Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Mini-recenzje komputerów zakupionych dzięki pomocy forumowiczów.

RE: Mini-recenzje komputerów zakupionych dzięki pomocy forumowiczów.
Na tzw. przeczekanie. Musiałem dozbierać na lepszy model.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
No to może i ja pochwale się w końcu swoją maszyną którą w końcu złożyłem w finalnym kształcie . Cen  niestety wszystkich nie podam bo komputer składany  "partiami "  tz. była wolna kasa to się brało coś nowego.

Fractal Designe Define S  - 160 zł (powystawowa trochę wgnieciona)
Za pełną kwotę kupił bym zapewne coś zapewne coś tańszego ew lepiej wyposażonego  . Bez przesady buda za 350 zł nie ma nawet prostego regulatora trochę śmieszne . Do samej jakości wykonania nie mam za to żadnych zastrzeżeń za 160 zł z nowych bym nic lepszego nie wyrwał . A że wgnieciona ? Cóż nigdy nie byłem przesadnym estetą w temacie obudów komputerowych . Ma być funkcjonalne i graty mają się nie przegrzewać tyle . 

Z tym zasilaczem to miałem niezłą historię . Prawdopodobnie sam bym nigdy takiego sobie nie kupił bo szkoda mi byłoby kasy . Ale kupiłem sobie kiedyś na promocji Seasonica S12II za bodajże 200 parę zł z Proline który mi wytrzymał może 2 miesiące i się spalił bardzo  "ładnie " nic nie uszkodził ale się spalił .  Oddałem na gwarancję którą uznali i po tygodniu zamiast dostać S12II dostałem Focusa 550w fabrycznie zafoliowanego . Normalnie byłem w szoku jak to zobaczyłem . Nie ma mowy o pomyłce bo mam kartę przekazania z napisanym moim nazwiskiem i moim numerem starego zasilacza, więc ktoś musiał świadomie mi to wysłać  i zdecydować żeby klientowi "dobrze zrobić " . Różne opinie o tym sklepie krążą ale u mnie już mają plusa   Wesoły
W sumie nic ciekawego nie mam tutaj do powiedzenia zwykła niedroga porządna płyta pod AM4 tyle że moja była tańsza bo z outlatu morele z ich gwarancją.

Ryzen 5 1600  3,4 MhzAt 3,8Mhz 1.37V
Używany z Allegro jako ze Ryzen to procesor lutowany używek w moim mniemaniu nie trzeba się bać brania używek . Albo działa albo nie mało prawdopodobne że padnie sam z siebie . Chyba że przegniesz z OC.

G.SKILL Pamięć DDR4 8GB Aegis 3000MHz CL16

XFX Radeon 580 GTS 4GB
Karta "stara " kupiona na długo przed Ryzenem jeszcze za czasów boomu kryptowalut niestety . Dlatego wersja 4GB bo 8GB była wtedy poza moim zasięgiem . Co mogę powiedzieć o chłodzeniu ? Średnie nie najgorsze ale i nie najlepsze . W spoczynku bezgłośne bo pól-pasywne w stresie da się żyć.

Ostatnie zakupy.
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Okazuje się że nie potrzebnie takie duże chłodzenie brałem bo i tak moja sztuka ma niski potencjał OC 3,8 Mhz przy 1.37V . Podwyższenie ani obniżenie napięć nie daje rezultatu, wywala testy albo w 3DMarku albo ew w OCCT.
Ciekawostka miałem niedawno na warsztacie I5 6600 na stocku który wywalał test OCCT po 3 minutach.

Adata SU900 512GB - 334 zł 
Dobry dysk w dobrej cenie niestety ciężko go ostatnio za tyle wyrwać bo albo nie ma, albo już jest sporo droższy . Mi się jeszcze udało kupić w dobrej cenie . Kości MLC,5 lat gwarancji . 

I nieplanowany zakup z powodu awarii monitora .
Monitor Iiyama 23.8" LED X2483HSU-B3

Dość popularny model na tym forum. Ja też jestem zadowolony z zakupu gdyby ktoś pytał . Smużeń przy włączonym  Overdriwe nie stwierdzam.
To tyle mysz i klawiatura stare nic ciekawego.
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Żebym ja miał taki pc Monte hh
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
A ty wiesz ile ja na niego zbierałem ? Prawie 2 lata chyba bo to zawsze było coś ważniejszego . Potem kompletowanie po części bo przecież na wszystko na raz kasy nie ma od razu . Trochę pecha ( monitor ) trochę szczęścia ( zasilacz i dysk ) trochę bojów w pamięciami o czym sam wiesz i coś się w końcu udało sklecić . Może to nie jest jakiś potwór ultra gamingowy ale mi przynajmniej na 5 lat powinien starczyć z ew wymianą grafiki i może procesora przy ostatniej wspieranej generacji . Ale zobaczymy jak to będzie wtedy i czy będzie sens w ogóle .

