Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC do gier pod kartę GeForce 3080

PC do gier pod kartę GeForce 3080
Hej Wszystkim,

Chciałbym złożyć swój pierwszy PC do gier. Tak, by w przyszłości można było do niego włożyć kartę GeForce 3080 i nic jej nie spowalniało. Wybrałem następujące komponenty:

Obudowa:

SilentiumPC Signum SG1X TG RGB
Płyta główna: 
MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI
Karta graficzna:
ASUS ROG Strix GeForce RTX 2060 SUPER EVO OC 8GB GDDR6
Procesor:
Intel® Core™ i7-10700 BOX (BX8070110700)
Chłodzenie procesora:
MSI MAG Core Liquid 360R

Czy to wszystko jest kompatybilne i zmieści się do obudowy? Czego jeszcze brakuje? Język 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: PC do gier pod kartę GeForce 3080
AiO się nie bierze! Cooler nieopłacalny, płyta nieopłacalna. Przepłacony model GPU i buda piekarnik.

Brakuje dysków, zasilacza, RAMU.
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
podstawowe "informacje" na temat AIO : https://pastebin.com/R0mxMrD3
TO RAZ
Zakup intela niespecjalnie się teraz opłaca TO DWA , ale tu pal licho - uprzesz się to twoja strata

gdzie zasilacz i dyski oraz ram ? TO TRZY

Do zestawu w tej kwocie chińska tandetna obudowa wygląda zwyczajnie śmiesznie , a tym bardziej w "okrojonej" wersji z zabudowanym przodem ... jak się uprzesz to niech będzie i sg1 , nawet w wersji RGB ale bez dopisku X , zwykła z siatką z przodu . Funkcjonalnie obudowa jest ok , przewiew też już będzie dobry , jedynie jakość samej obudowy i wentylatorów jak mówię - w tym budżecie nie przystoi . Więc tutaj również raczej mniejszy zarzut

W sumie 2 poważne zarzuty i 2 mocne sugestie
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Oki, można prosić o pomoc w wyborze chłodzenia, zasilacza i RAMu? Dlaczego płyta nieopłacalna?

PS: Dysk mam w laptopie Samsung Evo 970, przerzucę go sobie.
Zmień GPU. Wybrałeś jeden z najdroższych modeli 2060 Super i jeśli faktycznie chcesz za niego wydac prawie 2500zł to w tych pieniadzach masz już dobre wersje 2070 Super. Zrobisz jak uważasz, ale jak dla mnie branie 2060 w cenie 2070s jest kompletnie nielogiczne. Za jakoś 2260zł masz MSI 2070S Gaming X Trio. A co do chłodzenia za jakieś 200zł mniej masz Noctua NH-D15 albo wersję Chromax (cała czarna).
chłodzenie to fuma 2 / ninja 5 za 250zł starczą z zapasem :p
Zasilacz ? kwestia budrzetu , jak o rtx3080 myślisz to pasuje coś naprawde mocnego bo to prądożerne bydle . Pure power 11 700w od be quiet / bitfenix formula 750w proponuję lub drożej acz znacznie lepiej seasonic Focus gx 750w

ramy ja bym dał jakieś budżetowe 3600mhz czyli np goodram irdm pro albo g skill ripjavk V
Nie pomagam.
Oki, chłodzenie zmieniam na Noctua NH-D15 (chyba że macie pewność, że fuma 2 wystarczy, to bym wolał to, bo jest tańsze), a kartę graficzną na MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO skoro jest w tej cenie, chociaż w sumie na moje potrzeby może być nawet 2060. Chciałbym kartę, która nie ma problemów z przegrzewaniem się, dlatego celuję w 3 wiatraki. I najważniejsze to dobrać wszystko tak, żeby potem wstawić GeForce 3080.

A co do zasilaczy, to podobno jest jakaś czarna lista takich, które się przepalają czy mają inne problemy - byle nic z tego. xD
Dlatego płyta nie opłacalna że tego procka i tak nie podkręcisz ... spokojnie ci starczy podstawowa msi z490 A-pro lub asus TUF PLUS

100% pewności że starczy , tego procka i tak NIE podkręcisz .
dh-15 to jedno z najwydajniejszych chłodzeń powietrznych i nie ma potrzeby aż tak szaleć .

