Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Matura 2013 [wydzielone] - dyskusja odnośnie studiów

RE: Matura 2013
(15.05.2013, 00:45)Edward Elric napisał(a): Ty się lepiej zastanów kiedy twój wujek to kończył, ile lat ma już przepracowane i co potrafi, jesteś matematykiem a nie umiesz przeanalizować tak prostych rzeczy?
Aaaa no tak zapomniałem...w szkołach się uczy tylko myślenia schematami.

Najłatwiej od razu zacząć flame'ować, czepiać się edukacji i wszystkiego, bo zobaczyło się słowo "wujek". Inteligencją jednak nie grzeszysz. I Ty jeszcze wyśmiewasz innych, a sam robisz to samo. Otóż, mój wujek ukończył EiT 2 lata temu i też od razu znalazł pracę, czyli pracuje tam 2 lata niecałe. Dodatkowo, pracę dostał jeszcze przed obroną magisterską. A więc można.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Wiem, że chcesz wydać pieniądze, a ja mam rzeczy, które mogą Ciebie zainteresować!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Idź na te studia, skończ je i dopiero wtedy wygłaszaj te mądrości o wujku. Widocznie miał szczęście i tyle w temacie. Żaden zawód nie gwarantuje pracy od razu po szkole. Baaaa po szkole, nie gwarantuje go i w całym naszym marnym życiu. Tak więc, nie wypisuj takich głupot.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
AtEdward Elric - nie na stypendium, tylko tam pracują. W końcu to absolwenci. Siedzą tam od ponad 7 lat... Co do problemów z przemysłem w Polsce, to większość absolwentów EiTI pracuje w IT i ma się tam bardzo dobrze.

Certyfikaty czasami są pomocne, ale nie łudźmy się, że są takie super. Można mieć wszystkie certyfikaty .Net i nie umieć napisać aplikacji webowej. Certyfikat to taki sam papier jak inżynier, czy magister. Studia to coś znacznie więcej niż sam papier na końcu, ale wygląda na to, że nie zdajesz sobie z tego sprawy.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
(15.05.2013, 01:07)maciej537 napisał(a): Idź na te studia, skończ je i dopiero wtedy wygłaszaj te mądrości o wujku. Widocznie miał szczęście i tyle w temacie. Żaden zawód nie gwarantuje pracy od razu po szkole. Baaaa po szkole, nie gwarantuje go i w całym naszym marnym życiu. Tak więc, nie wypisuj takich głupot.

Wiedziałem, że ktoś rzuci argumentem "szczęście", bo wie co innego powiedzieć... Otóż szczęście to by było jakby tylko on sam dostał bardzo dobrą robotę, a jednak taką dostało większość osób z jego roku... Przypadek? Nie sądzę. Także, może Wy przestańcie mówić, że my wypisujemy głupoty, skoro też wiemy jak to wygląda. Widać Tobie ta szkoła nie pomogła, ale to raczej Twoja wina wyboru takiego zawodu czy też kierunku.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Wiem, że chcesz wydać pieniądze, a ja mam rzeczy, które mogą Ciebie zainteresować!
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
RE: Matura 2013 [wydzielone] - dyskusja odnośnie studiów
Ciekawe, że osoby negujące sens studiów są w wieku 19-20 lat. Czyżby mieli jakiś problem z dostaniem się na nie?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Wybiera się ktoś na politechnikę gdańską na wydział chemiczny?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
(15.05.2013, 00:45)Edward Elric napisał(a): Oceniam Cię po głupocie - w końcu to Ty uparcie twierdziłeś, że wyścig szczurów w jakimś random LO ( niby topowy ) to coś wielkiego, no chyba że Cię pomyliłem - dunno, w sumie to nie chcę mi się sprawdzać.
Dyskutujemy tu i teraz, a Ty pijesz do tematu z przeszłości (którego nawet dokładnie na pamiętasz) i nie wiesz o czym do końca tam pisaliśmy, wiesz tylko tyle, że pisaliśmy... Piaskownica.
Ogarnij może najpierw swoją egzystencję? Brakuje Ci argumentów i sam nie wiesz nawet w co uderzyć... Nawet jeśli bym tak twierdził (jak wyżej) i po tym mnie oceniasz to jesteś żałosny, bo jak można oceniać osobę po jednej sytuacji?
Jeszcze uważasz, się za mądrzejszego, bo jesteś starszy?
Jeśli dojrzejesz do dyskusji na poziomie, wtedy się odezwij, bo do piaskownicy, czy rynsztoka nie schodzę...

