wyślę na prywatnej wiadomosci
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Wielkie dzięki. Myślę, że przypadnie mi do gustu któryś z Lenovo, ale czy mógłbyś podać jakiś konkurencyjny model firmy HP? Też tak do około 4000zł. Jestem ciekaw jak wypadnie w zestwieniu z tymi, które podałeś. Słyszałem, że teraz nie warto kupować Elitebooków, a tak jak wspomniałem wyżej - doświadczenia z HP wspominam raczej dobrze Wesoły
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
HP elitebooki to były bardzo dobre sprzęty typowe bizesówki tak jak seria Thinkpad, niestety teraz nie ma nic ciekawe w tej cenie były jeszcze ostatnio Probook 450 ale widzę że już jest ich bardzo mało albo w ogóle
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne