Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC do gier, 3500zł

PC do gier, 3500zł
Dzień dobry! 

Postanowiłem przesiąść się ze starego złoma na jakiś nowy model. Mam raczej ograniczony budżet. Nie oczekuję cudów od tego sprzętu (nie jestem jakimś freakiem, któremu 5 fps zrobi różnicę, tym bardziej że rzadko gram w bardzo wymagające tytuły). Nie mam raczej w planach robić jakichś zmian w najbliższym czasie w nowym zestawie także liczę na pomoc w dobraniu czegoś co pociągnie te kilka lat.
Od kilku dni wczytuje i wogląduje się w różnego typu materiały dotyczące poszczególnych podzespołów. Udało mi się skompletować coś takiego:

be quiet pure base 600 (wziąłbym 500, ale mam za małą półkę na kompa :p)
ssd adata 240b su 650
hdd toshiba 1tp300 
zasilacz - silentium pc supremo l2 550w 80 plus gold
LUB (prawdę mówiąc to nie wiem za bardzo czym się różnią i czy realnie te różnice (jeśli są) cokolwiek istotnego zmieniają), gold plus - no bo chyba warto prawda? 550W chyba starczy? Rekomendowana moc zasilacza do tej karty to 450 niby... a kalkulatory mocy generalnie nie mają tej karty w bazie także tego..
silentium pc supremo m2 550w 80 plus gold

crucial 16 gb cl 15 ballistix sport 3000mhz 
LUB (tu chyba bez większych różnic), nie wiem czy płyty główne które wybrałem wycisną cały potencjał z kości, ale w sumie na stronie skąd mam zamiar zamówić nie ma dużo tańszych xd
adata 16 gb 3000 mhz cl 16 xpq gammix d10

MSI radeon RX 5500 XT MECH 8 GB - ze względu na monitor z free synciem a także ze względu na bardzo mały pobór mocy i (podobno) kulturę pracy. 
No i teraz chyba największa moja rozkmina:
ryzen 5 2600
gigabyte ga a320m s2h
CZY 
i5 9400f
gigabyte h310m s2h 20
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: PC do gier, 3500zł
beznadziejnny pomysł . Ten pure base 600 to piekarnik i przestarzały układ wnętrza + kablologia leży .
Su650 dość awaryjny dysk a hdd ja bym dziś już nie brał , nie lepiej jeden duży ssd ?
Supremo - kolejnny poroniiony pomysł - zasilacz to nie miejsce na wygłupy i branie chińczyka bez kompletu zabezpieczeń i totalnnie brakiem kontroli jakości ...
RX5500xt jest średnio opłacalną kartą ale jak masz już monitor freesync to niech by był tylko szukać coś w dobrej kasie .
A320 to kpina , brać fajną platformę am4 z dużymi możliwościami rozbudowy i potem to zabijać badziewną płytą ?
Ramy ballistixy bardzo dobre . A wybór inntela w tym momencie totalnie jest nieopłacalny :[
Także zestaw totalna makabra i całe szczeście że się tutaj zgłosiłeś .

Seasonic focus 450 / bitfenix formula 450 proponuję , to i tak będzie nadto do zestawu ryzen 1600AF/2600 + rx5500xt bo taki zestaw do 200w nie dobije ...
Dlaczego podałem te 2 procki ? bo ryzen 1600AF czyli najnowsza rewizja to procek w 12nm który defakto jest praktycznie tym samym co 2600 więc tu patrzyć tylko na cenę ... 1600AF zaczynał od 399 a że zrobiło się o nim głosno to ceny poszły w górę podczas gdy o 2600 zapomnieli i są wyprzedarze co jakiś czas Krzywy
płytka b350 pro 4/ b350m pro 4 / b450m pro 4 / b450 pro 4 to takie podstawowe wybory żeby mieć coś sensownego . Idealnie dołożyć do msi b450 A pro MAX acz pewnie to nie wchodzi w grę . Ostatecznie AB350m DS3H od gigabajta pojawia się około 230zł i to jest totalnie najtańsza płyta jaką jest wogóle sens brać .