(15.05.2013, 00:45)Edward Elric napisał(a): Zdrowia.
Ode mnie zdrowego rozsądku.

(15.05.2013, 14:41)koneton napisał(a): Ciekawe, że osoby negujące sens studiów są w wieku 19-20 lat. Czyżby mieli jakiś problem z dostaniem się na nie?
Niektórzy może chcą się dowartościować, bo czemuś nie podołali i chcą coś zdegradować.

Edward Elric na przykład chce mi coś wmówić, a ja się z tym kompletnie nie zgadzam, bo w swoim środowisku mam dowody na to, że tak nie jest. Nie pokazał mi tego telewizor, ani nie wyświetlił komputer. W dodatku robi to na żenującym poziomie.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
Dobra akurat dziś mam wolne, to napiszę raz ostatni raz - a konkretnie.

Cytat:AtEdward Elric - nie na stypendium, tylko tam pracują. W końcu to absolwenci. Siedzą tam od ponad 7 lat... Co do problemów z przemysłem w Polsce, to większość absolwentów EiTI pracuje w IT i ma się tam bardzo dobrze.

Tia i 1 lepsze źródło pokazuje, że tam jest przewaga fizyków - plątaj się w zeznaniach dalej.
Pracują w IT?
Oh super - czyli branża, w której liczą się umiejętności, a czasami HR potrafi zapraszać na rozmowę w 1 kolejności osobę bez papierów, bo "pewnie pasjonat" i nie wciśniesz mi, że tak nie jest - bo swoje już widziałem ( co prawda nie osobiście, ale dobry znajomy pracuję w HROczko ).

Cytat:Certyfikaty czasami są pomocne, ale nie łudźmy się, że są takie super. Można mieć wszystkie certyfikaty .Net i nie umieć napisać aplikacji webowej. Certyfikat to taki sam papier jak inżynier, czy magister. Studia to coś znacznie więcej niż sam papier na końcu, ale wygląda na to, że nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Nie chodziło mi o certyfikaty z IT - to inna bajka, co nie znaczy że się powoli nie zmienia.
Na zachodzie te certyfikaty to podstawa, portfolio też - naturalnym procesem będzie zawitanie do Polski, w branży finansowej już tak jest - głównie dlatego, że polskie opcje są mało warte, a zagraniczne są pragmatyczne i to same praktyczne, przydatne rzeczy.
Oh, wiem że nie sam papier - ale to zależy od zaangażowania co podkreślam "nty" raz.
Co innego chodzenie dla chodzenia i zaliczanie dla zaliczania, a co innego uczestnictwo w konkretnych projektach/kołach, staże/praktyki tudzież konkursy, o kontaktach nie wspominając - ale to wskazuje wyraźnie na to, że uczelnia ma 2-rzędne znaczenie, zresztą nie ma czegoś takiego jak prestiżowa polska uczelnia - to bajka, którą starasz się tu przeforsować z niewiadomych mi powodów.Oczko

Cytat:Ciekawe, że osoby negujące sens studiów są w wieku 19-20 lat. Czyżby mieli jakiś problem z dostaniem się na nie?

Albo takie, które kończyły je 10 lat temu ( jeszcze w starym systemie LO ) i tytuły nie były jeszcze tak zdewaluowane i nie szło się w masowość ( co oznacza uśrednianie poziomu ), czy takie sugerujące się wujkiem(kuzynem?) i jego wyimaginowanymi "kolegami" - może ich trochę były, ale z pewnością nie cały wydział :F ).

Ogółem papier jak papier - napisałem moje zdanie na ten temat - studia są okej ( dają podstawy + sporo możliwości samokształcenia ), ale tylko pod warunkiem, że coś się na nich robi, co niestety i tak sprowadza się potem do "nauki na nowo" w robocie, co widać czy to po absolwentach AiRu, czy to po fatalnie wyłożonej rachunkowości zarządczej na finansach ( bez porównaniu z angielskim kursem/egzaminem ).
Zresztą sam tytuł mgr. potrafi podnieść stawkę wynagrodzenia.