Liczyłem na trochę większe OC ale trafiła mi się chyba gorsza sztuka bo więcej niż 3,8Mhz na sensownych napięciach nie pójdzie i już . To znaczy pójdzie komputer się uruchomi ale wywala albo na 3dMarku albo na OCCT to zdecydowałem że nie będę przesadzał bo to nie ma sensu i zszedłem do stabilnych 3.8 Mhz .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
GHz chyba Wesoły
Ja mam ten sam problem z funduszami co ty i dlatego dalej muszę siedzieć na tym problematyczny gniocie. Udało się zrobić zasilacz i chłodzenie ( Focus i mugen) ale puki co na tym się skończyło.
Nie pomagam.
Cytat:GHz chyba [Obrazek: wesoly.gif]

No tak pomyliło mi się widocznie z pamięciami .  ;)

Obudowę już masz zasilacz już masz kartę na przeczekanie nie najgorszą  też masz  więc zostaje wymienić płytę ram i proca  . Obecnie to już chyba najlepiej iść w R5 2600 K i B450 co najmniej  . Chociaż ty coś chyba pisałeś że masz płytę jakąś ? Co prawda B320 ale od bidy mogłaby na przeczekanie być,wtedy aktualizacja biosu i tylko proc i ram . Albo czekaj na 2 gen ryzena już . 
Obudowa dalej stara i powoli rozpadajaca się 200r... Hh
No a320 udało się mi dostać... Ale ddr4 takie drogie że się rozwleklo...

Może ten rok będzie bardziej łaskawy?... Tego sobie i nam wszystkim forumowiczom życzę.
Nie pomagam.
Mogę się już pochwalić:

Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK
Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX (YD2600BBAFBOX)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)
Karta graficzna Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB GDDR5 (256 Bit) DVI-D, 2xHDMI, 2xDP (11265-31-20G)
Pamięć HyperX Predator, DDR4, 16GB,3200MHz, CL16 (HX432C16PB3K2/16)
Zasilacz XFX TS Single Rail 650W (P1-650G-TS3X)
Napęd Lite-On iHAS124-14
Obudowa SilentiumPC Armis AR3 TG (SPC199) + 2x beQuiet Pure Wings 2 140 mm i 1x beQuiet BL046
Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB SATA3 (MZ-76E500B/EU)
Karta sieciowa Gigabyte GC-WB1733D-I, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5, PCIe, Dual Band, 1734 Mbps
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM

Sugestie pietermana to zasilacz i chłodzenie CPU, reszta moja i została zaakceptowana;)

Recenzować wiele na razie nie mogę, bo dopiero co go złożyłem i wiele nie zdążyłem wypróbować. W każdym razie to mój pierwszy komputer z ssd więc pierwsze wrażenia super. Pamięć od razu bez problemu na 3200 mhz ustawiona. O podkręcaniu procesora raczej nie myślę, złożenie tego do kupy to pewnie max moich możliwości;)

Mogę więcej napisać o obudowie, bo w sumie pozytywnie mnie zaskoczyła jej jakość. Gdzieś tam czytałem narzekania że te obudowy SPC to cienkie blachy mają, więc miałem obawy, ale co do samego wykonania nie mam większych uwag. Zwłaszcza, że nigdy nie miałem PC z porządną obudową. Ale jest dość ciasna, i trochę problematyczna jest aranżacja kabli - dołem można je przepuścić tylko jedyną drogą, przez piwnicę, bo otwory nad nia zasłania płyta główna, więc  tamtędy przechodzą tylko cienkie kabelki od panelu głównego. A nad otworem do piwnicy w płycie mam gniazdo na USB3 i SATA, więc to też dość ogranicza i wszystkiego nie pochowałem tak jak miałem nadzieję.

Natomiast ponieważ dobrałem do obudowy 3 wiatraki dopłacając w sumie około 120 zł to może mogłem jakąś lepszą obudowę znaleźć. Jednak chyba nic w okolicach 300 zł mi się nie podobało z obudów z miejscem na napęd optyczny... No i chciałem widzieć środek, a większość ma plexi więc chyba wolę to co wziąłem.

Składałem PC pierwszy raz, obudowa stanowiła dla mnie wyzwanie. Za kolejnym razem byłoby lepiej na pewno. Cieszę się, że sam to zrobiłem. Mimo, że zamiast spodziewanych 2-3h zajęło mi to 6;)

A tak to wygląda (podstawka przy tym GPU to pewnie przesada, ale trochę podtrzymuje. A ja jak wyjąłem kartę po raz pierwszy z pudełka to sie wystraszyłem jakie cholerstwo ciężkie:D):

[Obrazek: 9Q6yNMc.jpg]
[Obrazek: 8g7KczB.jpg]
[Obrazek: rgVPb3x.jpg]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
patent z podpórką GPU świetny :p
Komp bardzo łądny , elegancki i nie przesadzony .
Jak chętny na oc proca to chętnie pomogę ... może uda się coś z niego wycisnąć hh
Nie pomagam.
No to jak poczuję, że by się przydało go podkręcić to będę pisał - zwłaszcza że chłodzenie jest przygotowane pod to. Póki co sam za nim nie nadążam;) Ale wiem, że ten model da się spokojnie dokręcić do wersji 2600X.

Podpórka kosztowała całe 60 zł i na żywo prezentuje się całkiem ładnie, bo to aluminium z magnesem w podstawie. A karta z tej strony pod własnym ciężarem opada kilka mm, może nawet pół cm - więc uznałem że jak ją już kupiłem to wstawię, złącze będzie zdrowsze.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
asus gf 210 głośny wentylatorrecenzje komputerówocz2p800r22gk sklepNFS MW G1840nfs most wanted 2012 mini zacięciamorele.netmontaz komputera w techplanet opiniei-box virgo 918 i cooler cpuczy+gf210+z+wentylatorem+jest+głośnyasus+gf210+głośny+wentylator