SSD z budrzetowych masz np p200 patriot /bx500 crucial , warto pomyśleć nad wd blue SN550 - niedrogii acz całkiem wydajny nvme dostępny nieraz w fajnej kasie i tak jak mówię , kupić 1 duży ssd a nie bawić się we wpychanie na siłe hdd tylko po to by sobie komfort użytkowania znacznie pogorszyć .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Był już na forum temat gdzie supremo upalił płytę, znamy też kogoś komu nawet upaliło płytę i procka, kupno tego zasilacza na własną odpowiedzialność. Nie ma sensu ciąć 50-100zł na rzecz kastrowanej a320 lepiej wziąć tania b350/b450 niż zamykać sobie upgrade oraz bramę do oc.
Widać że jakaś dzieciarnia z grupki ci doradzała albo sam naogladałeś się polskiego YouTuba.
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Pamiętaj jaki kupujesz zasilacz firma szajs krzak (SilentiumPC) nie wchodzi w gre! Skutki kupowania szajskich zasilaczy produkcji SAMA
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
ten pure base wydaje się mega dobrą opcja dla mnie - wygłuszana obudowa, dużo miejsca (2cm na kable to chyba nie jest mało? nie mam w planach instalować dodatkowych chłodzeń poza tymi w zestawie z prockiem) otwierana-uchylana górna część plus te małe wywietrzniki z tyłu (obecnie mam całą zabudowaną obudowę i dokładnie to miejsce które jest tu odkryte często się grzeje, nie chcę kupować obudowy z otwartym całym panelem górnym bo na bank to zwiększa hałas), dobre umiejscowienie przycisków, bardzo dobrze ogarnięta płytka zbierająca kurz przy zasilaczu. 
co do dysków - mam bardzo dużo różnego rodzaju ciężkich plików i 1 tera już mi nie do końca starcza..
zasilacz - niby 5 lat gwarancji... mam zasilacz z tej firmy i problemów nie było. 450W serio wystarczy? 
co do płyty - nie mam o nich większego pojęcia ale dopłacenie kilkudziesięciu zł do lepszej nie jest problemem. 
AB 350 Pro 4 - pasuje jak najbardziej.
Crucial Bx 500 też wydaje się spoczko.

A no właśnie! W sumie zapomniałem napisać, że raczej nie zamierzam bawić się w podkręcanie. Ale nie wiem właściwie czy to cokolwiek zmienia w tym zestawie.
Info brałem ze wszystkiego co się da - z forum, z opinii klientów poszczególnych podzespołów, no i z YT 
Dobrze że wygłuszana ale jak nie ma przepływu powietrza to sprzęt się grzeje i wkręca wentylatory wysoko i efekt jest całkowice odwrotny do zamierzonego . Nie sztuka zablokować przepływ powietrza . Sztuka zbalansować przepływ i hałas . Uwierz że to tylko sprawia takie wrażenie a jak przyjdzie co do czego to kablologia w tym pure base poprostu leży , nie ma totalnie miejsc żeby przypiąć kable , nie ma piwnicy na zasilacz żeby je schować ... Nie będę się rozpływał nad tematem bo szkoda czasu .
Chcesz dobrą i wyciszoną obudowę to define C / S bo fractal znacznie rozsądnej podszedł do tematu . W obu wypadkach sugeruję dorzucić jeszcze 1 wentylator na przód , będzie więcej powietrza to będzie chłodniej i ciszej bo będzie można niżej skręcić obroty wentylatorów . Sam ocenisz na początek czy ci fabryczne wentylatory odpowiadają - gdyby nie to wymieniasz na pure wingsy od BQ i masz cisze . Choć raczej większość osób na tym forum która miała z wentylatorami fractala stycznośc uważa je za jedne z lepszych dołączanych do obudów .
Piszesz że zależy na ciszy a potem że nie zamierzasz zmieniać chłodzenia ... I znowu błędne koło bo cały komp będzie tak głośny jak jego najgłośniejszy element . Poza tym większe chłodzenie będzie mnniej obciążone a w związku z tym wenntylator będzie wolniej pracował i będzie ciszej . Do takiego procka fera 3 / fortis 3 / arctic 34 + ustawiasz w biosie cpu fan na tryb silent i masz totalną ciszę .
450w będzie nadto i patrz na jakość a nie czystą moc bo jej ci nie braknie .
Nie pomagam.
ta obudowa ma regulowane wentylatory z poziomu właśnie obudowy. define też ma zabudowany przód z dostępem powietrza po bokach więc nie wiem jaka jest właściwie ich różnica. W define nie ma możliwości zamontowania napędu. Nigdy nie używałem dodatkowego chłodzenia poza boxowym dołączonym do intela i jeśli pozbędę się kurzu to wszystko wewnątrz jest praktycznie niesłyszalne. Co realnie daje zabudowanie zasilacza, poza wyglądem przy obudowach ze szkłem? Plus pure base ma fajne podstawki gumowe czy jakieś tam, niwelujące wibracje.