EiTi nie wygląda źle, chyba nawet lepiej niż "czyste" IT, ale żeby jarać się uczelnią i wierzyć w bajduły, że "PW da wszystko" - wolne żarty.
To tak jak z AiRem na PWr, który jest ponoć najlepszy w Polsce - a potem jest mało osób "w zawodzie", sporo na utrzymaniu ruchu...sporo także na bezrobociu, no a sama kadra ma sprawy o korupcje - jak to w Polsce.Oczko

Ale reasumując - cała dyskusja rozpoczęła się od wpisu typowego trolla, ja zareagowałem nieco zbyt agresywnie ( chociaż ostatnio mam nerwowe/stresującego tygodnie - 1 z przyczyn Smutek ), za co przepraszam - natomiast nie wciskajcie też mi tu bajduł, o których wspominałem.

Jeszcze bonusowy wpis:

Cytat:Dyskutujemy tu i teraz, a Ty pijesz do tematu z przeszłości (którego nawet dokładnie na pamiętasz) i nie wiesz o czym do końca tam pisaliśmy, wiesz tylko tyle, że pisaliśmy... Piaskownica.

nie umiesz czytać.
Temat pamiętam doskonale - jednak byłem "tylko" w 90% przekonany, że to Ty, teraz w 100% więc sry, ale z tobą nie chcę mi się nawet dyskutować.
Polemika z osobą uznająca sensowność wyścigu szczurów, w jakimś dolno-mieszczańskim LO nie ma najmniejszego sensu.

A jeszcze tak apropos:

Cytat:Czyżby mieli jakiś problem z dostaniem się na nie?

dostać teraz jest się łatwo, a z uczelni jest trudniej wylecieć niż z tramwaju - nie te realia Atkonetonie.
Teraz na najtrudniejszy kierunek ekonomiczny ( dużo matematyki/statystyki/infy też niemało )na dobre/bardzo dobrej uczelni wystarczają wyniki z matur na poziomie rozszerzonym ~50-60%. Wow
Na politechniki na mniej oblegane kierunki - nawet podstawa z matmy wystarczy.

Zdrowia życzę.
YES
WE
CAN
(23.05.2013, 17:31)Edward Elric napisał(a):
Cytat:Dyskutujemy tu i teraz, a Ty pijesz do tematu z przeszłości (którego nawet dokładnie na pamiętasz) i nie wiesz o czym do końca tam pisaliśmy, wiesz tylko tyle, że pisaliśmy... Piaskownica.

nie umiesz czytać.
Temat pamiętam doskonale - jednak byłem "tylko" w 90% przekonany, że to Ty, teraz w 100% więc sry, ale z tobą nie chcę mi się nawet dyskutować.
Polemika z osobą uznająca sensowność wyścigu szczurów, w jakimś dolno-mieszczańskim LO nie ma najmniejszego sensu.
Twoje czytanie samo w sobie jest bezużyteczne, gdyż nie ma w nim zrozumienia. Czytając coś po to by czytać, nie wiedząc o czym mija się z celem. Tamtej dyskusji doskonale chyba jednak nie pamiętasz wnioskując z tego co wyżej napisałeś.
Dyskusja ze mną nie ma sensu, bo nie wiesz co powiedzieć, ewidentnie brakuje Ci argumentów i ją ucinasz popierając inną sytuacją z przeszłości, co jest najmniej śmieszne. Najpierw były doczepki do mojego wieku (nie wiedzieć czemu), a teraz ucieczka do sytuacji z przeszłości, ale jak się nie ma nic do powiedzenia to trzeba jakoś zakończyć. Nawet popierając to jakąś bzdurą, że kiedyś pisałem lub nie jakieś irrelewantne rzeczy...

(23.05.2013, 17:31)Edward Elric napisał(a): Teraz na najtrudniejszy kierunek ekonomiczny ( [/b]dużo matematyki[/b]/statystyki/infy też niemało )na dobre/bardzo dobrej uczelni wystarczają wyniki z matur na poziomie rozszerzonym ~50-60%. Wow
Na politechniki na mniej oblegane kierunki - nawet podstawa z matmy wystarczy.
Możesz napisać o jaki konkretnie kierunek Ci chodzi i na jakiej uczelni?
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
A w sumie dzisiaj wyjątkowo mi się nudzi, więc sobie pozwolę "dokomentować".

