Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z HDD I SSD, nie wykryte.

Problem z HDD I SSD, nie wykryte.
Niedawno z robilem upgrade komputera, z asrock b75 pro, Intel i5 3350 na b450 gaming pro carbon I ryzen 5 3600, po zlozeniu wszystko bylo OK, musialem tylko zrobic update biosu. W tym tygodniu przyszla mi nowa obudowa, po przeniesieniu wszystkiego do niej, PC bootuje bios, mowi ze zadne Sata nie sa wykryte. Meczylem sie z tym caly dzien, stwierdzilem ze siadly, I zamowilem nowy SSD. Po podlaczeniu nowego SSD komputer nie wlacza sie. Wyniki identyczne na obydwu Mobo, po podlaczeniu samego kabla mocy stacja dyskow DVD jest zasilana..
Zasilacz: seasonic focus plus gold 550w, dyski: WD black 500gb HDD, crucial mx200 260gb ssd, nowy ssd: wd blue 3d nand 500gb.
Nie mam pojecia czy faktycznie wygralem na loterii i zniszczylem 3 dyski na raz czy co jest grane.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Problem z HDD I SSD, nie wykryte.
A moze poprostu kable sata uszkodzone?
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Cos mi zjaralo 3 dyski, bylem sprawdzic I nigdzie zadnego nie wykrywa (wliczajac ten ktory dzisiaj mi przyszedl ze sklepu)... Nie wiem czy kupic jakis tani dysk i nowy kabel sata, czy odsylac mobo I psu na gwarancje..
Dyski na innych kablach sprawdzane ?  Sprawdziłbym instalację w domu bo nie chce mi się wierzyć żeby Seasonic był tu winny  . Te zasilacze wytrzymują nie takie rzeczy byś musiał na prawdę mieć jakiegoś gargantuicznego pech żeby ten zasilacz ci takie cyrki odstawił,tak jeden na milion .

A może ci jakieś zwarcie z ubrania poszło, mi tak kiedyś brat upalił chłodzenie na HD7770 ale znowu 3 dyski na raz to znowu gigantyczny pech musiałby być .

Dla pewności pomierz zasilacz miernikiem bo może akurat jakaś jedna na milion wyjątkowo wadliwa sztuka się trafiła . Takie mierniki gdybyś nie miał kosztują 10 zł na bazarze ew allegro . :

admin: zakaz linkowania w dziale Sprzęt. Dołączono screen z miernikami. 

A procedura mierzenia jest banalna :
http://overclock.pl/articles/showall/id/...-tych-12-v

Załączone pliki Miniatury

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
ja bym odesłał dla pewności ...
napewno dobrze podpiąłeś kable od strony zasilacza ? bo to jednak modularny i jakbyś źle wpiął to mogło by zjarać ale wątpię w to bo są dobrze opisane .
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(25.07.2019, 18:38)MonteCristo napisał(a): Dyski na innych kablach sprawdzane ?

A może ci jakieś zwarcie z ubrania poszło, mi tak kiedyś brat upalił chłodzenie na HD7770 ale znowu 3 dyski na raz to znowu gigantyczny pech musiałby być .

Dla pewności pomierz zasilacz miernikiem bo może akurat jakaś jedna na milion wyjątkowo wadliwa sztuka się trafiła . Takie mierniki gdybyś nie miał kosztują 10 zł na bazarze ew allegro . :

admin: usunięto link. 

A procedura mierzenia jest banalna :
http://overclock.pl/articles/showall/id/...-tych-12-v

Mam tych kabli duzo, ale poszedlem do faceta do sklepu IT I potwierdzil ze sa martwe.
Przy nowym dysku chyba z 10 razy dotykalem kranu zeby sie uziemic.
Zamowilem najtanszy dysk jaki byl, nowe kable, zobacze w ten sposob.

Myslisz ze taki multimetr/miernik spelni zadanie?

Simply Tools DM01 Digital Multimeter DC and AC Voltage Display Standard Electrical Value Test Tool

admin: w tym dziale obowiązuje całkowity zakaz linkowania do sklepów internetowych.
zobacz mój poprzedni wpis . sugeruje serio sprawdzić poprawnośc podłączenia kabli od strony zasilacza
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
To są jakieś JAJA administratorze ! Link do ofert RÓŻNYCH sprzedawców na Allegro to też jest dla was link do sklepów ? W regulaminie nie ma NIC o linkowaniu do Allegro które jest było nie było PLATFORMĄ AUKCYJNĄ a nie sklepem z tego co się orientuje . Na forum odstawiacie takie cyrki że odechciewa się czegokolwiek tu pisać róbcie tak dalej a to forum wymrze do końca . Ja osobiście nic tu już nie napiszę dopóki sami nie ustalicie jaki macie regulamin bo na tej samej zasadzie możecie zabronić i na Ceneo linkować i na Skąpcu bo to ta sama sytuacja . Tylko kto wejdzie na takie forum gdzie czy to pytającemu czy to odpowiadającemu w zasadzie NIC nie wolno .