Jeszcze mi teraz wpadł do głowy pomysł z ryzenem 1600AF... tylko też trochę zależy mi na dłuższej przydatności w grach - ważniejsze jest dla mnie to że będę mógł za kilka lat w ogóle uruchomić jakiś tytuł, bez względu na to czy będę grał na wysokich ustawieniach graficznych czy na minimalnych. Także sam nie wiem..
różnica jest ogromna ... fractal otworzył całe boki żeby chociaż 30-40% powietrza wpuścić i nie ma wielkiej tragedii .BQ natomiast nie dość że siatkę przyblokował plastikiem to jeszcze jakieś durne kanały porobili i totalnie odcinają wentylatory . Podaje film - wiem że to model nowszy 601 ale problem z przodem jest dokładnie ten sam i około 11 minuty masz to pokazane . https://www.youtube.com/watch?v=bHBAE4KTXzI . Na czystą logikę , czy ty byś przez takie coś był w stanie oddychać ? ledwo ledwo ... W takiej konstrukcji przednie wentylatory są tylko na pokaz bo poprostu nie mają możliwości działać efektywnie.
Box amd i tak lepszy od szrotu intela , ja osobiście bym przy boxie intela nie wytrzymał ... po 3 miesiącach miałem serdecznie dość i wymieniłem na pure rocka od BQ który okazał się dużą wpadką bo nawet chińskie spc fera 3 jest lepsze :[
Przestań pitolić bo się napaliłeś i naczytałeś marketingowej papki - takie są fakty .
Zabudowanie zasilacza ułatwia ci kablologie i poprawia estetykę + całkowicie odcina go z obiegu powietrza obudowy żeby nie podgrzewał lub nie zabierał powietrza reszcie . Tak się projektuje nowoczesne obudowy teraz .
Pure base to niestety badziew dla tych którzy nie mają pojęcia co kupują ,mimo tego że podoba mi się ich design to konstrukcyjnie jest to poprostu padaka i to dość droga padaka , Lepiej ci już wyjdzie nawet chińskie spc rg6V czy nawet sg1 {byle nie SG1M z zabudowanym przodem bo nwm po co psuli jeden z największych atutów tej obudowy czyli przewiew}. A fractal to już wogóle jest o 2 klasy wyżej od tego BQ zarówno jakościowo , pod kątem przewiewu jak funkcjonalnie też jednak nieco lepiej .