Obudowę i tak pisałem ... ale piszę znowu - TAKIE wielkie bydle jak ta 2070 TRIO NIE wejdzie do sg1 ...
Ja ci sugeruje np phanteksa p400A [ koniecznie ważny dopisek na końcu , zwykła p400/p400S miały cały zabudowany przód i były poprostu piekarnikiem , ładnym , dobrze wykonanym ale drogim piekarnikiem bez przewiewu gdzie sprzęt się gotował ] , p500A też fajny wybór , albo cooler master H500 [ bez dopisków ,bo zwykła H500 z dopiskiem P to już zupełnie inna obudowa , też niezła acz znowu zrypany przedni panel + gorsze wykonanie , a poprawione wersje H500P mesh i H500M są zwyczajnie kosmicznie drogie ] czy corsair 4000D airflow . Fajnym wyborem będzie też z nieco niższej półki cooler master MB500 , deepcool CL500 czy ewentualnie SPC SG7/RG6V lub

Dobrze znam czarną listę , zasilacze z niej grożą spaleniem sprzętu a w pewnych przypadkach nawet pożarem .
Na całe szczęście ludzie coraz bardziej świadomie podchodzą do zasilaczy i coraz rzadziej się je spotyka . Co nie znaczy że nie można ich kupić , bo nie ma z tym żadnego problemu i goszczą w większości gotowców nie tylko z allegro .
Nie pomagam.
Dodam jeszcze, że jestem nowicjuszem i nigdy wcześniej nie składałem kompa. Chcę to zrobić dlatego, żeby nie musieć w przyszłości wymieniać całej płyty głównej, a jedynie jedną część, która jest wąskim gardłem - czyli oszczędzić pieniądze, bo nie będę musiał kupować szybko nowego kompa. W przypadku gier będzie to karta graficzna, ale poprawcie mnie jeśli się mylę.
(24.10.2020, 19:50)Barbossa napisał(a): kartę graficzną na MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO skoro jest w tej cenie, chociaż w sumie na moje potrzeby może być nawet 2060. Chciałbym kartę, która nie ma problemów z przegrzewaniem się, dlatego celuję w 3 wiatraki.
Mam Gaming X w wersji 2 wiatrakowej (była przez jakiś czas za niecałe 2200, i nawet pod obciążeniem w mojej obudowie (corsair icue 465x +3 dodatkowe wentylatory) nie przekracza 65-67.

No i możesz nie mieć potrzeby na moc 2070s, ale branie 2060s za 2500zł mija się z celem bo w tych pieniądzach masz wydajenijszy i tańszy model, szczególnie jak i tak chcesz wymieniac na 3080.

R5 3600 nie podkręcisz chyba, że trafisz w loterii krzemowej, ale to i tak nie licz na jakieś super wyniki. Mój 3600 kręcił się do 4250MHz, gdzie i tak działał gorzej niż domyślnie (do gier polecam wyłączyć SMT, zyskujesz kilka-kilkanaście FPS w zależności od tytułu), nie potrzeba do niego topowego chłodzenia. Ta noctua to był tylko przykład co możesz mieć na powietrzu, za mniejsze pieniądze. Scythe w zupełności wystarczy, u mnie na zmodowanym 80mm cooler masterze hyper h412r przelozylem oryginalny wiatraczek na tyl i zmienilem zeby wyciagal powietrze, a na przod zamontowalem 120mm bequiet pure wingsa 2 i w grach procesor nie nagrzewa się nawet do 60C bo siedzi przeważnie na 50-55C, w benchmarkach dochodzi do 70~ ale ty i tak nie składasz PC do pracy więc realistycznie nie osiągniesz takich temperatur.
Brałbym scythe i reszte pieniedzy przeznaczył na dodatkowy dysk czy lepszą obudowę albo zasilacz bo akurat te dwa komponenty są ważne, zasilacz chyba najważniejszy bo jak weźmiesz chińszczyznę i ci popali sprzęt za kilka dobrych tysięcy to nikt ci za to pieniędzy nie zwróci, a SPC chyba nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzone podzespoły spowodowane ich zasilaczem.
Programy: Polecane / Nowe / Inne