Cytat:Tamtej dyskusji doskonale chyba jednak nie pamiętasz

Tia, twoich "oh i ahów", na temat dolnomieszczańskich liceów nie da się zapomnieć.
Nie no pełen respekt, jak to tam leciało - 50% czy tam więcej, żeby mieć 2, czyli jest elita. Szczerbol

Cytat: Najpierw były doczepki do mojego wieku

Bo w sumie to wystarczający argument - przepracowałeś chociaż 1 dzień w swoim życiu?
Argumenty dałeś genialne - jakbym czytał stronę uczelni, która rozpływa się nad tym, dlaczego absolwent będzie taki super. Wesoły
Praktyka pokazuje co innego, co potwierdzają inżynierowie zarówno pracujący w zawodzie ( miałem sposobność niektórych poznać ) jak i na utrzymaniu ruchu, które trudno nazwać pracą w zawodzie, na forach branżowych czy tych przeznaczonych dla absolwentów - też można się dużo dowiedzieć, a ich opinia jest bardziej miarodajna niż jakiegoś licealisty, któremu nauczyciele zrobili wodę z mózgu - nie przejmuj się, mnie też starali się wcisnąć oh i ah, że musi być elita i wyciągać dużo z wykładów ( na, które się często nie chodzi, bo wykładowca czyta prezentacje na głos - <śmiech> ), pewnie dlatego moi znajomi, na AiR na takowe nie chodzą - strata czasu.
Jedna nauczycielka z LO, nawet starała mi się wmówić, że trzeba mieć 100% obecności na zajęciach, w innym wypadku będą mnie ścigać. Szczerbol

No a takie kwiatki jak np. meteorologowie pracujący w IT, czy filozofowie na rynkach finansowych się już pomija - przecież studia "na elytarnym" uniwerku najważniejsze.
Jak chcesz to wierz w te bajduły, jak i to, że na studiach nauczą Cię jak pracować - nie mój cyrk, nie moje małpy - żebyś tylko potem nie płakał, że dałeś się zbajerować. Wesoły

Informacja bonusowa - przemysł automatyczny w Polsce ma zastój, ba sceptycznie(realnie?) mówiąc to nawet się cofa.
Generalnie życzę szczęścia - będzie niezbędne, no chyba że coś się zmieni w perspektywie najbliższych lat, aczkolwiek rokowania nie są dobre.
Jedyny przemysł w Polsce, który "jako-tako" ciągnie to energetyka.
Telekomunikacja też nie narzeka, ale tutaj mamy bogaty rynek i stosuje się konkretne rozwiązania.

Cytat:Możesz napisać o jaki konkretnie kierunek Ci chodzi i na jakiej uczelni?

Ekonometria - na praktycznie każdą uczelnie można się dostać, z wynikami na poziomie 50-60%, chyba jedyny wyjątek to SGH, ale tam próg też nie jest jakiś kosmiczny, ta uczelnia zresztą - niby jest ekonomiczna, a z własnymi finansami nie mogą sobie poradzić ( przejawiały się przesłanki o bankructwie ), ahhh ta Polska - gdzie pod "czujnym" okiem "ekspertów" od finansów...uczelnia nr 1 jest bliska bankructwa.Oczko

W sumie tyle, nie mam czasu dalej brnąć w tą dyskusje, stwierdzam bowiem, że są sprzyjające okoliczności do przyrządzenia sobie pizzy ( dostałem ciekawi przepis od użytkownika z forum ) - zdrowia.
Powiedział przyszły ekonometryk ( chociaż w sumie to bardziej z nazwy - bo niezupełnie tym mam zamiar się zajmować ).
YES
WE
CAN
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
matura polski 2013 forum dyskusjiakademiki zut opiniealimenty akademikbioinformatyka+zut+opiniematura 2013 forumnieparzysty wynik z angielskiego maturaodsiew na mechanice i budowie maszynpołówki punktów na maturze 2013studia 2013/14 a matura