Co do 1600AF to tak jak mówię , właściwie to samo co 2600 i jak 2600 do czegoś wystarczy to 1600AF również. Jak długo starczą ? nie wiadomo , na ten moment mają dość niezły zapas mocy
Nie pomagam.
Obejrzałem od cholery filmików o tym, poczytałem sporo... eh... też mi się wydawało że może te przednie wloty powietrza są za małe ale kurde bardzo dużo jest podobnych rozwiązań i myślałem że to nie odbiega znacząco od pozostałych. Nie wiem już sam. Komputer trzymam pod biurkiem na półce. Całkowicie otwierane górne panele nie są chyba dobrym rozwiązaniem bo odczuwalny hałas byłby pewnie dużo większy mając nad uchem otwarty panel. Natomiast całkowita siatka z przodu też średnio mi pasuje bo napier&$Atące diody z wnętrza pc przy oglądaniu filmów są też nie za bardzo do przyjęcia... chociaż może przy filmach można zakryć czymś całego pc i spokój xD
Pytanie właśnie czy czasem różnica w odpaleniu jakichś tytułów nie będzie oscylowała w granicach np roku :p
same wloty nie są złe ... gorsze jest to co te gamonie zrobili zaraz za nimi ...
To że taki głupi trend przez 2-3 lata panował na rynku pc to swoją drogą i teraz efekt jest taki że wyboru super dużo nie ma jak chcemy rozsądnnie zaprojektowaną obudowę a nie piekarnik , im mocniejszy sprzęt tym większe ma to znaczenie .
W define C/S masz zaślepki na górę i możesz całkowicie zamknąć co przy niezbyt gorącym sprzęcie się sprawdza , ale jako że są to zaślepki a nie na stałe to w razie gdybyś miał cieplejszy sprzęt to poprostu zdejmujesz . Tak jak mówię , nie sztuka zrobić wyciszony piekarnik - sztuka zrobic wyciszaną obudowę z głowąKrzywy
Ale i tak ja jestem zdania że te wyciszenia to pic na wodę , najlepiej kupić zwykłą przewiewną obudowę i poprostu skręcić wentylatory na niskie obroty to będzie cicho i chłodno :p Siatka z przodu to dla mnnie optymalne rozwiązannie bo nie daje rezonansu + nie blokuje przepływu powietrza .Totalnie zero ledów dzisiaj już ciężko acz przy odrobinie chęci można zejśc do naprawdę marginalnej ilości . Wspomniana ab350 pro 4 = zero ledów , chłodzenie spc fortis /fera / arctic 34 = zero ledów , ballistixy LT do cruciala = zero ledów ,90% grafik niestety ma jakieś ledy ... zwykle podświetlane logo producenta a czasem coś więcej .Czasem da się wyłączyć w programie producenta karty ale nnie zawsze . Także nie dramatyzuj już :p A jak już jesteś napalony na wyciszoną to wspomniane fractale bo wątpię że znajdziesz coś sensownego do konkurencji . Na upartego w sumie można dać mniejszą płytę ab350m pro 4 / ab450m pro 4 / b450M steel legend / b450m mortar MAX + define MINI C i mieć nieco mniejszą fajniejszą obudowę Krzywy ... Choć może przesadzam bo różnica to parę Centów na wysokość a tak to chyba są identyk .
Jak ma oscylować w grannicach roku jeżeli 1600AF i 2600 to te same procki tylko delikatnie różniące się taktowaniem bodajrze 200mhz ? ogarnięty użytkownik i tak bez problemu oba podkręci na 4ghz a takt w takt wydajność jest identyczna xD
Nie pomagam.
Define C midi tower bardzo mi się spodobał bo ogarnąłem że można napęd sobie pod usb podłączyć xDD (interesuję się sprzętem dopiero jak zamierzam coś kupić :p) plus rzeczywiście te wloty powietrza wydają się być chyba najlepsze z dostępnych zamkniętych i wyciszanych frontów. Tylko czy ta obudowa nie jest trochę za mała? Przeczytałem parę opinii że w tej obudowie głośno zachowują się dyski hdd... kupowanie 1T dysku ssd tak trochę chyba nie wchodzi w grę:p
Programy: Polecane / Nowe / Inne