Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z dyskiem w laptopie

Problem z dyskiem w laptopie
Witam, mam pewien problem z laptopem otóż pewnego dnia postanowiłem sformatować laptop i się zaczeło. Już w instalacji systemu laptop się zawieszał instalowałem sobie a po 2 minutach crash i nie mogę nic zrobić tylko restartować. Potem jakoś się udało i uruchomiłem system i znów zawiesił się i tak do tej pory kilka razy wyskakiwało niebieskie tło a na nim pisało że problem z systemem i uruchamiało się ponownie.
Pomóżcie mi [Obrazek: icon_sad.gif]
> Postanowiłem laptopa rozkręciłem go (Pierwszy Raz) i udało się laptop już się nie nagrzewa lecz jest ten sam problem i może coś źle włożyłem
Podejrzewam problem z dyskiem.
>W trybie awaryjnym działa
>Jak uda mi się włączyć menedżer zadań to pokazuje żużycie dysku 100%.
(Piszę na telefonie)

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Problem z dyskiem w laptopie
Pokaż całe okno z programy by było widać wszystkie atrybuty, dodatkowo w Funkcje>Funkcje zaawansowane> Wartość Raw i zmień na (10) DEC.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Oto screen: Może zrobić zerowanie MHDD?

Dysk można wyzerowac i remap w MHDD(wiąże sie to z utratą danych, więc jeśli coś masz to zgraj na inny nośnik). Po wykonaniu czynności przedstaw ponownie SMART dysku.

Przed wykonaniem czynności polecilbym w pierwszej kolejności sprawdzić stan powierzchni twardziela np. w programie MHDD.
http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html
OK, tylko nie wiem za bardzo jak dokładnie to wyzerować bo robię to pierwszy raz.
Jak byś mi napisał dokładnie jak to zrobić bo czytałem w necie poradniki ale nie wiem jakim programem zgrać ten plik na płytę. Aha i jeszcze ta liczba ciągle spada. To dobrze?
Program do nagrywania: Alcohol 120%.
- uruchamiasz Alcohol
- wybierasz "Kreator nagrywania"
- w okienku "Wybierz plik obrazu płyty do nagrania" wybierasz ściągnięty obraz ISO
- klikasz "dalej" i po wybraniu swojej nagrywarki uruchamiasz proces zapisu poprzez wciśnięcie przycisku "start"

Zrób skan powierzchni dysku zanim zaczniesz zerowanie. Wynik przedstaw w poście.
W linku powyżej masz opisane działanie programu MHDD.
Który parametr spada?
A jak by MHDD nie mógł wykryć dysku użyj vivard jest np ultimate boot cd http://www.ultimatebootcd.com/ albo w hirens boot cd http://www.hirensbootcd.org/ .
Hekko  -30% na hostingu WWW/reseller "PROHEK2016"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Parametr który zaznaczyłem: Jak widzisz z każdym screenem jest coraz mniejszy

Przeskanuj hd tune (ostatnia zakładka, w normalnej wersji).
Wartość się zmniejsza bo sektory są ukrywane relokowane. Możesz to sam zrobić programami typu MHDD czy Vivard, tam wybierasz remap i zostawiasz.
Te programy wczytujesz zamiast windowsa Wesoły, czyli w biosie musisz zmienić na cd lub pendrive w zależności na co nagrałeś, a jak masz windows 8 lub 10 to masz pewnie uefi czyli będziesz musiał prawdopodobnie wyłączyć secute boot jeszcze, by program się włączył a potem by winows zadziałał to z powrotem zmienić .
Hekko  -30% na hostingu WWW/reseller "PROHEK2016"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Problem w tym że nie mam dostępu do BIOS jako administrator bo kiedyś ktoś założył hasło na admina i teraz nie pamięta. Nie wiem jak to zresetować żeby nie było tego hasła. Słyszałem że można wyciągnąć baterię ale nie wiem bo w laptopie próbowałem i się nie dało jej wyciągnąć.
Programy: Polecane / Nowe / Inne