Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC Format 5/2019

RE: PC Format 5/2019
To ATI Radeon jest czerwony, a nie AMD Szczerbol
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
(10.08.2019, 20:44)~Anonim napisał(a): To ATI Radeon jest czerwony, a nie AMD Szczerbol

AMD jak już i tak, marka Radeon jest czerwona. AMD to nie Radeon, Radeon jest wykupioną marką przez AMD. Znowu wychodzi niewiedza Dawida. Nie ma procesorów AMD z marki Radeon, są procesory AMD, różne.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(10.08.2019, 20:44)~Anonim napisał(a): To ATI Radeon jest czerwony, a nie AMD Szczerbol

Tak?! To dlaczego w teście "AMD Radeon RX 5700" tytuł artykułu jest "Powrót czerwonych" (str. 40)? Oczy 
Błąd w druku, czy jak to wyjaśnisz? Chytry 

Ja jeszcze (przy okazji) chciałbym się odnieść do artykułu "Hulaj noga, piekła nie ma" (str. 37).
Tytuł może i fajny, ale niezbyt trafiony, gdyż hulajnogi elektryczne wbrew pozorom nie są tak bezpieczne, jakby się wydawało. Mało to razy w "Wydarzeniach" (POLSAT) czy w "Faktach" (TVN) mówili o wypadkach z udziałem tychże pojazdów?

I właśnie jeśli dojdzie do takiego wypadku, to piekło będzie (np. w postaci mandatu lub bólu powypadkowego).
I to moim zdaniem - zasłużone piekło.  Bo jak ktoś nie potrafi jeździć zgodnie z przepisami, to nie powinien siadać za kółko.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Bo marka radeon jest czerwona. Ale marka radeon, nie amd. Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego kłócisz się w kwedtii sprzętu, na którym się nie znasz, co sam przyznałeś... A co do hulajnog, mówią o nich, bo jest to coś nowego i jest to jeszcze gorący temat. Ile takich wypadków jest? Kilka dziennie? Na kilka tysięcy osób jeżdżących, jak nie więcej? I jakimi przepisami? Hulajnogi elektryczne nie są pojazdami z prawnego punktu widzenia. Nie ma przepisów, które miałyby regulować je, jak na razie.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
ptrick: To czym są (wg. Ciebie) hulajnogi elektryczne, jak nie pojazdami? Oczy 
Co do kwestii prawnych poruszania się hulajnogą elektryczną znalazłem coś takiego:

Cytat:Hulajnogi elektryczne: prawo

Obecnie obowiązujące przepisy prawa stanowią, że jeśli kierujący hulajnogą elektryczną jeździ po drodze rowerowej mając dostęp do chodnika, może otrzymać mandat od 20 do 500 zlotych.

Prawo dotyczące hulajnóg elektrycznych ma się jednak zmienić. Ministerstwo infrastruktury i budownictwa przygotowuje nowelizację ustawy o ruchu drogowym.

Oto zmiany w prawie dotyczącym hulajnóg elektrycznych, które zostaną wprowadzone:
  •     Hulajnogą elektryczną będzie można jeździć z prędkością 25 km/h
  •     Użytkownik hulajnogi elektrycznej będzie miał takie same prawa jak rowerzysta, czyli zostanie zmuszony do jazdy po drodze rowerowej
  •     W przypadku braku ścieżki rowerowej będzie się można poruszać po jezdni, ale tylko gdy obowiązuje na niej ograniczenie do 30 km/h
  •     Jezdnią będzie można jeździć np. w strefie zamieszkania, w której obowiązuje ograniczenie do 20 km/h.
  •     Jeżeli ani nie ma infrastruktury rowerowej, ani jezdni z ograniczeniem prędkości do 30 km/h, wówczas elektryczną hulajnogą będzie można poruszać się po chodniku

Według zapowiedzi ministra infrastruktury, zmiany w prawie dotyczącym hulajnóg będą obowiązywały od wiosny 2020 roku.   

Źródło: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-j...lica-PRAWO

I właśnie chodzi o to, żeby nie było ani jednego wypadku (zwłaszcza śmiertelnego).
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(12.08.2019, 10:05)ptrick napisał(a): Hulajnogi elektryczne nie są pojazdami z prawnego punktu widzenia.

(12.08.2019, 11:05)~Anonim napisał(a): ptrick: To czym są (wg. Ciebie) hulajnogi elektryczne, jak nie pojazdami? Oczy 

Czy nadal potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytanie? Bo nie mam pojęcia co one ma wspólnego z moją wypowiedzią.
ptrick: Nie wiem jak z prawnego punktu widzenia, ale (dla mnie) z logicznego punktu widzenia wszystko co ma koła (samochód, autobus, trolejbus, tramwaj, pociąg, hulajnoga, deskorolka, rower, motorower, skuter, motocykl, quad) jest pojazdem. No, może z wyjątkiem taczek i wózków dziecięcych Jęzor .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Logiczny punkt nie ma tu znaczenia, tylko prawny.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Z prawnego punktu, to hulajnoga jest motorowerem. Nie może jeździć po chodniku, ani po ścieżkach rowerowych, tylko po ulicy. Niestety duże firmy zainwestowały w wynajem i teraz trzeba pisać prawo na kolanie, żeby zalegalizować ten bałagan.
 System operacyjny: linux_fedora Przeglądarka: firefox
Ciekawe. Kojarzę jedną sprawę wypadku z udziałem hulajnogi, którą przemieszczało się dziecko na przejściu dla pieszych. Uznano, że hulajnoga nie jest pojazdem. Hulajnoga elektryczna nadal jest hulajnogą, więc w takiej sytuacji również nie jest pojazdem.

A czy niestety? Korzystałem i jest to świetna rzecz. W większych miastach jesteś w stanie poruszać się szybciej od tramwajów. Jedynie cena wypożyczenia jest dość spora.
Programy: Polecane / Nowe / Inne