Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ogólne rozkiny na temat rynku podzespołów .

Ogólne rozkiny na temat rynku podzespołów .
Witam jako że dziś nie potrzebnie zerknąłem na temperatury mojego nie oskalpowanego Haswella,  66 stopni w grze na najcieplejszym rdzeniu na Spartanie przy 1800 rpm to zastanawiam się co z tym fantem zrobić . Bo jeśli on ma tyle zimą to co będzie latem ? No i teraz mam dylemat skalpować czy dać sobie spokój ew zmienić pastę i wymieniać platformę za kilka miesięcy ( obecnie nie mam funduszy ) 

No i tu przechodzimy po przydługawym wstępie do sedna . Ile będę musiał wydać na płytę+ procesor+ Ram ( nawet powiedzmy że na początek 8GB ) żeby mieć podstawę której nie będę już musiał ruszać przez tak powiedzmy 3 do 4 lat ? Nie licząc oczywiście wymiany karty w późniejszym czasie czy dołożenia ramu . 

No i tu rodzi się pytanie czy warto w ogóle teraz myśleć o jakiejkolwiek zmianie ( teraz mam na myśli tak bliżej Kwietnia ) czy robić skalp ( co w moim przypadku wiąże się z kosztami bo sam się nie podejmę ) i czekać  ? A jeśli czekać to do kiedy ? Do września na premierę nowych cepów intela czy może na drugi rok ? I tak wiem, wiem że to "wróżenie z fusów " sam to wielokrotnie ludziom powtarzałem . Ale co wy byście zrobili w mojej sytuacji ? Na pewno bardziej zależy mi na "długowieczności " niż na kilkunastu procentach wydajności .  Wolałbym też chyba mieć mocniejszy proc niż go potem wymieniać i odsprzedawać na Allegro . Jakoś wydaje mi się że łatwiej by mi było odsprzedać kartę . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Ogólne rozkiny na temat rynku podzespołów .
66c to nie ma co się straszyć - choć jak takie wysokie obroty łapie to któraś pasta czy to pod ihs czy na nim traci już właściwości ... mój dochodził do 99c i zbijał takt . jeszcze jakiś czas ci wytrzyma . Ja bym w niego nie inwestował bo jeszcze nie jest w stanie agonalnym . 3-4 lata spokoju to ab350 pro 4 + ryzen 1600 ... czyli koło 1000zł + ram .
Akurat pozbierasz to wyjdzie w kwietniu ryzen refresh i taki 6 rdzeniowy refresh sądzę że będzie dla ciebie idealny .

Idealnie rozumiem twoją sytuację bo sam jestem w podobnej ... ale mój cep skalp już nie ominął ... potrafił dropić już do około 3ghz więc bym go zwyczajnie zajechał , i tak za długo odwlekałem i się zdegradował lekko .
Cytat:66c to nie ma co się straszyć - choć jak takie wysokie obroty łapie to któraś pasta czy to pod ihs czy na nim traci już właściwości ... mój dochodził do 99c i zbijał takt . jeszcze jakiś czas ci wytrzyma . Ja bym w niego nie inwestował bo jeszcze nie jest w stanie agonalnym

Myślałem że one przy 72 stopniach zaczynają dropy ? To rzeczywiście ja takich temperatur jak ty miałeś jeszcze nie widywałem . Ale kiedyś to miał w tej samej grze przy tym samym chłodzeniu maks 55 stopni . Co prawda w trochę innym miejscu stoi komputer teraz, ale w tej samej obudowie t takimi samymi wentylatorami, też nie jest to jakiś ciasny kąt żeby to miało aż takie przełożenie na temperatury  .  Pasta to Pactum P1 ( innej nie było w sklepie ) ma trochę ponad rok może . Tak czy inaczej planuje zmienić w najbliższym czasie . 

Cytat: Akurat pozbierasz to wyjdzie w kwietniu ryzen refresh i taki 6 rdzeniowy refresh sądzę że będzie dla ciebie idealny .

I tak na razie kasy nie mam, jeśli już to może Kwiecień/Maj choć szczerze mówiąc wolał bym jeszcze poczekać bo karta mnie trochę "wydoiła " . Aczkolwiek i tak dobrze że nie czekałem z jej zakupem,bo teraz to bym miał wesoło .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Co ty ... przy 72c to napewno nie hasswel tylko któraś starsza generacja ,dokładnie ci nie powiem co do stopnia kiedy throttlują ale napewno powyżej 90c następuje throttling a chyba 85c albo coś koło tego przestaje działać turbo .
Rocznej pasty nie tykaj , to nie ma sensu . Pactum trzyma właściwości przynajmniej z 2 lata chyba że nałożyłeś jej sporo za dużo ...
Raz posłuchałeś z zakupem karty i sam widzisz że miałem nosa bo przewidywałem że będzie problem , choć nie że aż tak ...
Na razie zostanie tak jak jest zatem . Jeszcze takie pytanie czy lepiej dać jeszcze jeden wentylator na górę czy wymienić przedni Zalmanowski na noiseblockera ? ( jednego już mam z tyłu ) 

Czy uważasz że warto w ogóle czekać na najbliższą premierę intela ? Czy dalej będą wydurniać się z glutem ? 
Jeszcze za wcześnie , to co intel wypuści teraz to musiało być projektowane jeszcze przed ryzenami albo zaraz po nich zaczęli także nie liczyłbym na zmiany ... najwcześniej za 2-3 generacje będzie widać czy coś z porażek z kaby lake i x299 wyciągnęli .
jak masz zalmana z3 to tak czy siak to nie będzie przewiewne i szkoda się za dużo bawić z wentylatorami .Chyba że któryś już hałasuje to go wywal ... Tak zrobili tą framę że nawet z 5 wentylatorami tam chłodno nie będzie bo sporo powietrza "ucieka" , już się tak znajomy przejechał na r9 270 + 2500k ... 5 wentylatorów a i tak było gorąco .

swoją drogą ice lake z glutem to będzie niezły temat na memy ... :p
Hmm czy ja dobrze słyszałem że te nowe Ryzeny też mają gluta pod czapką ? Jeśli tak to nie podoba mi się to zbytnio . Smutek
tak , apu mają gluta pod czapką ... również bardzo mi się to nie podoba ... Ale nic nie wskazuje by "normalne" ryzeny refresh go dostały , nawet przedstawiciel amd się wypowiadał że w apu zastosowano go by zaoferować grafikę zintegrowaną nie podnosząc kosztów zakupu i że nie planują tego typu zabiegu w innych procesorach niż najniższa półka .
Mnie tam w tych apu nie tyle sam glut martwi co jego jakość i bardzo trudny i ryzykowny proces skalpowania przez elementy do okoła rdzenia .
Czyli co normalne Ryzeny Refresh nie będą posiadały grafiki, czy będą ale będą lutowane ? Bo trochę nie rozumiem przyznam się szczerze . W sumie nie interesują mnie APU więc to akurat mnie średnio obchodzi co one tam mają,byle zwykłe były prawilnie lutowane . Wesoły
tak , ryzeny refresh nie będą mieć integry ale będą lutowane - tak wygląda oficjalne stanowisko AMD ...
Programy: Polecane / Nowe / Inne