Nie wiem jak koledzy ale ja żegnam panów bo nie lubię jak ktoś robi ze mnie wariata ! Już kij tam w te ostrzeżenia jeśli by były uprawnione ale to traktuje jak "policzek w twarz " .

ps Jeśli by ktoś miał do mnie jakiś interes TYLKO na PW . Na forum nie odpowiadam do odwołania nie ma atmosfery .

admin: korzystając z forum, akceptujesz jego regulamin. Dla przypomnienia (ponownego): https://forum.pcformat.pl/Zakaz-wklejani...--465538-t Wątek jest podpięty w każdym poddziale działu Sprzęt. Raz ci to dokładnie tłumaczyliśmy, zanim otrzymałeś ostrzeżenie. Wystarczyło to uszanować. Zakaz jest całkowity z wyjątkiem porównywarek cenowych. Allegro porównywarką cenową nie jest. Dziel się linkami do Allegro czy innych dowolnych sklepów, ale przez PW. Pozostali użytkownicy, zwłaszcza nie świeżo upieczeni, a ty nim nie jesteś, potrafią się do tego dostosować. 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
(25.07.2019, 20:57)pieterman09 napisał(a): zobacz mój poprzedni wpis . sugeruje serio sprawdzić poprawnośc podłączenia kabli od strony zasilacza

Czytalem, mam dwa rzedy wejsc na piny w pcu, Dolby rzad lewa strona ma 4 sloty podpisane peripheral-ide/sata/molex w nie wpinany byl kabel sata. Mi ten komputer dzialal 2 dni temu, wczoraj rano tez...
Cytat:admin: korzystając z forum, akceptujesz jego regulamin. Dla przypomnienia (ponownego): https://forum.pcformat.pl/Zakaz-wklejani...--465538-t Wątek jest podpięty w każdym poddziale działu Sprzęt. Raz ci to dokładnie tłumaczyliśmy, zanim otrzymałeś ostrzeżenie. Wystarczyło to uszanować. Zakaz jest całkowity z wyjątkiem porównywarek cenowych. Allegro porównywarką cenową nie jest. Dziel się linkami do Allegro czy innych dowolnych sklepów, ale przez PW. Pozostali użytkownicy, zwłaszcza nie świeżo upieczeni, a ty nim nie jesteś, potrafią się do tego dostosować. 
Pozwolę sobie coś zacytować :

Cytat:Od dnia 28.11.2013 w dziale sprzęt obowiązuje całkowity zakaz linkowania do sklepów internetowych 

No i to rozumiem tylko w drugim przypadku nie linkowałem przecież do żadnego konkretnego sklepu tylko do ofert różnych sprzedawców na platformie aukcyjnej która to oferuje miejsce ogłoszeniowe różnym sprzedawcom
 . Czyli coś bardzo podobnego do porównywarek cenowych czyli wiele ofert różnych sprzedawców na JEDNEJ stronie . Co doskonale widoczne jest nawet na screenie który szanowny Admin był łaskaw sam zrobić .  NIGDZIE na chwilę obecną ( 26.07.2019 r  godz 15:33 ) nie ma w regulaminie zakazu linkowania do samych platform aukcyjnych jak  czy Allegro . Jeśli walczycie ( nie wiem czemu ) z platformami aukcyjnymi to najpierw uściślijcie regulamin żeby był klarowny i jasny dla wszystkich a dopiero później go egzekwujcie  . Jeszcze raz powtarzam Allegro/OLX /Sprzedajemy itp same w sobie NIE SĄ sklepami internetowymi bo SAME W SOBIE nie sprzedają ŻADNEGO towaru . Dlatego nadal utrzymuje że w drugim przypadku nie złamałem regulaminu forum . 

admin: Uprzejmie zwracamy uwagę, że pełna treść to: Od dnia 28.11.2013 w dziale sprzęt obowiązuje całkowity zakaz linkowania do sklepów internetowych z wyjątkiem odnośników do porównywarek cenowych (np. ceneo.pl czy skapiec.pl). Zakaz ma na celu ograniczenie przypadków odpłatnej reklamy danych sklepów kosztem użytkowników. – Linkujesz do kont konkretnych sklepów/sprzedawców, do konkretnych aukcji/ofert kup teraz. Nie do samej "platformy aukcyjnej", która ma formę de facto sklepu internetowego. W przypadku dodatkowych pytań i potrzeby uściśleń zapraszamy na PW, aby ograniczyć SPAM w tym wątku. Skorzystamy również z cennej uwagi odnośnie uściślenia regulaminu o te punkty, jeśli okazują się nieoczywiste.
Programy: Polecane / Nowe / Inne